Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy hitelügyintézőnek...

Ha egy hitelügyintézőnek megadtam az adataimat (házhoz jött), de nincs a nevemen semmi, vehet fel hitelt a nevemben?

Figyelt kérdés

Életbiztosítással egybekötött hitel lett volna,az AXA-banknál,utánanéztem létezik a konstrukció amiről beszélt.

De visszamondta hogy elutasították és nem sikerült,kérdésem az lenne hogy vissza tud élni valahogy az adataimmal?

Meg tudom valahol nézni hogy van-e hitel a nevemen?


2010. júl. 19. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tud senki a nevedben ilyen hitelt felvenni, mert ahhoz, hogy életbiztosítással kombinált hitelhez juss, közjegyző előtt aláírt hitelszerződés kell és még sok minden más is. A közjegyző mindent ellenőriz az okmányaidból, beazonosít, mielőtt aláírsz.


Más típusú, egyszerűbb hitelt se lehet felvenni senki nevében semelyik bankból, mert a bankban személyesen kell megjelenni a hitelszerződés aláírásához. (Az AXA-ban egyébként is csak jelzálog típusú hitelek vannak, amihez értékbecslés és Földhivatali papírok is kellenek.)


Az már komoly bűncselekmény lenne a banki dolgozók és a tanúk részéről, ha az aláírásodat ráhamisítanák egy akármilyen hitelszerződésre.


Igen, mindennek utána tudsz nézni bármelyik AXA bankban, de a Földhivatalban is nyilván tartják a jelzálog alapú hiteleket.


Pl azt is megtudhatod az AXA bankban, hogy miért utasították el a hitelkérelmedet.

2010. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ!

Még jó hogy nem könnyű hitelt felvenni magyarországon:-)

2010. júl. 20. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!