Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek megérné hitelt...

Szerintetek megérné hitelt felvenni ez esetben? Vagy csak rosszabbul járnék?

Figyelt kérdés

Tehát. Vásároltam egy 2 szobás apartmant. Oda szerettem volna költözni, viszont a szomszéd szolt, hogy eladja a családi házat. Az apartmant értékesítve kitudnám fizetni a szomszéd lakás árának félét. (20.000 euro az apartman es 45.000 körül lenne a családi ház). A lakás árának második felevel tudna várni. 23 eves vagyok.

Arra gondoltam, ha kiadódna bérbe a lakás, 120 euro körüli összeget kapnék érte havonta. Ezen kívül van még két lakásom kiadva bérbe, onnan is kapok 360 eurót. Külföldön dolgozom, és jó pénzt keresek, tehát a hitel visszafizetéssel nem lenne baj. A szobán forgó 2 szobás apartman kitudna hozni a kamat árat, így 10 év alatt meglenne mindkét lakásom.


A család ellenzi ezt az ötletet, mondván, a bankokat messziről kerülni kell. Tanácsokat szeretnék Kerni, olyanoktól akiknek mar volt ilyenben esetleg tapasztalatuk.


Az árak miatt megemlítem, hogy falun lakom, és azért vannak ilyen alacsony árak.


Előre is köszi!


2019. nov. 20. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Jaj hát most ez a sláger, a lakásárak mesterségesen fel vannak nyomva, irreális értékre, de mindenki veszi fel a hitelt ész nélkül, ezért még feljebb mennek. Pár év múlva lesz rinya megint, meg bankok/kormány szídása, bedőlt lakáshitelek, kilakoltatások. Ezt a pár évet szerintem érdemes lenne kivárnod, nem megvenni a legdrágább ponton.
2019. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

"Külföldön dolgozom, és jó pénzt keresek, tehát a hitel visszafizetéssel nem lenne baj."


MOST. De már megkezdődtek a leépítések az autógyárakban (külföldön is), kicsit visszahűl a gazdaság. Mit csinálsz, ha beüt a válság vagy elveszted a munkád, esetleg nem tudod kiadni a lakást?


[link]


Családodnak igaza van - most nem mennék bele.

Emlékszem rá, amikor Budapest kellős közepén üresen álltak a lakások, mert nem tudták kiadni (tudom, hihetetlen, de igaz).

És arra is emlékszem, hogy a Balatonnál szabadultak meg a nyaralótulajdonosok az ingatlantól, mert nem tudták fenntartani.

2019. nov. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

120 euró havonta egy két szobás apartman bérlése?

360 euró meg két lakás bérlése?


Ezek irreálisan alacsonynak tűnnek. Helyileg merre vannak ezek?

2019. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!