Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a vége a sok CSOK-os...

Mi lesz a vége a sok CSOK-os lakásvásárlásnak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok ismerősöktől olyan kezdetű mondatokat, hogy “majd ha bedől ez a sok csok-os lakás...”.

Pontosan mi fog bedőlni? Mi lesz 10 év múlva emiatt?

Nagyjából tudom mi ez, illetve nyilván én is tapasztalom, hogy durván emelkedtek az árak mióta bevezették ezt a támogatást de annyira nem vagyok képben.


Esetleg érdemes várni ha saját ingatlant szeretne venni az ember? Egyelőre nem fenyeget ez a veszély, mert fiatal vagyok, még tanulok, párom nincs és értelemszerűen gyerekem se, valamint nem is szeretnék függeni senkitől a későbbiekben sem.

Így ha lehet én egyedül vennék majd lakást/házat. Ha pedig a lottón nem nyerek, akkor számítani fog, hogy 18-20 vagy 8-10 millió egy régi panellakás:D



2019. aug. 25. 02:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ez számomra is életszerűtlennek tűnik. Én ugyan falun nőttem fel, volt kiskertünk és nagyjából képben vagyok a zöldség/gyümölcs termesztéssel, talán tudnék is eleget termelni pláne ha vannak állatok is, de azért messze nem ez a jellemző. Aki egész életében egy lakásban lakott és csak fólia alatt látott húst/züldséget az nem fog nekiállni gazdálkodni, mert éhenhal mire beletanulna.
2019. aug. 26. 22:17
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a jövő ez lesz.
2019. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

"Ez számomra is életszerűtlennek tűnik. Én ugyan falun nőttem fel, volt kiskertünk és nagyjából képben vagyok a zöldség/gyümölcstermesztéssel, talán tudnék is eleget termelni pláne ha vannak állatok is, de azért messze nem ez a jellemző."


Ja és amikor az éhínségben, szegénységben élő cigányok szétlopnak, akkor mi lesz? Vagy amikor elveri a jég a termést? Vagy jön vmi betegség? Ez nagyon kockázatos, nem úgy megy, hogy elültetek 500 paradicsomot, aztán én vagyok a vidék ura.


"Aki egész életében egy lakásban lakott és csak fólia alatt látott húst/züldséget az nem fog nekiállni gazdálkodni, mert éhenhal mire beletanulna."


Ne legyél ennyire nagyképű, és ne nézd le a városiakat! Attól még, hogy vidéken nőttél fel, és ezt láttad, csináltad, még nem vagy jobb, mint ők. Lehat, neked gyorsabban menne, de hidd el, hogy behoznának sokan.


"Nagyjából tudom mi ez, illetve nyilván én is tapasztalom, hogy durván emelkedtek az árak mióta bevezették ezt a támogatást de annyira nem vagyok képben."


Amúgy nem csak a CSOK miatt nőttek az árak. Az ilyen mértékben nem dobta volna meg őket. Ez a válság utáni konjuktúra hatása is. Növekvő gazdasági mutatók, növekvő árak mindenhol. Nőtt a foglalkoztatottság, de főleg a városokban, érthető okok miatt.


"Esetleg érdemes várni ha saját ingatlant szeretne venni az ember? "


Mindenképpen.


"Pontosan mi fog bedőlni?"


Gazdasági világválság lesz. Ez biztos, csak nem tudjuk pontosan mikor. Az árak ilyenkor lemennek, de valószínűleg nem mennek vissza a 2014 körüli szintekre. És ne feledd, azok, akik már rendelkeznek lakással (akár örököltek) a saját lakásukat is hasonlóan magas árakon tudják eladni jelenleg is. Így igazából az ELSŐ lakást vásárók az áldozatok, akiknek nem segítenek a szüleik, nagyszüleik, stb.

2019. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem nézem le a városiakat sőt jelenleg én is városban élek, de amiket írtam azok tények.

Voltak osztálytársaim akik panelben laktak és voltak akik falun. Ami egy falusi gyereknek teljesen természetes és magától értetődő volt arról egy-két városi nem is hallott.

Alapvetően nincs ezzel baj, sőt én se gondolom úgy, hogy ha válság lesz akkor falura kell költözni és megtermelni a kajánkat. Én csak az egyik válaszra reagáltam miszerint a válságot könnyen kihúzzák majd falun az emberek.

Ahol egykor laktam faluban, most talán egy család van csak akik haszonállatot (csirkéket) tartanak, a többi családban szó sincs ilyesmiről, tehát sok esetben még a falusiak sem feltétlen tudnák megtermelni az élelmiszereket.

Az meg tényleg elég elképzelhetetlen, hogy a budapesti informatikusok fogják magukat és lemennek Tiszakécskealsóra krumplit termeszteni.


A CSOK pedig emelte az ingatlanárakat méghozzá nem keveset. Oké, emelkedtek az árak, nőttek a fizetések is, erősödött a gazdaság, de ez nem ok arra, hogy egy 40 éves panelt 20 millióért adjanak egy dunántúli városban.

Tisztán emlékszem, hogy amint beindult a CSOK, hirtelen mindenki aki elakarta adni az ingatlanát úgy kalkulált, hogy az embereknek instant 10 millióval több van a zsebében.

Voltak házak amik egy évvel korábban 15 millióért mentek, erre az eladók vérszemet kaptak és 23-25-ért kezdték hirdetni. Nem csak és kizárólag a CSOK miatt emelkedtek, de nagyon nagy mértékben hozzájárult. Most még rájön majd a 10 milliós babaváró hitel, amit az emberek egy része szinten ingatlanra költ, ez megint nyomni fog az árakon, a nem is 10 milliót, de pár millióval biztos drágább lesz minden.

Abban igazad van, hogy ezzel az első lakásvásárlókat szívatták meg. Mert az oké, hogy a meglévő ingatlant mindenki drágábban tudja eladni, viszont azoknak az embereknek nem is lenne égető kérdés a lakhatás, hisz van hol lakni.

Ezzel pont azt a fiatal felnőtt réteget szívatták meg akiknek elvileg segítség lenne a CSOK és a babaváró. Persze ha egy fiatal egyedülálló vagy épp nem akar gyereket, akkor nem tud semmilyen támogatást igénybe venni.

Összeségében szerintem jobb volt a helyzet 4-5 éve, mert az albérletek nagyjából fele annyiba kerültek mint most, a lakások szintén így még ha a fizetések valamennyivel alacsonyabbak voltak még akkor is hamarabb összeszedhető összegek voltak.

Egy 8 milliós panel árát hamarabb összedobták a szülők/nagyszülők/gyerekek mint most ugyanazt a panelt 18 millióért.

2019. aug. 28. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!