Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kell sajnálni a kilakolt...

Miért kell sajnálni a kilakoltatott embereket?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a moratórium közeledtével mindig feljön a téma, újra veszélyben vannak, meg otthonvédelmi program kell meg ilyenek. De minek? Nem fizetnek, a bank vevőt keres, ha talál, akkor eladja, az új tulajdonos kifizette, jó hogy kiteszik azokat, akik nem fizetnek. Vagy ezt hogy képzelik el, hogy a bank odaadja a pénzét, aztán mikor nem fizetnek neki, akkor majd azt mondja, hogy nem baj, lakjál csak benne, kit érdekel. Aztán akkor meg majd senki se fizet. Vagy azok, akik rendesen fizetnek (pl. én) akkor úgy lesznek vele, hogy mi a fenéért fizessek rendesen, ha azok, akik nem fizetnek azok is maradhatnak vígan a házukban/lakásukban. Szerintem már az is elég érdekes, hogy van amit évekig próbálnak eladni, aztán ha nincs vevő, addig is benne lakik az illető aztán egy fityinget se fizet, mert minek. Más meg fizeti az albérletét vagy a hitelét. Meg pl. egyik szomszéd nem fizetett a kocsija után és nem vitték el a kocsit, csak a papírjait. Nem találtak rá vevőt, ő meg jár vele évek óta, úgyse állítják meg alapon, ha meg megállítják is úgyis mindegy. Komolyan, kár tisztességesnek lenni, majd jönnek a jogvédők úgyis élőlánccal tiltakozni a kilakoltatás ellen, aztán akkor ingyen lesz házam...
2020. márc. 2. 23:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Szerintem itt sokan tévedésben vannak, hogy ez valami unikum itt. Van olyan nyugati ország, ahol 120 napos késedelembe esés után egyszerűen kitesznek a házból és bachatod. Nem az, hogy akár évekig ott élsz még, mire valakinek végre eladják aztán még utána is hónapokig, vagy extrém esetben évekig veszekednek, hogy költözz már ki. Frászt, kiteszik hogy ne zavarkodjon már az eladásnál sem.


Amúgy utolsó dettó. Az első lakáshitelünket pont abban az időszakban vettük fel. Nem választottuk a devizát. És a devizások tényleg azt nézték, hogy húú mennyivel kisebb a törlesztő, ha már lúd legyen kövér, így még annál is nagyobb hitelt tudunk felvenni.


De az sem olyan hű de érdekes, hogy már 7 milliót befizetett a hét milliós hitelből és még tartozik 11 millióval. Hát na. Egy rakás olyan fix, forint alapú hitel van, ahol felveszel tizet és mire a végére érsz, addigra 18-at fizetsz vissza akkor is, ha nincs késés meg komplikáció meg árfolyamváltozás.

2020. márc. 3. 10:36
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt nem lehet ennyire általánosan kezelni.

Végrehajtásban dolgozom és minden ügy más és más.

Egy dolog közös bennük, a tartozás.

A legnagyobb gond, hogy az emberek a végrehajtási eljárással kapcsolatban nagyon tájékozatlanok.

Amikor végrehajtóhoz kerül az ügy, akkor sincs minden veszve, van lehetőség részletre , akár a végrehajtó akár a végrehajtáskérő által.

Sokan tovább nyújtózkodtak, mint ameddig ért a takaró.

Ugyanakkor nagyon könnyen kicsúszik az ember lába alól a talaj.

Viszont ennyire lenézően kérdezni és ennyire nagyképűnek lenni, mint amilyen a feltett kérdés, na az nagyon nem vall arra, hogy ennyire okos lennél, mint amilyennek leírod magad.

Örülj magadnak, meg annak , hogy ennyire 'kitanult' vagy , de ne feledd: egyszer fent , egyszer lent...

2020. márc. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

1:

Én meg nem veszek fel hitelt, sőt rengeteg pénzt teszek félre, nagyobb lakást is csak akkor veszünk, ha úgy is marad tartalék, mert számítok rá, hogy egy válságban munkanélküli lehetek, de pl. egy krónikus betegség is sokmindent elvihet. Aki meg tesz rá, szórja a pénzét, azt miért kellene megmenteni, ha bajba kerül. Átütemezni lehet, szoktak is ilyet ajánlani a bankok, de ha évekig nem találsz munkát, ami képzett emberekkel is megeshet válságban, akkor nem lehet úgy átütemezni, hogy ki tudd fizetni valaha anélkül, hogy elárverezzék a lakásod.


Egyébként munkanélküliségre lehet biztosítást kötni a hitel mellé. Én ezzel együtt is extrém kockázatosnak tartom

2020. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%

Én azokat sajnálom, akik hitelt vettek fel, és önhibájukon kívül nem tudták fizetni (pl. betegség).

Én inkább azokon vagyok kiakadva, akik évtizedekig trónolnak egy 8000 Ft lakbérű önkormányzati lakásban, amit rászorultsági alapon gyakorlatilag megkaptak örökbe, és ezt az időt, ami alatt majdnem ingyen laknak az önkormányzat jóvoltából, nem arra használják fel, hogy teremtsenek maguknak valami normális egzisztenciát, hanem arra, hogy vakarják a seggüket és potyogtassák a gyereket, aztán amikor már összedől a ház, mert abba is szarik bele, akkor hatalmasra nyílik a pofája, hogy neki jár ingyen egy másik, és válogat, hogy milyet méltóztatik elfogadni. Ha rajtam múlna, az összes ilyet kiraknám az utcára, a gyerekét a nevelőintézetbe... A megüresedett lakásba meg beraknám azt, aki önhibáján kívül került nehéz helyzetbe, és megmondanám, hogy itt lakhat 3-5 évig, amíg talpra kászálódik, aztán amikor rendbejött az élete, akkor megkapná a lakást a következő ember, aki nehéz helyzetben van, de talpra szeretne állni.

2020. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!