Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki ennyire a készpénzhez?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van akik, ha megkapják a fizetésüket azonnal rohannak a legközelebbi bankautomatához és már kapják is le a teljes összeget. Rengetegszer látom, hogy fizetés időszakba meg úgy általában sorakoznak az autómatáknál. Minek kell ez rengeteg pénz készpénzbe? A legnagyobb hülyeség szerintem készpénzbe tartani a megtakarítást pláne forintban.

Azon kívül mamár mindent lehet kártyával fizetni. Ahol pedig esetleg nem ott sem indokolja, hogy ezért az összes pénzt levegye mindenki, vagy mindenki ennyire fél a kártyás fizetéstől, vagy a bankoktól?



2020. jan. 9. 23:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szeretem a kp- t, mert így nem tudja senki lekövetni hogy hol, mit, mennyit vásárolok, mire költök. Bankkártyás fizetésnél nyitott könyv az életed. Ugyanez érvényes a sok pontgyűjtő kártyára, adatgyűjtés az egész.
2020. jan. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Pont ezért szeretem én is a kp-t előttem már megírták. Kevesebbet költök, nem nyomonkövethető ellentétben a bankkártyával. Ha utalják a fizud és azt mind kártyával költöd így minden anyagi dolgodra rálátást adsz a banknak és a navnak is. Ha meg vásárolsz magadnak pl egy nem is nagy értékű autót, mert másodállásban dolgozol valakinek 'feketén' mert muszáj vagy, kell a pénz vagy éppen a családod segít ki, akkor ha a nav felkérdez na honnét ez a bevétel? Nem kell meglepődni.
2021. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!