Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jótékonyságból lehet bankból,...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Jótékonyságból lehet bankból, bankba átutalni pénzt, valaki számlájára? Esetleg OTP-ből más bankba?

Figyelt kérdés
Köszi a kérdést

2020. jan. 16. 13:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak voltak a válaszok! Köszönöm szépen!
2020. jan. 17. 09:53
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Bankban dolgozom 3 eve, utalasnal is kiirjak a nevet :) nagy baj lenne ha nem irnak ki. Befizetesnel lehet nem irjak be kozlemenybe a nevet, de aki megkapja, neki a tranzakcio reszleteiben le lesz irva a nev...


Tehat valotlan dolgokat ne allitsunk mar. De mutassatok olyan lekonyvelt utalast maganszemelytol, ahol csak szamlaszam van, es nev nincs.

Vagy lekonyvelt befizetest, ahol nem latod ki fizette be.

Osszegtol fuggetlenul.


Ez mar boven a penzmosas kategoria, szoval legyszives amirol nem tudtok arrol ne allitsatok mar ilyen magabiztosan a dolgokat mert felrevezetitek az illetot.


Kerdezo ha nem hiszel nekem kerdezd meg az adott bankot ahol szeretnel tranzaktalni. Ugyanezt fogjak mondani.


Koszonom..

2020. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

#12


Minden bank kicsit más. Nem mindenhol írják oda.

2020. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mutass olyan bizonylatot vagy lekonyvelt tetelt szamlakimutatasban, ahol nincs feltuntetve nev, es akkor elhiszem.
2020. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Vagy kérj meg valakit, hogy fizesse be helyetted a megadott számlaszámra. Elmentek együtt a bankba, odaadod a kezébe az 5000 ft ot, odamentek a befizető ablakhoz ha szólítanak a sorszámon. Ő bemondja nevét befizeti a pénzt, aláìrja a befizető papìrt, ő is kap egy példányt. Ezzel végeztek, kijöttök a bankból, megköszönöd a segítséget, ennyi. Persze ez ennyi összegnél értendő nem soknál. Ekkor az ő neve fog ott lenni nem a tiéd. Bár én ha fizettem be eddig nem kérték el a irataimat. Kértek egy nevet, címet én megmondtam, beírták. Odaadtam a pénzt. Aláíratták velem a befizető papírt, megkaptam az én példányom és jöttem ki.

Ha kapásból tudod a nevet és címet nem biztos hogy elkérik a személyidet befizetetésnél ilyen kicsi összeg esetén. Persze elkérhetik, joguk van hozzá.

Az jutott még eszembe, hogyha ez megoldható és tudod hol lakik bedobhatod a postaládájába is egy borítékban. Persze ha tudod, hogy csak ő veheti ki, vagy tudod, hogyha ráírod a nevét a vele együtt lakók átadják neki

2020. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ismételten hasznos válaszokat!
2020. jan. 21. 08:41
 17/19 anonim ***** válasza:
14: kp befizetés esetén annyi lesz ott, hogy kp befizetés pénztárban. Ha nem kér megjegyzést akkor nem lesz ott ki fizetett be.
2020. jan. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Ne állíts valótlan dolgokat légyszives.
2020. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem állítok...
2020. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!