Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lekérdezhetik az adataimat?

Lekérdezhetik az adataimat?

Figyelt kérdés
Van egy KFT-m ami több mint három hónapja megy.Van egy alkalmazottam aki hitelt szeretne fel venni és meg kért hogy csináljak munkáltatói igazolást neki hogy hitelhez jusson.Be van jelentve.A kérdésem végül is az lenne engem mint munkáltatót ellenőriznek-e vagy csak a céget ellenőrzik hogy létezik-e?Ellenőrzés alatt azt értem,személyi igazolványszám,adószám,stb. személyes adatokra gondolok.
2011. aug. 3. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A KFT-t, mint jogi személyt igen (adószám, cégbejegyzés), a cég tulajdonosát, mint magánszemélyt, nem.
2011. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez alatt mit értesz mint a cég tulajdonosát?Abba milyen adatok tartoznak bele?Nevem,lakcímem,ilyesmi?Ne haragudj a kérdésért de nem vagyok jártas benne?
2011. aug. 3. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Lakcímed pl. akkor, ha megegyezik a Kft székhelyével. A személyes adataidat nem kérdezhetik le.
2011. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alkalmazottam is itt lakik a székhelyen.Van egy szolgálati ház amit biztosítok neki befolyásol valamit.Állítólag beszélt az ügyintézővel és az azt mondta neki hogy nem befolyásolja.Őt mi alapján kérdezik le?Gondolom TB-Nél?Apeh?Sosem volt szerencsére hitelem és azért vagyok ilyen tudatlan ebben.600.000ft szeretne felvenni és szeretné ha valamivel többet írnák neki a munkáltatói-ra mert azt mondta az ügyintéző ekkora összegnél nem ellenőrzik.Természetesen nem megyek bele de azért szeretném tudni ezeket.
2011. aug. 3. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked semmi hátrányod nem lehet belőle és konkrétan TÉGED nem is ellenőriznek, max. a céget.


Hamis munkáltatóit meg ne állíts ki mert pics@nrúg a NAV...

2011. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!