Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki ennyire a készpénzhez?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is van akik, ha megkapják a fizetésüket azonnal rohannak a legközelebbi bankautomatához és már kapják is le a teljes összeget. Rengetegszer látom, hogy fizetés időszakba meg úgy általában sorakoznak az autómatáknál. Minek kell ez rengeteg pénz készpénzbe? A legnagyobb hülyeség szerintem készpénzbe tartani a megtakarítást pláne forintban.

Azon kívül mamár mindent lehet kártyával fizetni. Ahol pedig esetleg nem ott sem indokolja, hogy ezért az összes pénzt levegye mindenki, vagy mindenki ennyire fél a kártyás fizetéstől, vagy a bankoktól?



2020. jan. 9. 23:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%
Azért, mert egyrészt Magyarországon nem nagyon részesülnek az emberek pénzügyi oktatásban, másrészt sok az összeesküvés-elmélet hívő, akik szerint a gonosz bankok egyszer csak nullázzák az összes számlát, valamint teljesen beépült a tudatba, hogy a miénk bizony jelentős részben szürkegazdaság, így mindenhol készpénz kell, mert senki nem akar terminált vagy átutalást.
2020. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%

Én se értem.

Nyilván egy 20-30 ezer mindig van nálam, de nagyon-nagyon ritka az olyan hely, ahol nem fogadják el a kártyát.

Egy ideig a Fornetti volt az egyetlen készpénzes hely, ahova jártam, de mostmár ott is elfogadják a kártyám, és simán fizetem a 150 Ft-os kávét, vagy a 299 Ft-os energiaitalt kártyával.

Arról meg, hogy a boltban tönkremegy a terminál. Hetente többször járok vásárolni, immár legalább 15 éve önállóan, Tesco, Auchan, Penny, Aldi, Lidl, Spar, és soha, egyetlen alkalommal nem volt az, hogy nem működött volna a terminál.

Illetve bocsánat, a másik dolog, ami miatt van nálam készpénz, hogy kajarendelésnél mindig készpénzzel fizetek a futárnak, mert kártyával nem tudom hogy lehetne borravalót adni.

2020. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hiába írjátok, hogy multiban nem tud szokott olyan lenni, hogy nem lehet kártyával fizetni, pedig Lidl-ben is és Sparban is előfordult már, hogy az előttem lévők kénytelenek voltak otthagyni a tele kosarat, mert nem volt náluk készpénz.

Nyilván átmeneti meghibásodás, igyekeznek gyorsan helyrehozni, de akkor is...

Karácsony előtt pár nappal konkrétan negyed órát kellett várni egy Sparban, mert kártyás vásárlás közben fagyott le a rendszer és a vevőnek benne volt a leszámlázott tétele.

2020. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
41%

Jó, de a meghibásodásokra sem az a megoldás, hogy akkor mindig mindenhol készpénzt használok.

Legyen akkor nála kp-ben 100.000 Ft, annyinál talán nem kerül többe senkinek sem a hétvégi nagybevásrlása, de használjon ahol csak lehet kártyát, és ha esetleg nem működik a rendszer, akkor még mindig ott az a 100.000 kp.

2020. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Egy szempontot senki nem írt még: nem kevés pénzt tesz el a bank a készpénzes felvételért.


Ha félreteszi valaki a pénzét a bankszámlán, nem használja el a teljes fizetését, és a számlán gyűlik, akkor pl. egy autóvásárlásnál akár az átutalásra (tranzakciós illeték, 0,3 %, amit eltöröltek, aztán, mégsem), akár készpénzfelvételre igen-igen komoly összegeket kell fizetni.


Ezzel szemben, ha felveszi valaki minden hónapban a 150 ezret, akkor megspórolja a készpénzfelvételi díjat.


Tegyük fel, autót szeretne venni valaki 1 millióért: ha nettó 250 ezer a fizetése és minden hónapban kiveszi a 150 ezret, amiből elkölt készpénzben 50-et, 100 ezret meg félretesz, akkor 10 hónap alatt meg is van a kocsi ára, míg ha egyszerre veszi fel az 1 milliót, akkor komoly pénzt kell fizetnie, többezer ft-ot a készpénzfelvételért.


És nem, nem mindenhol lehet átutalással fizetni a kocsit, de ha mégis, az átutalás is többezer, ezzel szemben, ha odamegy és a kezébe nyomja, az ingyenes :-)


Mondjuk nem kéne a bankoknak lehúzni a kisembert, ha náluk tartja a pénzt és akkor jobban bent tartaná az ember.


NAVnak a havi 50 ezer ft utalása - INGYENES UTALÁSOS számlacsomagban havonta 150 ft, mint tranzakciós illeték. Egy évben simán lehúznak 2 ezer ft-ot az emberről így a semmire.

2020. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

"tranzakciós illeték, 0,3 %, amit eltöröltek, aztán, mégsem"


Ezt sajnos csak 20e Ft alatt és csak magánszemélyek között törölték el!

2020. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Én se értem minek az a rengeteg kp. Oké, piac miatt nekünk is kell pár ezer havonta de másra nem nagyon. 20-30 mindig van ha netán épp nem működik, de ilyennel vásárlóként egyetlen egyszer találkoztam és akkor se érintett mert épp csak otp kártyákkal volt gond.

De elvileg lehet ilyen gond, de azért manapság szerencsére elég ritka. Azért most március közeledtével esélyesebb bármilyen banki probléma (azonnali utalás rengeteg fejlesztéssel, rendszer módosítással jár, és így könnyebben lehetnek hibák is)

2020. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#16


Otp ennek ellenére a 10 ezer ft-os közös költség utaláskor is ugyanúgy felszámolja - hiába törölték el.

De itt is lehet olvasni erről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugy..

2020. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
28%
#18: magánszemélynek utalod a közös költséget? Kétlem.
2020. jan. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%

"Én se értem minek az a rengeteg kp. "


Rengeteg? Mi? 150 ezer forint?


Amíg minden hónapban felvettem a havi 150 ezer forintot bankautomatából és készpénzben fizettem mindent, addig havi 200 forint volt a bankköltségem.

Amióta "bankkártyázom" és "utalok is", azóta volt olyan, hogy 6 ezer forint bankköltséget szedtem összeg egy hónap alatt úgy, hogy a legkedvezőbb számlacsomagom van a banknál.


Lehet ajánlgatni, hogy bankot kell váltani, csak éppen a kedvező bankcsomagok feltételeit nem tudom teljesíteni. Például nincs nettó 180 ezer forint a fizetésem, hogy minden "ingyen" legyen. Vagy nem tudok minimum X. Y. forintnyi havi utalást összehozni 5 tételből, stb.


Hidd el, végigmolyoltam a bankok kínálatát, nem nekem találták ki. Nekem még mindig a legolcsóbb, ha készpénzt használok, nem beszélve arról, hogy jobban átlátom, éppen hogy' állok anyagilag, nagyobb is a fék az emberben kp. használat esetén.


A "megtakarítás" pedig megy időnként az államkincstárba.

2020. jan. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!