Lakáshitel, megéri?

Figyelt kérdés

Aki vett fel lakáshitelt, vagy jártas a témában. Megéri vagy sem?


Jelenleg albérletben élek, dobálom ki a pénzt feleslegesen, félretenni nem tudok, nincs senkim, nyilván nem jutok egyről a kettőre és így nem is fogok.


Lakáshitelt felvenni 20 évre? Legalább a sajátomat fizetem...


Tanácstalan vagyok, de jelenleg kilátástalannak érzek mindent, megfordult a fejemben a lakáshitel, de nem tudom mennyire jó ötlet.


2020. febr. 17. 16:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kiforgatod a szavaimat, és mellé butaságot írsz.


Igen, szerintem aki egy saját ingatlanban lakik, és mellette van másik saját ingatlana, azt nyugodtan nevezhetjük vagyonos embernek.

Nem értem, miért kell ehhez a flegma vigyorgó fej, szerintem ez evidens. Sokaknak egy lakásuk sincs, akkor akinek minimum 2 van, azt miért ne nevezhetnénk így? Nem azt mondtam, hogy milliárdos, vagy sikeres, vagy akármi, hanem VAGYONOS.

Picit ízlelgesd a szót. Vagyonos az, akinek van vagyona, ha ez ingatlanvagyon, akkor az.


"Ha egy bankot gazdagítunk, akkor nem eleve gazdag embereket teszünk még gazdagabbá?"


Ember, neked se nagyon megy az értő olvasás!

Mutasd már meg, hol írtam, hogy a bank nem nyer az ügylettel! Már hogyne nyerne, hiszen a bank nem jótékonysági intézmény.

DE TE IS NYERSZ!!!

Ezt kéne felfogni. A végén lesz egy tehermentes ingatlanod, ami albérlet esetében soha nem lesz.


A két gyerekes leírás eléggé zavaros volt. Tehát ezzel azt akartad mondani, hogy a gyerekek ne örököljenek, hanem úgy gyűjtögessen az ember, hogy ő maga mozdítható marad (költözés), és a 2 gyereknek külön-külön próbáljon összehozni egy lakást?

Ha így értetted, akkor kérdezem, hogy te magad albérletben élnél, mellette próbálnál két lakást összehozni? Csak mert ez egy átlagembernek lehetetlen.

A legtöbben albi mellett egyáltalán nem tudnak félretenni, mint írtam, az albi 2x annyiba kerül, mintha a sajátját fizetné.

Áldozatot hozni... hát ez nekem eléggé fura, tehát áldozd fel magad, és egész életedben csak másnak gyűjtögess, miközben neked soha nem volt sajátod?

Ha nem így értetted, akkor fejtsd ki érthetően, mert katyvasz volt.


A szaak kiforgatását pedig mellőzzük, mert azzal senki nincs előrébb. A flegmáskodással sem, főleg ha tök értelmetlen.

2020. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Vagyont max saját tőkéből tudsz képezni. Ha emellé magas hitelkitettseg vagy idegen tőke bevonása társul az nem vagyonos ember.A vagyontárgyra a tőkét idegen forrásból hosszu lejáratú fizetési kötelezettség mellett tesz szert aki hitelből vásárolja az ingatlant, nem úgy, mint aki kp-ra lealkudva pl.


Eladósodottsàgi mutató nézz utána:


Eladósodottság mértéke = Kötelezettségek / Saját tőke


Azért van különbség. Pláne ha hitelből vett ingatlant ki akarja adni vagy eladni, a bank meg azt mondja nem teheti vagy csak x feltételekkel és egyúttal a fenti képletből egy összegben kéri a kötelezettségét teljesiteni.


A vételárból mennyi saját tőkéje , vagyona marad a szerinted "vagyonos embernek"?!

2020. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Aki hitelből fektet be, az nem vagyonos, hanem hülye.
2020. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha így értetted, akkor kérdezem, hogy te magad albérletben élnél, mellette próbálnál két lakást összehozni? Csak mert ez egy átlagembernek lehetetlen.


3-at hozram össze 11 év alatt. Albérletben élve, amit a munkáltató fizetett 5 evigutana pedig a brutto bernol kerult elszámolásra , mint munkáltatói támogatás.


Egyedül az emberen múlik mit miért és hogyan tesz vagy valtoztat meg az esetleges megváltozott élethelyzete kapcsán. Demagógiákat puffogtat a komfort zónájàból eladósítva magát, vagy átlagot követ ( nyàjhatàs) , vagy ha már felelősségteljesen gondolkodunk gyerek vallalas kapcsán, akkor aszerint alakítja az életet amibe a megvàltozott élethelyzete "sodorja".

2020. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!