Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell sajnálni a kilakolt...

Miért kell sajnálni a kilakoltatott embereket?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a moratórium közeledtével mindig feljön a téma, újra veszélyben vannak, meg otthonvédelmi program kell meg ilyenek. De minek? Nem fizetnek, a bank vevőt keres, ha talál, akkor eladja, az új tulajdonos kifizette, jó hogy kiteszik azokat, akik nem fizetnek. Vagy ezt hogy képzelik el, hogy a bank odaadja a pénzét, aztán mikor nem fizetnek neki, akkor majd azt mondja, hogy nem baj, lakjál csak benne, kit érdekel. Aztán akkor meg majd senki se fizet. Vagy azok, akik rendesen fizetnek (pl. én) akkor úgy lesznek vele, hogy mi a fenéért fizessek rendesen, ha azok, akik nem fizetnek azok is maradhatnak vígan a házukban/lakásukban. Szerintem már az is elég érdekes, hogy van amit évekig próbálnak eladni, aztán ha nincs vevő, addig is benne lakik az illető aztán egy fityinget se fizet, mert minek. Más meg fizeti az albérletét vagy a hitelét. Meg pl. egyik szomszéd nem fizetett a kocsija után és nem vitték el a kocsit, csak a papírjait. Nem találtak rá vevőt, ő meg jár vele évek óta, úgyse állítják meg alapon, ha meg megállítják is úgyis mindegy. Komolyan, kár tisztességesnek lenni, majd jönnek a jogvédők úgyis élőlánccal tiltakozni a kilakoltatás ellen, aztán akkor ingyen lesz házam...
2020. márc. 2. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert van aki nem azért nem fizet, mert nincs kedve, hanem mert pl. munkanélkülivé vált, özvegy lett és egy fizetésből nem tudja fizetni a hitelt, elvált és ez anyagilag ritkán jó, stb. rengeteg oka lehet annak, hogy valak nem tudja ideiglenesen fizetni a hitelt. Ilyenkor átütemezés egy megoldás lenne, türelmi idő, stb. Ha mégis ki kell lakoltatni, mert nem látszik megoldás, akkor se lehet valakit az utcára tenni. Te mit szólnál ha hirtelen elveszítenéd a munkádat önhibádon kívül, nem tudnád fizetni a megtakarításodból a hitelt és nem tudnál olyan munkát találni, ahol elegendő lenne a fizetés a hitel törlesztésére és ezért kiraknának a hidegbe, az aluljáróban vagy a hírhedt hajléktalan szállók egyikében kellene élned onnantól?

Senki sem állít olyat, hogy aki nem akar fizetni, az lakjon csak tovább gond nélkül, sőt azt sem, hogy aki nem tud az maradjon. De az nem megoldás a világ fejlettebb részében sem, hogy az utcára rakják azokat, akik lehet, hogy évek óta rendesen fizetnek, de valamilyen okból anyagi gondjuk akadt.

2020. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Józsika, ne legyél már érzéketlen k*cs*g!
2020. márc. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bakker ezek a dolgok nem "hirtelen" történnek. Évekig húzódik, míg valaki eljut a kilakoltatásig. Sőt, mikor már elárverezték és megvan a vevő, akkor is sokszor még évekig megy a huza-vona, mire kiköltözik az illető. Van, aki 3 ÉV alatt jut hozzá a kifizetés után a lakáshoz. Pl. a Bíró Icás esetnél is hat ÉVE nem fizetett mire kirakták. A környékünkön is van most árverezett ház, ki lehet bogarászni a papírokból, hogy 2014-ben kezdődött az "ügy". 2020 van.
2020. márc. 3. 00:39
 4/14 A kérdező kommentje:
Van törlesztési biztosításom. De egyébként mikor feltűnik, hogy nincs pénz: eladom, kiadom, akár szobánként kiadom, ha mennem kell megyek anyámhoz, kiveszek egy lakást, ha nincs rá szobát valahol stb. Nem az, hogy évekig nem történik semmi, majd mikor jönnek, hogy akkor mostmár tényleg cuccolni kell, akkor jajveszékelek, hogy hát hova menjek hirtelen. Pl. egy árverés három hónapig megy. Utána hosszú hetek mire költözni kell. A rendőrös bevonás az kb. négy hónap után jön el. Szóval alsó hangon MINIMUM 7 hónapja volt kitalálni, hogy hova megy. De ebben nincs benne az a hosszú idő míg eljut az árverésig a dolog.
2020. márc. 3. 00:44
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez kb olyan, mint hogy én veszek BKV bérletet, a saját vizeletében a buszon üldögélő hajléktalan nem. Ha jön az ellenőr, és nekem nincs bérletem, megbüntet, a másikhoz viszont oda se megy.


