Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a vége a sok CSOK-os...

Mi lesz a vége a sok CSOK-os lakásvásárlásnak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok ismerősöktől olyan kezdetű mondatokat, hogy “majd ha bedől ez a sok csok-os lakás...”.

Pontosan mi fog bedőlni? Mi lesz 10 év múlva emiatt?

Nagyjából tudom mi ez, illetve nyilván én is tapasztalom, hogy durván emelkedtek az árak mióta bevezették ezt a támogatást de annyira nem vagyok képben.


Esetleg érdemes várni ha saját ingatlant szeretne venni az ember? Egyelőre nem fenyeget ez a veszély, mert fiatal vagyok, még tanulok, párom nincs és értelemszerűen gyerekem se, valamint nem is szeretnék függeni senkitől a későbbiekben sem.

Így ha lehet én egyedül vennék majd lakást/házat. Ha pedig a lottón nem nyerek, akkor számítani fog, hogy 18-20 vagy 8-10 millió egy régi panellakás:D



2019. aug. 25. 02:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Semmi azóta sokkal több a fehér gyerek mióta ezt látom az ország Nyugati felén, itt Borsodba gyakorlatilag csak a cigók szaporodnak a kuplerájba. Tényleg nulla fedezett nélkül. De akad pár fehér is...


Haverom vállalkozó és most 32-33 évesen jutott odáig, hogy saját házat vett 9 millióért és egy gyereket terveznek.


Furcsa mert, én azt látom ez a pénz a mi adónkból van és nem holmi ingyenpénz...

2019. aug. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem jön össze a 3 gyerek, egyben, kamatokkal kell visszafizetni a támogatást. Ez sok család csak akkor fogja tudni megtenni, ha eladja a lakást. A nagyobb kínálat leviszi az árakat.
2019. aug. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Semmi nem lesz. Páran nem tudják majd teljesíteni a feltèteleket (gyerekszületès), ilyen a szocpolnál is volt, nem nagyon izgatta az államot a behajtás. Sokan majd vesznek egy papírt a meddősègről ès csókolom. Rengetegen már meglèvő 2-3 gyerekre vettèk fel. Sokan meg csak befektetèsnek vettek. Nem lesz semmi nagy bedőlès.


Ettől függetlenül mèg lehet visszaesès majd az árakban, de felère nem fognak csökkenni.

2019. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva ennek én nem örülök. Persze jó dolog ha gyereket vállalnak azok akik megtehetik és aztán normálisan fel is nevelik.

De én mint tipikus mai fiatal akinek a lakásvásárlás 5-10 éven belül (lenne) esedékes, azt látom, hogy egyre esélytelenebb egyedül lakást venni.

4-5 éve a környéken (Dunántúl) kb 5-6 millió volt egy garzon, 10-12 egy normálisabb panel, és 16-18 volt egy új építésű lakóparki akkor drágának számító lakás.

Most ebben a városban egy 25 négyzetméteres egy szobás garzon 12.5 millió forintba kerül és ez a legolcsóbb lakóingatlan amit találni. 50-55 négyzetméteres 40 év körüli panelek 18 millió körül mennek. Új építésű lakásból pedig a legolcsóbb egy 42 négyzetméter 1 plusz fél szobás lakás 36 millió forintért!

A családi házakat meg sem nézem, mert a lakásárak is az egekben vannak.

5 éve ha valaki jól keresett, mondjuk mérnökként vagy kint dolgozott külföldön, akkor viszonylag rövid idő, pár év alatt össze tudta szedni egy garzon árát. Ma ezért 12-13 milliót le kell tenni. Egy ősrégi panel majdnem 20 milliótól indul. 36-ért pedig nem másfél szobás lakást lehetett venni hanem családi házat, abból sem a lepukkantabb fajtából.

