Lakáshitel, megéri?

Figyelt kérdés

Aki vett fel lakáshitelt, vagy jártas a témában. Megéri vagy sem?


Jelenleg albérletben élek, dobálom ki a pénzt feleslegesen, félretenni nem tudok, nincs senkim, nyilván nem jutok egyről a kettőre és így nem is fogok.


Lakáshitelt felvenni 20 évre? Legalább a sajátomat fizetem...


Tanácstalan vagyok, de jelenleg kilátástalannak érzek mindent, megfordult a fejemben a lakáshitel, de nem tudom mennyire jó ötlet.


2020. febr. 17. 16:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%
Norbi. Tedd már meg, kérlek, hogy elolvasod és kijavítod, amit írtál, mielőtt elküldöd. Mert ez így híg tehéntrágya. Konkrétan olvashatatlan.
2020. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Bocs, Norbi, de csatlakozom 11-eshez, már én is akartam írni. Egy-egy betű elütése még elmegy, gondolatolvasásban is elég jó vagyok :-) , de most már azzal sem megy, néha annyira olvashatatlan, amit írsz.
2020. febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
😊 Igen. Telefonról nem egyszerű hosszabb okfejtéseket lekottázni, bocs érte.
2020. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

74%-os válaszolónak pedig szerintem visszaolvasva is , a lényeg így is kiolvasható. Ha nem, akkor inkább ott a lényeglátással vannak gondok, mivel nem az elgépelt sorokban találod azokat, de lehet ha más nem akkor azok a helyesírása lényegesebek számodra, semmint a megváltoztató élethelyzetek a futamidő alatt. Ami egyúttal jelenti azt, hogy megváltozó élethelyzeteket nem fogsz tudni a hitelszerződés pillanatában előre 15-20 évre deklarálni.Mégis hatással van a hosszú távú fizetési kötelezettségedre.


Elég ha megnézed a napi híreket. Hány baleset vagy pl gyalogos gázolás történik. Ha olyan helyzetben vannak, hogy az elhunyt az adós, vagy adóstárs akkor ott miként értékeled utólag a hitelt? Jó döntés volt, mert pl. maradt x gyerek az adósra, de pl. nincs annyi megtakarítása sem, hogy eltemesse az esetleges adóstársàt? Ha fel is nevelődik a saját háztartásában a több gyerek egy lakàshitekesnek az 20 év múlva miként tudja őket elengedni? Menjetek vegyetek fel hitelt saját ingatlanra, ahogy tudtok? ( Mert látjátok nekem is az enyémet kellett fizetni eddig)


És meg csak azt se mondom hogy ez a halal eseti , akár egy multi munkahelyének megszűnése az adós, vagy adóstárs szándékos cselekedetén múlna. Vagy befolyásolni tudná érdemben.

2020. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hét igen, egy db munkahelyre alapozni egy évtizedes hitelt elég nagy merészség.
2020. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ez miféle okfejtés???

Komolyan, csak pislogok...


Azért ne vegyél fel lakáshitelt, azért ne legyen idővel saját lakásod, mert mi van, ha elüt egy autó?

Tehát lakj egész életedben albérletben, soha ne legyen vagyonod, mert nem tudod, 20 év múlva lesz-e munkád???

WTF???


Akkor szerintem soha senki ne merjen gyereket vállalni, mert tényleg érheti egy baleset, vagy rákos lesz és meghal, a gyerek meg ott marad árván...

(meg persze ház nélkül, mert anyu-apu inkább albit fizetett)


Ahelyett, hogy a saját jövődről gondoskodnál, hogy később is legyen hol laknod, a gyerekednek legyen esetleg majd öröksége, stb., inkább gazdagíts más, idegen, eleve vagyonos embereket, hiszen akinek 1-nél több ingatlana van, és ki is tudja adni, az biztosan nem csóró.


Anyám, komolyan... én ezt nem akarom elhinni, hogy valaki ilyesmit leírt. Az az alap, hogy esetleg mág 20-30 évig aktívak vagyunk, viszonylag egészségesek, tudunk dolgozni, tudunk tenni a jövőnkért. Ebből induljunk már ki, ne abból, hogy holnap elüt egy autó, mert akkor tök felesleges befizetni a nyaralást, venni egy új konyhabútort, vagy kocsit. Az ilyen ember vajon hogyan él, csak aznapra vesz kenyeret?

2020. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
57%

"inkább gazdagíts más, idegen, eleve vagyonos embereket, hiszen akinek 1-nél több ingatlana van, és ki is tudja adni, az biztosan nem csóró."


Persze, mert a banki hitellel nem vagyonos embereket gazdagítasz. De aki kiadja a nagymamától megörökölt panellakást, az biztosan egy mocskos kulák!

2020. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Jól elvagytok... :-)

Épp csak a kérdezőt hiányolom, aki erre se dugja az orrát, így aztán még azt sem tudjuk, egyáltalán van-e önerő, van-e fix munkahely és hány éves?

Mert ha mindezeknek nem kedvező a "csillagok szerinti állása" :D - akkor bizony felesleges maga a kérdés is :-)

Merthogy ugye pl. sok bank 20 évesnek nem nagyon ad lakáshitelt.

2020. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

65%-os.. Tényleg a lényeglàtàsoddal van a baj. Legyen mit örökölni a gyerekenek...


Te mit választanál inkább? Örököljön két gyerek egy ingatlant majd, miután felnőttek veled és próbáljanak megegyezni , hogy akkor a két felnőtt gyerek a két saját családjával beköltözik vagy kifizeti a masikat aztán ha nem jonvalamekyiknek akkor civakodhatnak egy sort, vagy


2. opció tudatosan tervezel nem kotod meg magad es eetkeg jeg hajlandó vagy áldozatot is hozni annyiban, kimozdulsz a komfort zónádból es nem vagy csak részben idegen tőkét használva a vásárlásra .Amig tudsz fiatalon is ugyanúgy dolgozol azért hogy ha két gyereket akarsz, akkor legyen mindkettőnek külön ingatlana amibe a csakadjabal majd élhet hirel nélkül, azon felül amiben 20 évig nevelkednek es majd megöröklik tőled mizttan lejárt a hitel?


Én a másodikra szavazok és azt is teszem.


De a fitamidoalatt előállhat újra olyan eset is, hogy nem lesz munkahelyem, vagy kiesik a bevétel szerző tevékenységem pl.

2020. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

17-es nálunk pont a gyerekek részben hiteles , jövőbeni ingatlanai vannak kiadva.


De a 65-ös szerint ha idegen tőkéből, hitelből veszel lakást akkor már vagyonos is vagy... 😁

2020. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!