Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen keresettel ti felvennéte...

Ilyen keresettel ti felvennétek a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
Elvileg minden kritériumnak megfelelünk, de hallottam olyat is, hogy csak azok kapják meg a teljes összeget, akiknek az összbevételük 500 ezer felett van és van már saját ingatlan a nevükön (bár, hivatalos infót sehol sem találtam erről). Nekünk átlag 400.000Ft az összbevételük, de ebben nincs benne semmilyen bónusz illetve a cafeteria. Van önerőnk, de ha lenne rá lehetőség lakáshitel helyett szeretnék a babavárót felvenni, viszont ehez szükség lenne a teljes összegre. Van olyan, akinek valóban kevesebbet bíráltak el?
2019. nov. 7. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
Csak az egyik felére tudok válaszolni. A testvéremék megkapták a 10 milliót, pedig nincs ingatlan a nevükön. De nekik magasabb a fizujuk.
2019. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem vennetek fel hitelt.... Magas lóról beszél az aki gyerek nélkül, esetleg pár nélkül ül egy albiban vagy anyuci csecsét szívja még mindig otthon.


Ellenben házas vagy, jön a gyerek es akarsz egy saját ingatlant, ahol nem főbérlő diktál, felrugva mindenféle szabályt, hogy holnap mennél gyerekestul a p. Csaba... Mindezt 100+ezerért.

2019. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én felvettem kb hasonló háttérrel. Ettől jobb hitel ajánlat egyértelműen nincs, addig kell kihasználni amíg meg nem szüntetik. Inkább én kapjak támogatást az államtól, mint aki munkanélküli, meg a semmire szül. Persze a jövőbe én se látok, de a havi fizetésből hitel nélkül esélytelen házat venni.
2019. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%

Minden nézőpont kérdése...


Az, hogy mikor éri meg egy hitel utólag fog kiderülni. A fix lakáshitelekre is ezt mondták .Rá egy-két évvel már ki is estek a kosárból ezzel azok akik felvették ilyen háttérrel, most azt mondhatják nem érte meg felvenni.


Ha most felveszed minden pénzed bele tolod egy ingatlanba ( 15 milliót pl ) és az ingatlan 5 éven belül ér majd 12-t, akkor a 15 millió + banki költségekből 5 millió + banki költséget feleslegesen fizettél éveken át egy 12 millió 80-90%-ért 10 millióért is megvehető ingatlanra. Pláne ha egy albérlettel szemben még a felújítás, korszerűsítés is rád marad a gyerek kiadásai mellett, amit havi 100.000-es albérlettel, akár felújításokkal együtt kiválthattál volna addig is, ha kivársz.



Nem itthoni fizetésből tudsz itthon lakást venni hitel nélkül is és nem köti meg a kezed 20 évre egy hitel, ami egyúttal pl pont az ilyen lehetőségtől is elzár Téged és a gyerekedet is 20 éves koráig, hogy nem élhetsz külföldön közös háztartásban és nem kell kényszerből házasságban maradnod sem a futamidő végéig, ha valami nem működne már 15 év után pl.


Ilyet még egy lakáshitel sem köt ki, ami 3%-al drágább kamatban aminek a havi törlesztője lehet, hogy a fizetésed 5-10%-át teszi ki így csupán ha nem itthon dolgozol és a gyereknek is akarsz egy alternatívát biztosítani a hitel örökítése helyett.

2019. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
7%

"Nem vennetek fel hitelt.... Magas lóról beszél az aki gyerek nélkül, esetleg pár nélkül ül egy albiban vagy anyuci csecsét szívja még mindig otthon"


Ne magadból indulj ki, vannak azért sikeres emberek is szép számmal, akiknek nem kell eladósodniuk, ha venni akarnak egy lakást, vagy autót pl.

2019. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Ne magadból indulj ki, vannak azért sikeres emberek is szép számmal, akiknek nem kell eladósodniuk, ha venni akarnak egy lakást, vagy autót pl."

Biztos valóban szép számmal vannak ilyenek, de a leírásomból azért kikövetkezthető, hogy mi nem ilyen emberek vagyunk. Nincs semmi szülői segítségünk és az albérletünk sem olcsó, 50 éves korunkig sem lenne saját házunk hitel nélkül. Közben úton van a babánk, akit még, ha hitelből is, de nem albérletben szeretnénk felnevelni. Ugyanakkor a babavárónak nagy buktatói vannak, ezért gondolkozunk rajta. Hitelre mindenképp szükségünk van és természetesen szeretnénk a kevésbé rossz lehetőséget választani.

2019. nov. 10. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!