Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki vett már igénybe lakáshite...

Tibiketibo kérdése:

Aki vett már igénybe lakáshitelt, hogy csinálta? Minden pozitív tanácsot szívesen fogadok

Figyelt kérdés
Lakáshitellel kapcsolatban lennék kíváncsi a véleményetekre. Van egy házunk amit kinőttünk ezért szeretnénk nagyobbat venni, Netto fizetésem 6-700 ezer ft jelenlegi munkahelyemen 4 hónapja vagyok nem szereplek khr listán nincs semmilyen hitelem, a ház amit szeretnénk megvenni 10 millió ft van 2 millió ft önerőnk, tehát 8 millió ft hitelre lenne szükségünk. Adóstársat nem tudunk bevonni. Szerintetek ez így működhet? Vagy mindenképp kell adóstárs? Esetleg pótfedezet?
2019. okt. 24. 18:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az az előzetes bírálat amit telefonon csinálnak? Mert olyan volt,azt mondta a hölgy hogy minden rendben van,15 éves futamidő,fix kamattal havi 63 ezer ft törlesztö részlet. Azt mondta ha 15.-én megyünk a bankba,vigyünk pontos címet,helyrajzi számot és munkaszerződést. K&H bank ha ez lényeges lehet
2019. okt. 27. 17:50
 12/19 anonim ***** válasza:
2 M önerő kevés lesz, hidd el, ha hozzáteszed a CSOK-ot, akkor talán menne. Ügyintézőnek ne higyj, előzetesen sokan átmentek, élesben meg elbuktak. Nagyvárostól, megyeszékhelytől milyem messze van? Nem mindegy, az értékbecslő mennyire értékeli. Lehet 10 M a vételár, az ÉB meg 8 M-ra értékeli csak. Ekkor mondhatja a bank, hogy csak 4 M hitelt ad. Hidd el, mi ebben vagyunk, még bírálat alatt, hallottam már cifra sztorikat. Tulajdoni lapot, térképmásolatot ellenőrizzétek mindenképp. Takarékot nem ajánlom, K&H-t sem, OTP a legjobb szerintem. Keressetek fel független hitelszakértőt, sokat segíthet.
2019. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A CSOK-ot nem tudjuk igénybe venni mert nekem csak külföldi tb-m van amit akkor fogadnak el ha haza jövök és itthon dolgozok,de egyenlőre még nem szeretném elhagyni ausztriát,a páromnak meg nincs meg a 180 napos tb jogviszonya mivel gyes-en van. Nyíregyháza-Debrecen 30/35 km-re van tőlünk
2019. okt. 27. 18:11
 14/19 anonim ***** válasza:

Ja, hogy Ausztriában van ekkora jövedelmed?


És mit gondolsz, mekkora jövedelmed lesz majd a Távol-Keleten (Szabolcs-Szatmárban) ..?

Vagy nem helyhez kötött?

2019. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Itthon is meg kerestem a 400 ezer ft ot. Nem az az ember vagyok aki felelőtlenül szeretne hitelt felvenni,sőt ha sikerül nem is 15 évig szeretném fizetni,hanem előtörlesztek amikor lehet.
2019. okt. 28. 06:40
 16/19 anonim ***** válasza:
Szabolcsi faluba egy bank se fog 80%-ot hitelezni, messze van megyeszékhely is. Mivel a jövedelem is külföldi, így a banknak kockázatos lehet. 80%-ot dunántúli nagyvárosokban, pl. Székesfehérvár, Veszprém, Győr, Siófok hitelez tutira és persze Budapesten. Szabolcsi faluba nem ad 8 M-t, 10 M-s házra, főleg, hogy nem tégla. Szerintem nagyon kockázatos.
2019. okt. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
2019. okt. 28. 08:19
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi tavaly vettünk vidéki kisvárosban házat hitelre, 20% önerő elég volt, úgy, hogy a CSOK-ot beleszámította a bank. Ha a 6-700e Ft-od fehér, van róla kereseti igazolásod, akkor nem lesz gond.
2019. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Végülis nem mondtunk le a dologról és bele vágtunk..

Meg volt az értékbecslés 9,5M ft-ra értékelték. 7,6M ft volt a maximálisan felvehető hitelösszeg így a 2M ft önerőnket még 400e ft-tal ki kellett egészítenünk. Kedden beadtuk a hitel kérelmünket,ma hívott az ügyintézőnk,hogy pozitív lett a hitelbírálat. :)

2019. nov. 22. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!