Persze értem én, hogy meglévő vagy beígért gyerekre ez tök jó dolog, most még jön a babaváró hitel is amit ha jól tudom 3 gyereknél el is engednek. De mi van ha valaki nem akar 3 gyereket? Vagy éppen lehet akarnék csak nem most, vagy nincs párom. Ezer oka lehet, hogy egy 20-30 közötti fiatal felnőtt nem vállal gyereket. Szóval azt látom, hogy egy réteg jól járt ezzel, mert a gyerekek miatt olcsóbban jut lakáshoz, a többiek meg szívnak vele, mert minimum kétszer annyi pénz kell ugyanahhoz az ingatlanhoz, mint 4 éve...

2019. aug. 25. 12:13
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Apám azt mondta erre, hogy ha annak idején a szocializmusban lett volna ilyen lehetőség, akkor nyolcan lennénk testvérek :D
2019. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lehet ezen poénkodni de azért nem ennyire vicces a helyzet.

Azt el is felejtettem, hogy a magas lakásárak miatt felmentek az albérletárak is.

Szintén 4-5 éve 50-60 ezer plusz rezsiért lehetett nálunk lakást kivenni.

Most ugyanaz a lakás 100 plusz rezsi.

Budapestről ne is beszéljünk. A hivatalos átlagfizetésnek legalább a felét elviszi egy albérlet kifizetése.

Azt meg egyébként nem tartom jó dolognak, hogy aki eddig nem akart három gyereket, ne adj isten egyet se az most hirtelen kitalálta, hogy “mindig is nagy családra vágytam”. Hogy fogna felnevelni az a szülő a 3 gyerekét aki eddig egyet se biztos, hogy akart? Gyakorlatilag vannak akik pénzért vállalnak gyereket.

2019. aug. 25. 13:27
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Én kívánom, hogy akik felvették, azoknak ne menjen tönkre az élete és jöjjön be. De nagy a felelőtlenség.


A gyerekvállalás támogatásával teljesen egyetértek, de inkább a különböző pénzbeli juttatásokat kellett volna növelni inkább. Hogy az anya keresetét pótolják.


Ami aggaszt:


-Elég tiszta sor külföldi és hazai gazdasági oldalak elemzései alapján, hogy pár éven belül válság lesz ismét. (kb 100 éve ez a leghosszabban tartó növekedési ciklus szóval törvényszerű, hogy véget ér előbb utóbb).


-2008ban csak az építőiparban közel 100 ezer ember veszítette el a munkáját. És ez csak egy iparág.


-Nah most aki ilyen időszakra bevállalt 3 gyereket 10+10 millióért az kva bátor. Isteni csoda lesz, hogy ha azt megússzák, hogy nem történik pont náluk leépítés.


-Arról nem is beszélve, hogy ha visszaesés van akkor a lakásárak is elég jól be szoktak zuhanni.

Sőt a nemzeti bank!!! is nemrég adott ki figyelmeztetést, hogy 15%-os túlfűtöttség biztos van az ingatlanpiacon. Legalább.



-Az lesz szép ha ebbe a közelgő kevésbé kellemes időszakba nem jön össze a 3 gyerek, és fizethetik vissza a pénzt.

Ha a lakásárak meg bezuhannak, akkor lehet, hogy a hitelük többet fog érni mint az ingatlan.



Ne legyen így, de én ezt nagyon-nagyon merész dolognak látom. Három gyereket időre bevállalni az merész.

2019. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Remélem, hogy akkor nem veszi senki a bátorságot, hogy a TV-be mutogassa magát, hogy ŐT MEG KELL MENTENI.


Felelőtlen voltál haver, így jártál.

2019. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem pár éven belül a városi lakások ára le, a vidéki ingatlanoké felfelé vog változni. Nagyon nagy vihar előtti csend, itt valóban befigyel egy komolyabb gazdasági válság. Olyankor meg legjobb vidéken. Ha el is veszíti az ember a munkáját, szarik bele, megtermeli magának a betevőt, amíg elvonul a vihar.
2019. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

Persze, majd a budapesti informatikusok fejvesztve adják el az ingatlanukat hugy*ért, hogy vidékre költözzenek munka nélkül, hogy jövőre legyen krumplijuk, bár azt sem tudják, hogy földben vagy fán terem :D

Ekkora butaságot még nem olvastam.

2019. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!