Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy év alatt meglehet tízszere...

Egy év alatt meglehet tízszerezni a pénzem a tőzsdén?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt állítja, hogy egy év alatt 200 ezer forintból sikerült csinálnia 2 milliót a tőzsdén. Bizonyítékot erre nem láttam (nem is kértem) pusztán annyi, hogy az autóját elvileg ebből vette.

Mielőtt támadnátok nem a zsebében turkálok pusztán mikor mutatta az autóját akkor dicsekedett el vele, hogy ezt egy év alatt hozta össze.


Gondolom a dolog nem olyan egyszerű, hogy vett valamit ami egy éve X forintba került és most ér 10X-et. Biztos több tranzakciót lebonyolított, akár napi szinten adott-vett részvényeket.

A kérdésem annyi, hogy pusztán tanulással, intelligenciával, elemzéssel ez megvalósítható?

Nem egy hülyegyerek egyébként, egyetemre jár és mellette csak kisebb diákmunkái vannak, úgy szedte össze elvileg a kezdőtőkét is.



2020. márc. 19. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megvalósítható. Persze több tényező is nehezíti, de teljesen valószerű, amit állít.
2020. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem annyi, hogy pusztán tanulással, intelligenciával, elemzéssel ez megvalósítható?"


megvalósítható

2020. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól gondolom az emberek 70-80 százaléka azért veszít, mert nem tanulnak/elemeznek eleget és esetleg a kellő intelligencia is hiányzik?

Már korábban is szerettem volna de ha tanulással és folyamatos elemzésekkel ez megvalósítható akkor én is bele fogok kezdeni.

2020. márc. 19. 22:35
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Az igazán gazdag emberek nem a tőzsdén lettek azok, és ha tőzsdéznek is, csak stabil cégekbe, kis kockázattal fektetnek be. Nem véletlenül. A tőzsde kezelése nem intelligencia és elemzés kérdése, aki igazán sokat tanult róla, az tudja, hogy nem lehet biztosat mondani. Hogy 200-ból lett 2M? szerencsével igen. De ez nem jobb, mint a szerencsejáték. És pont ilyen gyorsan el is lehet bukni.
2020. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha a tőzsde egyszerű elemzésekkel kiszámítható lenne, akkor rengetegen meggazdagonának belőle. Egyáltalán nem olyan egyszerű és kiszámítható. De legalább kockázatos. Sose lehet tudni, hogy mi történik, pl. lezuhan egy Boeing repülőgép és a cég részvényei zuhannak, kitör egy béke és a hadiüzemek részvényei zuhannak, kiderül, hogy egy cég meghamisította a jelentéseit és zuhan az árfolyama, stb. Rengeteg dolog történhet és történik. De ha nem történne, akkor se lehetne kiszámítani, hiszen nem tudod hogyan alakul egy cég forgalma, bevétele, haszna, stb.
2020. márc. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én most 2 hete dupláztam a tőzsdén. Ha jól kapod el a hullámokat, jó dolgok sülhetnek ki.

Figyelni kell.

2020. márc. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem annyi, hogy pusztán tanulással, intelligenciával, elemzéssel ez megvalósítható?"


Meg szerencsével.

2020. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem bízom a jövőm "hullámokra", amiket "el kell kapni". Több százezerből olyan képzéseken lehet részt venni, ami után garantált a fizetésem duplázása és a tudás is mindig az enyém marad. Én ebbe fektetek be.
2020. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tőzsdén lehet befektetni és kereskedni.

Befektetés azt jelenti, hogy veszel valamit és sokáig megtartod. A tőzsdeindex a mélypontről (2009) a maxig 2019 megnégyszereződött. Ez évi 15%-os növekedés, az is csak akkor ha a legjobb pillanatban szállsz be és ki.


Te meg szeretnél évi 1000%-ot.

Egyszer összejöhet, de hosszútávon nincs realitása.


A világ leggazdagabb emberei között vannak befektetők, de kereskedők nincsenek tudtommal.

2020. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:

Egyértelműen IGEN a válasz, vagyis egy év alatt meg lehet tízszerezni a a tőzsdén egy adott összeget.

Néha még hamarabb is.

A kérdés csak az, hogy milyen tipusú részvényről van szó, illetve melyik az a nap (óra?) amikor éppen érdemes eladni/ megvenni......

Na itt kezdődik a nagy okosság!

2020. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!