Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell megadni bankkártya...

Miért kell megadni bankkártya adatot ingyenes tartalom hozzáféréshez?

Figyelt kérdés

free tartalom(könyv) elektronikus formátum letőltés (PDF állomány) gombra kattintva regisztrációra küld az oldal.

weboldalon regisztrációnál, mikor kéri az email címet majd jelszót "következő" gomb, és itt kéri a bankkártya adatokat, lásd link.

[link]


írja bal oldalon a költséget, hogy 0$-os a fizetnivaló, így úgy vélem ez mégse lenne ingyenes ha letöltéshez bankkártya adatokat meg kell adni.. mert ha most még ingyenes is lenne később váratlan összeggel beterhelik, és véleményem szerint, még megszüntetni sem lehetne a regisztrációt. amivel törlődne a bankkártya adatok is.


Nekem az ilyen oldalak gyanús, ahol ingyenes tartalomért bankkártya adatokat kérnek. (bármi is a szöveg amire hivatkoznak miért kéne megadni azt), hiszen ha valóban elő akarnék fizetni további tartalomért (ami már nem ingyenes vagy letelne a 30 próbanap és még maradnék, elég volna akkor megadni az adatokat amikor valóban fizetni is kéne.

Hiszen, ha ingyenes (akár trial / try), miért kéne nekik a bankkártya adatok addig is?


Szerintem ez Adathalász, Adatlopás.



#könyv #letöltés #bankkártya adatok megadása #átverés? csalás?
2019. szept. 22. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az esetek 99%-ában úgy működnek, hogy most ingyenes - egy hónapig - aztán a következő hónaptól automatikusan vonja a havidíjat a kártyáról!
2019. szept. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
azért hogy később gond nélkül leemeljék a havidíjat.
2019. szept. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

[link]


[link]


Ez egy csalás. Gyakorlatilag úgy csinálnak, mint ha minden tartalom fent lenne náluk. De ez nincs így, ahogy olvasom pl a Google kereső pdf találatit adja ki, tehát semmire nem jó.

A terms&conditions szerint ez egy havidíjas szolgáltatás, viszont az nincs benne, hogy mennyi a havidíj és mennyi ideig free trial. Szóval mindenképpen felejtős.


Amúgy bevett szokás a nagy és legális tartalomszolgáltatók esetében, hogy előre kérik a kártya adatokat. Így van ez a netflix és a hbogo-nál is. Náluk a 30 napos trial után vonják le a havidíjat, amit választottál.

Azért kell egyébként előre a kártya szám, hogy az emberek egy-egy új eldobható mail címmel ne tudjanak újra és újra free trialra regisztrálni és senki ne fizessen nekik, mert megoldjak okosban. Persze ha van 2-3 bankkártyád, akkor lehet húzni egy kicsit, de ha tartósabb akarod használni, azért fizetni kell.

2019. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Azeet hogy később legyen honnan leszedni a pwmzt en sose adom meg ilyennek
2019. szept. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"mennyi a havidíj és mennyi ideig free trial"---3 hónapig ingyenes (szépen elfelejted még a jelszódat is), majd havi 119eurót vonnak!
2019. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak 1 alkalom lenne, és nem akarnék további használatot.

Nem visszaélés miatt, hanem mert csak 1 vmi. érdekel, így nem érintene a havi rendszerességi lehetőség, amiért automatikusan (ha a karom, ha nem) engedném meghosszabbodni, mert nincs mód a tiltására/megszakítására.

De gondolom ezt a 30 napot nem lehet leállítani sem, hogy tovább ne legyen. és ha akarom ha nem, ez olyan rendszer hogy oké kapsz egy kötelező havi díjas szolgáltatást regisztrációt követően, amiben az első 30 nap ingyenes, és ezt nevezik próbának. De a próba idő alatt sem engedik lemondani. És ez csak a végleges "reg"-el, derülne ki amikor már le is csekkolnák az adatok helyességét, Így pedig a végtelenségig vonnák le a díjat, ha a banknál nem adnám meg, hogy márpedig, ami erről érkező fizetési kérések, legyen tiltó listán (már ha lehet ilyet banknak megadni) és akkor azt ne fizessék ki.


