Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor kell kiállítani a számlát?

Mikor kell kiállítani a számlát?

Figyelt kérdés

Annyi félét olvasok a neten, hogy már nem vagyok biztos semmiben.


- Alanyi Áfa mentes vagyok

- 10-én megrendelik a terméket.

- 15-én beérkezik a bankszámlámra a teljes ellenérték.

- 20-án postára adom az elkészült terméket.


Eddig úgy tudtam, hogy 15-én már kiállított számlával kell rendelkeznem.


Most meg mást olvasok, mégpedig, hogy teljesítéskor kell a számlát kiállítani. Számomra ez nagyon jó dolog lenne, mert sosem tudom, hogy mikor tudom teljesíteni a rendelést.



"A számla kiállításának időpontja

A számla kiállításának az időpontja azért bír fokozott jelentőséggel, mivel csak a kiállított számla birtokában tudja az eladó és/vagy a vevő az adófizetési kötelezettségét, vagy levonási jogát a törvénynek megfelelően gyakorolni.

Fő szabály szerint a teljesítéskor kell a számlát kiállítani, amely mint már láthattuk a gazdasági esemény tényállásszerű bekövetkezése, az ellenérték megfizetésének határideje, vagy az előleg átvétele lehet.

Az elmúlt években ezen időpontokban kellett kiállítani a számlát, de ez sokszor ügyvitel-technológiai okokból nem volt lehetséges, ezért a törvény 15 nap türelmi időt biztosít a számla kiállítására. (Megjegyzem a sok kapott telefon alapján, hogy az adóalanyok egy része még így sem lesz képes kiállítani a számlát törvényes időben.)


2019. júl. 7. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Nekem viszont mai napon is itt van több mint 60 megrendelőm, akiknek el kell készíteni a megrendelt termékét, ami időbe telik, és van, hogy csak 30-40 nap múlva kerül sorra."


Én ezzel nem dicsekednék, ugyanis ez elég szégyen, hogy a vevő 30-40 napig vár egy kifizetett dologra: talán nem kéne sajnálni a pénzt és fel kéne venni egy alkalmazottat.

Amúgy bármennyire is nem hiszed, ismerem azt a szót, hogy dolgozni :D

2019. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nézd 11-es....


Ha valami butaságot mondunk, akkor azt kell mondani utána, hogy bocsi ez tényleg hülyeség volt, nem pedig megpróbálni visszavágni megint egy butasággal.


Mit gondolsz mi a bánatért vár rám ennyi időt ?

Mert azt szeretné, hogy én csináljam meg , nem pedig az alkalmazott.

Most biztos megint dicsekvéssel vádolsz, de az országban sok ugyanezzel foglalkozó kolléga ismeri a munkáimat és ami a lényeg, hogy az olyanok, akik nem is ismernek személyesen, csak a szakmai publikációim alapján számos fórumon etalonnak neveztek. Nem én kértem, hogy így nevezzenek, ők gondolták ezt.

Na most így hogyan adjam ki egy alkalmazottnak a munkát ?

Még csak azt sem mondhatom, hogy ráülök a szakmai titkokra és nem adom át másnak. Ennek pont az ellenkezője igaz.

2019. júl. 10. 01:10
 13/14 A kérdező kommentje:

Tényleg, most jut eszembe...


Micsoda szégyen, hogy egy nagyon drága, egyedileg, kézzel készített autóra másfél évet várnia kell a vevőnek ?

Ennyivel előre kifizette...

Érdekes, nem de bár ?

2019. júl. 10. 01:17
 14/14 anonim ***** válasza:

Oké, minden válaszomba belekötöttél - én léptem.

Bocsánat, hogy segíteni akartam - wazze!!

2019. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!