Mégse cserélnék vele.

2020. márc. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert mondjuk felvett 10 milliót, majd miközben a törlesztőrészlet folyamatosan emelkedett, egyre nehezebben de kifizetett már 20 milliót és a végén már nem győzte, egy élet munkája ment oda, és hiába fizette már ki a hitel kétszeresét, mégis utcára kerül... Mert annak idején ezt hangoztatta a tv rádió minden, hogy a deviza jó, az kell mindenkinek, rá tukmálták a népre...
2020. márc. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

"agy ezt hogy képzelik el, hogy a bank odaadja a pénzét, aztán mikor nem fizetnek neki, akkor majd azt mondja... "


Mert sok devizahiteles úgy járt, hogy felvett mondjuk 7 milliót, X év alatt törlesztett 7 milliót és még most is tartozik 11 millióval, mert mint tudjuk, azért a bankok rendesen kaszáltak a devizahiteleseken.


Konkrétan ismerősöm járt úgy hogy amikor egy összegben meg lehetett szabadulni a devizahiteltől, akkor bement a bankba, megkérdezte, mennyit kell fizetnie a végtörlesztéshez, másnapra összekaparta - rokonság, kölcsönkért stb. és MÁSNAP már 400 ezerrel többet követelt a bank és senki nem mondta meg neki, miért lett egyik napról a másikra 400 ezerrel több a fizetendő összeg.


Jómagam úgy gondolom, hogy a devizahitel felvételekor sokan - helytelenül - nem kalkulálták bele a valuták ármozgását, de amit utána a bankok műveltek, azt inkább nem kommentálom, mert kitiltanának a gyakoriról.


Abban viszont sajnos nagyon igazad van, hogy MA, MAGYARORSZÁGON NEM ÉRI MEG TISZTESSÉGESNEK LENNI 8más kérdés, hogy én így jobban alszom), mert itt a tisztességes embernek nincs becsülete, csak hülének nézik :-(

2020. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező nem Bíró Ica a tipikus kilakoltatott. Ő megtehette volna, hogy fizeti, de két (vagy több?) lakása is volt. Ahelyett, hogy egyet kifizetett volna, vett egy másikat is, aztán a médiában sajnáltatta magát. Szóval ne ebből indulj ki.

Igen, előfordul, hogy akár több mint 1 évig nem tudja fizetni a tartozást valaki. Elég egyszer, pár hónapig elcsúszni (ami nem nehéz ha az ember munkanélküli lesz, elválik, stb. - nem lehet 1-2 hónap alatt talpra állni) és aztán nehéz az elmaradt részleteket pótolni és folytatni.

Sokszor az emberek a hibásak, túlköltekeznek, hiteleket vesznek fel, többet mint smit fizetni tudnak, de akkor sem az a megoldás, hogy az utcára rakják őket aztán majd csináljanak amit akarnak. Ilyen csak a primitív törvényhozókkal rendelkező országokban van.

2020. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Van egy 4fos csalad. Apuka jol meno vállalkozó/jol fizetett alkalmazott, kozepkoru, latszolag egeszseges. Anyuka haztartasbeli vagy valami minimalis jovedelmu munkaja van, pl minimalberert. A csalad nagyon jol megel, mert apuka jol csinalja a dolgat. Aztan apuka rakos lesz vagy infarktust kap es egyik naprol a masikra elhalalozik.


Az addig fizetett torlesztoreszlet nem okozott gondot, de anyuka fizetese nem eleg a hitelre, a rezsire meg felnevelni a ket gyereket. Ha szerencsejuk van a haz tobbet er mint amennyi hitel van rajta es eladhatjak es mehetnek alberletbe es kezdhetik elolrol nullarol. Vagy pechuk volt, es a devizahitel miatt a felet nem eri a haz az adossagnak.


En sajnalnam oket.

2020. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Én nem sajnálom őket. Én is vettem fel régebben lakáshitelt. A bankban korrekt tájékoztatást kaptam, hogy milyen kockázatai lehetnek a deviza alapú hitelnek. Így inkább forintban vettem fel, 20 évig fix kamatra, törlesztési biztosítással.

A devizások a hiteligényléskor csak arra figyeltek, hogy az adott pillanatban jobban járnak. Ha csak egy kicsit figyeltek volna, vagy elolvasták volna a szerződést (ami nem szokás), akkor nem kerültek volna ekkora bajba.

2020. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!