És a 30 nap is túl sok arra az 1 valamire.

Éppen ezért nem akarnám, hogy később a 30 nap letelte után bármi költséget is levonnának. És vszínűleg az ilyen helyen az adatokat nem tudnám törölni. Bármennyire is azt írják.

Tapasztaltam emailnél, hogy leíratkozási link, ami nem működik.. ennek alapján pedig simán megbízhatatlanként kezelek olyat is, aminél mint a fenti linken járnak el. Inkább nem érdekel azon az oldalon semmi továbbiakban, ha a free idő alatt meg kell adnom banki adatokat.


Paypal-t használok rendszerint, online vásárláshoz, és az érthető, hogy ott be kell reg-elni és letesztelik érvényességet.. de amit veszek, fizetek ott és ott nem volt "free" lehetőség meg, "30 nap..." konkrétan vásárlásonkénti összeget von le, meg a kezelési díjat.

De nincs ott havi díj, vagyis tételenkénti többi árutól eltérő árak vannak a hozzá kapcsolódó webshopokban. "Havidíjas" nem fog érdekelni sehol. Se trial, free módban, se másként.

Más lenne ha tételenként.. és nem havi.. de azt írja egyébként, hogy a trial alatt nincs korlátozva a letőltés mennyiség. Már ez is gyanús.

2019. szept. 23. 05:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt kértem a bankomat hogy csináljon nekem egy virtuális bankkártyát (webkártya). Egy külön alszámlám a fedezet. Ahova a vásárlás előtt tolok éppen annyi pénzt, amennyi a vásárláshoz kell. És általában néhány forint marad rajta, ha nem jól számolom az euro, vagy dollár árfolyamot. Na ezt bátran megadom az ilyen oldalakon, és azt a nyolc forintot ami jelenleg ezen az alszámlámon van, tanulópénznek akár be is bukhatom.

Nyilván vannak kamu oldalak, ezt nem tagadom.

De vannak kamu felhasználók is, vagy gyerekek, akik felnőttnek adják ki magukat. Na ilyenkor szoktak kérni egy bankkártyás visszaigazolást, hogy tényleg te vagy-e, és tényleg felnőtt vagy-e? Valóban az vagy-e, akinek mondtad magad a regisztrációkor. Mert a világhálón kamuzhatsz, de a banknak nem...


[link]

2019. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 I watch animes all day válasza:
Semmi adatlopásról nincs szó szerintem, csak a free trial után automatikusan levonja a pénzt szóval a trial vége előtt egy nappal mondd le az előfizetést.
2020. nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/9 már ha lehet lemondani ami a regisztráció végén derül ki. hogy van-e lemondásról szóló menüpont.

Rendeltem vmit egy külföldi weboldalról mert csak ott lehet kapni. Folyton hivatkozik a gyík-ra csak, hogy az az a "FAQ" oldal nem töltődik be. E-mailban nem lehet üzenni csak a webfelületől. De a gyíkra "FAQ" vonatkozólag hogy tegyék elérhetőve erre nem válaszolnak. Vagyis még igazoló képet sem tudok küldeni emailban, hogy nem jó mködik az oldal, más böngészővel sem tölti be.

Már a feltett kérdés egyébként rég elavult. érdektelen. Csak kivánci voltan mások hogy látják. Mert mi van ha mégse adnak lehetőséget a lemondásra amit egyébként nem is rendeltem meg. Hiszen ingyenes. csak nekik autómatikus hog ymár levonnának. és mi van ha még az ingyenesbn eleve levonnak.erre is volt példa hogy a digi 2x fizetettetett i díjat. mert volt a személyes befizetés, majd 1 hét múlva leemelték a számláról is.és persze én voltam a hülye hgoy nem blokkoltam a banki kifizetést. hiá a mondtam nekik hog ne vonják le a számláról. mert már kp-ban rendezve volt előre. simán lehúzták. persze vissza már nem akarták fizetni caak 3 hónap múlva. mert náluk iszonyat lassú az egyébként 2 gombos adat helyre igazítás.

2021. jan. 11. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!