Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megyeszékhelyen két lakást,...

Megyeszékhelyen két lakást, vagy Budapesten egy lakást venni befektetésnek ugyanabból a pénzből?

Figyelt kérdés

Van némi készpénz állományom, amelyet lakás(okba) szeretnék fektetni. Nagyon híres, turisták által sűrűn látogatott megyeszékhelyről származom, de Budapesten élek.


Szerintetek mi éri meg jobban? Az adott megyeszékhelyen két darab 40 négyzetméteres, vagy Budapesten egy darab negyven négyzetméteres lakást venni befektetésként, ugyanabból a pénzből?


Gyakran látogatom az adott várost, a visszaköltözésem is lehetséges lesz idővel.


2019. dec. 25. 18:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ha államcsőd lenne, a lakásom jó eséllyel az én tulajdonom maradna, de a virtuálisan létező értékpapírjaimat "téphetném ketté".
2019. dec. 26. 22:43
 12/16 anonim ***** válasza:
21%

Pontozzatok le nem érdekel.

Ne lakás kiadásból akarj profitot termelni. Undorítónak tartom, hogy mások szerencsétlensegen valaki gazdagodik. Fektesd a pénzed valami ígéretes kisvallalkozasba. Vegyél részvényt de ne hajsd te is fel az ingatlan árakat.

2019. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én nem pontozlak le, a tiéd is egy fontos vélemény.


5 évig éltem albérletben, három különböző lakásban. Rajtam olyanok kerestek, akik mind örökölték a lakást. Egyik sem vásárolta.

Én sem a pénzt nem örököltem, sem a keresetemből vásárolt lakást. Emiatt nem is lesz lelkiismeret furdalásom, ha másokon fogok keresni.


Amúgy gondolkodtam a részvényeken is, amíg le nem esik a lakások ára (1-2 év). Milyen részvényt javasolsz?

2019. dec. 27. 17:18
 14/16 anonim ***** válasza:

Az én véleményem egyedi lesz mert foglalkozom lakáskiadással és szívesen is teszem. Nekem jó buli, a koncepciótól a kivitelezésen (na jó, az néha nem) az árazásig majd vendégfogadásig. Ezzel kisebbségben vagyok bár így is azt gondolom róla hogy sokan megtalálhatják benne azt ami kedvükre való. Akár hosszú távra, akár szálláshelyként, akár a kettő között vagy vegyesen csinálod.

Én a te helyedben biztosan a szülővárosomban vennék, 1 db, jó műszaki állapotú, nagy lakást (80 vagy még több, sokszor még mindig nem arányos az ár a négyzetméterrel ilyen helyeken) a belvárosban és amíg Budapesten élek, kialakítanám úgy hogy az egész szálláshelyként és/vagy kiadott lakásként (amelyiket jobban meg tudod oldani) üzemeljen, akár ketté osztva. Idővel beköltöznék az egyik felébe. Ezt csak azért írom neked mert valamennyire hasonló lehet a helyzetünk.

(Ezek az okoskodások a lakáspiacról szépek és jók, lehet, hogy igazak, lehet, hogy nem. Mondjuk ha kihúzza a fejét az ember a gazdasági rovatok és megmondóemberek világából, annyit lát hogy bérek és ingatlanárak tekintetében még mindig le vagyunk maradva Nyugat-Európától, a kérdés hogy ez a lemaradás tovább csökken-e vagy sem, és hogy milyen ütemben. )

2020. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha allamcsod lesz, akkor azert az ingatlanod ara is szepen esne, itt van peldaul a gorog pelda, meg mindig kb a 2008-as arak 60%-an van az arindex: [link]

Tovabba, mig az allampapir kockazata az igen valoszinutlen (!) allamcsod, az ingatlanod erteke erosen ingadozhat (hogy megy a gazdasag, kereslet/kinalat, gazdasagpolitika stb.). En nem tartanam az ingatlan semmikeppen sem biztonsagosabb befektetesnek, mint az allampapirt. Ha tehat a biztonsagossag a fo celod, en maradnek az allampapirnal (vagy fektess mas orszagok allampapirjaiba, EUR alapuba, bar ezek nem hoznak szinte semmit).


Ha tobb kockazatot akarsz vallani a magasabb hozam remenyeben, akkor jo lehet az ingatlan (bar mint tobben irjak, lehet most magasak az arak).

En kiszamolnam evi hany %-ot hoz a befektetett penzed a ket opcio eseten. Tehat mennyi a berleti bevetel/lakas ara arany a te varosodban es Budapesten. Ingatlanos oldalon megnezheted az alberlet arakat atlag, vagy AirBnb-n, hogy hogyan adjak ki (ha van ilyen kereslet a varosodban). Talan a te varosod mellett szol, hogy jobban ismerheted, jobb esellyel talalsz olyan ingatlant amit utana konnyebb lesz kiadni.

Ne felejtsd el a koltsegeket: kiadas ido, nem mindig van berlo, amortizacio stb.

2020. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom miért lett akkora bűnbak aki lakást örököl és kiad!


Az öröklés a vagyonszerzés egyik legális módja. Jogilag és erkölcsileg is.

Évszázadok, sőt évezredek óta így van!


Aki örökösödés útján jutott vagyonhoz semmi szégyellnivalója nincs.

Ha elherdálja akkor amiatt kell magát szégyellnie, bár az sem jogi értelemben bűn.


Ha nem gyarapítja, csak megtartja, akkor sem kell senki felé szégyenkeznie, bár saját maga előtt azért érezheti magát rosszul. Legalább valamennyire illene gyarapítani a meglévőt, főleg ha olyan a vagyon, hogy lehet vele mit kezdeni, forgatni.



Nagyon nagy tévedés él egyesek fejében, hogy aki nem kemény munkával szerzi a vagyont az tisztességtelen.



Egyébként szerencsejátékon nyerni sem törvénytelen, csak szólok.

Csak annak az esélye annyira kicsi, hogy jelentős összeghez jusson az ember, hogy talán azért nem nagyon foglalkozik vele senki. Nagyon kevés ilyen ember van.

2021. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!