Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszót mikor alkalmaznak?

Inkasszót mikor alkalmaznak?

Figyelt kérdés
Ha van 700 ezer forintnyi tartozásom, de 3 éve dolgozok fix bejelentett munkahelyen, akkor a fizetésemet fogják tiltani vagy a számlámra raknak inkasszót? Vagy esetleg mindkettő? Ez mitől függ?

2020. márc. 2. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Milyen tartozás ez? Köztartozás, pénzintézetnek, magánembernek, etc?


Nekem pár éve volt egy pici félreértésem a NAV-al (kb. 2 millió forintnyi), nekem egyszerre tiltották le a fizetésem és raktak inkasszót az összes számlámra. Na ez aztán olyan jól sikerült hogy mindkét számláról leemelték a 2 milliót, plusz tiltották a fizetésem 4-5 hónapig (amig átfutott a rendszeren hogy egyáltalán nem is tartozom semmivel), úgyhogy még én futottam hónapokig a pénzem után, mire mindent visszakaptam.


(Bónusz, hogy az inkasszó a párizsi reptéren ért, amikor is lázas betegen éppen mentem egy kenyai gépre és próbáltam venni magamnak egy 3 eurós kamilla teát, nem sikerült. Szuper volt így elutazni:))

2020. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia. Egy telekommunikációs cégnek tartozok..
2020. márc. 2. 12:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Attól félek hogy a számlámra inkasszót raknak, így a másik két hitelemet sem fogom tudni fizetni. Próbáltam erre a tartozásra részlet fizetést kérni mikor még a be hajtó cégnél volt a tartozásom de ők ezt nem fogadták el igy végre hajtás alá került a történet, mivel egyben ennyi pénzt nem tudtam kifizetni. Van munkahelyen és viszonylag jól is keresek ezért nem értem hogy miért nem engedték a részletfizetést... A jövedelem levonással ki is egyezznék elvégre tény hogy tartozok és az az én saram, de az inkasszoval teljesen padlóra kukdenének, van rá mód hogy ezt elkerüljem?
2020. márc. 2. 12:39
 4/14 anonim válasza:
57%
Én úgy tudom, ha van fizetésed, vagyis tudnak miből tiltani akkor a 33 százalékot viszik. Ha nincs jövedelmet, akkor pedig megy az inkasszó.
2020. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamosan teszik ki a végrehajtásokat.


Bér letiltás munkáltatónàl , ha caak egy számlából hoztad össze a trtozadt es egy követelésként toltak be fmhra akkor 33% kettő vagy tobb meghagyás eseten 50%.


Emellett párhuzamosan inkasszàljàk a bankszámlát ahány van annyit, korlátlan összegig.


Esetleg emelke meg ha van barmwkkora résztulajdonod ingatlanban, vagy cégbe.Akkor arra is ráteszik.

2020. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Milyen párhuzamos végrehajtás? 700ezerről beszélünk, nem 30millióról. A 33százalékát fogja elvenni a fizetésednek és annyi. Amég azt tudja vonni nem lesz sem inkasszó, sem semmi köze nem lesz az ingatlanodhoz, autódhoz stb.
2020. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 millió alatt 4 bankszámlát, 2 ingatlant két nyugdijat és egy bért terheltek be egyszerre 3 végrehajtás keretében egy azon hitelezőtől. Részletfizetéssel oldottam fel őket és mentesítettem a többi adóst. De az ingatlanról tudtam csak utoljára töröltetni a széljegyeket. Amellett, hogy volt már rajta pl eos faktoringos gàztartozas 28.000-ftos tőkére is bejegyezve végrehajtásként.
2020. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Neharagudj,de ezt nem értem milyen okból. Rokonunknak 36millió tartozásnál elvették a fizetése 33százalékát, évek óta húzódik, de még mindig nem árverezték semmilyét, sem inkasszót nem kapott.
2020. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyetemleges volt a felelősség a tartozásért. Ja megnéztem, rosszul is írtam 14.911 Ft volt a -gáz belőle.


Mellékelem az akkori tul. lapot.


Olyan okbol hogy a hitelezők külön külön eljárásban az egyik hitelező meg 3 eljárásban tolta be az fmht. 2 vagy afelett már 50% a 33-%od. Ismerősöd max egy nagyobb tartozással bírt. Itt látod még a 14.900-as gázszámla is külön eljárásba volt.


[link]

2020. márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez az egy eljárás van, így a 33%-ot vonhatják. A nevemen nincs semmi, csak egy bankszámla amire a jövedelmemet kapom. Mind1 azért még a végrehajtónak írok egy kérelmet hátha bele megy a részlet fizetésbe.
2020. márc. 2. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!