Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bármivel állíthatok ki számlát?

Bármivel állíthatok ki számlát?

Figyelt kérdés

A kérdésem konkrétan arra vonatkozna, hogy KATA-sként szeretnék külföldi partnerem számára kiállítani egy számlát. Ezt megcsinálhatom akár egy Wordben is?


Tudom hogy vannak erre szoftverek, de egyelőre nem szeretnék előfizetni egyikre sem, mert sok idő után ez az első kiállított számlám és nem vagyok benne biztos, hogy lesz még ilyen. Köszi előre is!



2019. júl. 17. 11:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ja és szerinte én nem igényelhetek közösségi adószámot, mert azt együtt kellett volna igényelni a magyar adószámmal - két nap alatt megkaptam
2019. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Neked nem könyvelőd volt, hanem egy kóklered. Ennyi mindent még direkt sem tudnék elcseszni egy vállalkozónál :D

Ne általánosíts, nem minden könyvelő ilyen. Bár tény, hogy vannak ilyen kollégák is (mint minden szakmában).

2019. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Persze, bármivel kiállíthatod. Mikrosütővel is akár. Vagy kaputelefonnal.


Tényleg keress egy könyvelőt.

2019. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Neked nem könyvelőd volt, hanem egy kóklered. Ennyi mindent még direkt sem tudnék elcseszni egy vállalkozónál :D


Ne általánosíts, nem minden könyvelő ilyen. Bár tény, hogy vannak ilyen kollégák is (mint minden szakmában)."


Nem általánosítottam, csak leírtam, hogy én megjártam vele, ráadásul nem is keveset fizettem neki. (mérlegképes könyvelő, többen ajánlották). Több NAV-ossal beszéltem, azt javasolták inkább menjek be hozzájuk vagy hívjam a 1819-et, meg tanuljam meg a KATÁs kisfüzetkét. Úgyhogy nekem egyelőre nem lesz könyvelőm. Jobban jártam volna, ha nem akarok mindent jól csinálni vállalkozás nyitásnál, hanem eleve a NAVhoz megyek.


Amúgy beregisztráltatott a számlázz.hu-ra is, hogy az a nav online számlázója, ahhoz is kellett pár hét mire rájöttem, hogy nem.

Ráadásul a papírjaim közül a magánnyugdíj pénztáras éves összesítőt nem kaptam vissza tőle, még jó, hogy csak másolatot adtam neki abból.

2019. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

rosszul jelentett be - Ha katás vagy, akkor nem is kell bejelentkezni a 1041-en, mert főállású kata esetén a biztosítás a kata választásával jön létre (nem főállású pedig nem biztosított). Verd ezt le a köynvelő helyett az állam tökéletlen informatikai rendszerein.


Kamara: bocs, de a kamara nem a könyvelő dolga, ahogyan a különböző engedélyek sem. Jól néznénk ki, ha minden szakma előírásait ismerni kellene nekik.


Tény, a hipát elb.ta. De látod, a fele nem is az ő sara, csak te köpködöd miatta, mert nem értesz hozzá te sem.

2019. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"rosszul jelentett be - Ha katás vagy, akkor nem is kell bejelentkezni a 1041-en, mert főállású kata esetén a biztosítás a kata választásával jön létre (nem főállású pedig nem biztosított). Verd ezt le a köynvelő helyett az állam tökéletlen informatikai rendszerein." - részmunkaidőre jelentett be, holott megkapta a munkaviszony kilépő papírjaimat és írásban is leírtam neki, meg szóban is megbeszéltük, hogy főállású katás leszek, persze erre sem ő jött rá, hanem én nyomoztam ki, miután szóltam neki, hogy gond van, mert nem nagyon akartak ellátni az ügyeleten a piros tb-mmel és a nyomtatvány második beküldése sem volt sikeres.



"Kamara: bocs, de a kamara nem a könyvelő dolga, ahogyan a különböző engedélyek sem. Jól néznénk ki, ha minden szakma előírásait ismerni kellene nekik." nem ez volt az elvárás felé , hogy mindent tudjon, ezért is néztem el neki, de az igen, hogy tájékoztasson, annyit se mondott, hogy nézzek utána, kell-e kamarai tagság



"Tény, a hipát elb.ta. De látod, a fele nem is az ő sara, csak te köpködöd miatta, mert nem értesz hozzá te sem." De az ő sara, bármit kérdeztem, rosszul tájékoztatott, holott elmondtam neki, hogy az az elvárásom, hogy a határidőkről és a szabályokról tájékoztasson.


Gondolom, az is az én hibám, hogy a székhelyem nem az állandó lakcím és egyetlen bevallásomra nem sikerült a megfelelő címet ráírnia, szja-n a vállalkozás adatai vannak, a katán az állandó lakcímem, a hipán meg a kettő keveréke...


Azt hiszem havi 8 ezerért elvárhattam volna, hogy ne nekem kelljen kérdezősködni a határidőkről, meg az elbaszás után nekem kideríteni, hogy mi a gond.


És ezek nagy része egyszerre derült ki, azért nem lett előbb kirakva, még mielőtt valaki megkérdezi.

2019. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egyébként még mielőtt valaki félreérti, semmi bajom a könyvelőkkel általánosan, csak nekem volt egy rossz élményem, ami sok bosszúságot és idegeskedést (nem mellesleg bevételkiesést is okozott, mivel azokra a napokra, amit a hivatalokban töltöttem nem tudtam munkát vállalni)...az én tapasztalatom az, hogy az önkormányzati adóhatóság, a NAV ügyintézők nagyon korrektek és segítőkészek voltak, többször ők hívtak vissza, egy emailes üzenetem után is, hogy pontosan megértsem, mi a probléma és le is írták írásban is :) Szóval nagyon köszönöm nekik a segítséget.
2019. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kértem a Finucciak névsorát?


Jól elbeszélgettek, csak nem rólatok szól a kérdés.

2019. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!