Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ilyen rosszak az árfolya...

Miért ilyen rosszak az árfolyamok az ERSTE-nél? (lent)

Figyelt kérdés

Néztem az euró deviza-árfolyamokat az ERSTE-nél és az OTP-nál. (Mindkét helyen van folyószámlám és venni szeretnék eurót.)


Az ERSTE 345-ért, míg az OTP 337-ért adná.

Miért ilyen nagy a különbség?

Vagy rosszul látok valamit?


[link]

[link]



2019. nov. 12. 17:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Topup-olj fel egy revolut számlát, és valtsd at ott
2019. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hu de nagy buli volt itt! Az Erste-s linked alapbol valutat ad ki, ahogy mar megirtak korabban. Ki kell valasztani a kereskedelmi 11 oras, majd frissites.

Deviza eladas: 338,29

OTP-nel: 337,67

2019. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Miért a 11 órásat?

Miért nem a 'Számlakonverziós'-at vagy a 16 órásat?

2019. nov. 13. 00:19
 14/22 anonim ***** válasza:
Igazad van, lehetne a szamlakonverzacios is, nem egyertelmu. Legjobb ha felhivod a bankot es megkerdezed, melyik ugyletre mi vonatkozik. Azt tudom, hogy a wizz hitelkartyamra a 11 oras.
2019. nov. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

OTP honlapján is van "Számlák közötti váltás" fül, valamint az alábbi tájékoztatás:

Az OTP Bank akár naponta többször is jegyezhet valuta-deviza árfolyamot, az árfolyamok a következő árfolyam kibocsátásáig érvényesek (gondolom így van az érvényesség a többi banknál is).


Ha számlák közötti váltásról van szó, akkor kell a konverziós árfolyamot nézni. Egyéb esetben a készpénzváltást.


Tud venni devizát: pl. EUR számlára befizet HUF-ot, máris devizát vett, mert EUR-ban írják jóvá a befizetést.

2019. nov. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

De engem nem érdekel semmilyen készpénz, könyörgöm értsétek már meg.


(utolsónak)

2019. nov. 13. 16:04
 17/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok az "utolsó" :D Leírtam, hogy a konverziós árfolyamot nézd és mindig a legújabbat.

Az eltérő árfolyam oka pedig az, mint más "boltokban": egyik bank többet akar kaszálni az árfolyamon, mint a másik.

A valutás részt annak írtam, aki azt írta, hogy nem tudsz venni devizát.

2019. nov. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

De melyik konverziós árfolyamot nézzem?


Három deviza eladási árfolyamot ír ki az ERSTE honlapja szimultán.

2019. nov. 15. 00:56
 19/22 A kérdező kommentje:

75%-ossal ne foglalkozzatok, nem ért semmit az egészből szerencsétlen. Igazi klasszikus félkegyelmű szegény.


A többieknek modanám, hogy az ERSTE-s link 4 eladási és 4 vételi árfolyamot jegyez minden pénznmemre.


Ebből 1-1 pár a valuta, a másik 3 pár deviza.

Még mindig kíváncsi lennék rá - ha esetleg valaki ért hozzá - hogy miért kell pénznemenként 3 vételi és 3 eladási árfolyamot jegyezni?

2019. nov. 15. 11:04
 20/22 anonim ***** válasza:
A számlakonverzióst nézd!
2019. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!