Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyamatban lévő folyószámlahi...

Folyamatban lévő folyószámlahitel törlesztésére is vonatkozik a moratórium?

Figyelt kérdés
Elvesztettem a mu kahelyem, az otp lenullázta a folyószámlahitel keretemet, és havi reszletekben törlesztem a minuszt amig nullához nem ér. Akkor most decemberig nem kell ezzel küdzködnöm, jol ertem?

2020. márc. 22. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h hitelkártya és folyószámla hitelre nem vonatkozik.
2020. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Hitelkartyara alapbol nem vonatkozik de mas hitel eseten is csak szivas a moratorium.

Nem csak a kamatot, hanem minden egyeb koltseget is behajt a bank kamatostul a moratorium vegen. Mivel a moratorium ideje alatt nem fizetsz, igy a tokehez hozzateszik a kamatot a moratorium ideje alatt is. Tehat sokkal tobbet fogsz visszafizetni a vegen, mintha nem vetted volna igenybe a moratoriumot. Nincs semmi elengedes vagy kedvezmeny. Ez inkabb egy buntetes. Tehat ha tudod akkor mindenjepp fizesd, mert a vegen nagyon megszivod.

2020. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztási hitelekre vonatkozik a moratórium, ebbe beletartoznak a következők:

- személyi kölcsön

- hitelkártya

- lakossági folyószámlahitel

- önkéntes nyugdíjpénztári tagoknak nyújtott személyi kölcsön


A banki szabályozás még nem készült el, egyelőre annyit tudunk, hogy a törlesztőrészlet nem lehet magasabb a moratórium végén, mint előtte volt.

2020. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Minden hónap végén egy bizonyos ösdzegnek kell lennie, ha ezt nem éri el, megy a behajtóhoz a faktoringhoz. Szóval nem mindegy. Pénzkiesés miatt jó lenne, ha nem kellene most fizetni, de 24.-e van, vajon mikor tudom meg hogy akkor most vonatkozik a havi folyószámlahitel törlesztésre vagy nem?

Az nem izgat hogy jövő januárban meg kell fizetni a kamatot, addigra lesz megint bevételem.

2020. márc. 24. 02:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz behajtás, szerintem ezek most nem lesznek behajtva ezek a dolgok, a behajtót se akarják kiküldeni emberekhez, gondolom, mert mi van, ha ő is elkap valamit út közben, nem lenne szerencsés. Úgyhogy szerintem most mindenkivel szemben türelmi idő van, úgyhogy ne aggódjál, szerintem a hivatalokban már pl lehet, hogy vannak olyan hivatalok, amik már nem nyitnak ki az egészség megőrzése érdekében, mert ha egy csomó ember sorban áll csomó ideig akkor az úgy nem túl egészséges feltétlenül, hiába szokták átszellőztetni a termet, meg közbe fűtés is van.
2020. márc. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*de mondjuk én nem tom, de így gondolom, nekem így logikus.
2020. márc. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

OTP-nél dolgozom.

Vonatkozik a folyószámlahitelre! Ha nem akarod most fizetni, nem kell semmit csinálnod.

Ha fizetni akarod most is, akkor ezt kell kitöltened (netbankban is kitölthető):

[link]

2020. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk folyószámlahitelnél nem tudom, hogy ez hogyan megvalósítható. Arra a felhasznált hitelkeretet vonatkoztatod, ami 18-an ki volt használva? Vagy hogy?
2020. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy vonatkoztatható, hogy már nem a megszokott módon használom a folyószámlahitelt, mert nem érkezik fizetés már arra a kártyára, ezért visszavették nullára. De a rajta lévő mínuszt ki kell egyenlíteni, mivel fizetés híján nem töltődik fel nulláig már havonta. Ám fizetés nélkül pont nincs pénzem egy összegben kiegyenlíteni a minuszt, ezért a bank ajánlott egy egy éves lehetőséget. Egy év alatt havi meghatározott részletekkel kell visszatölteni a számlán lévő mínuszt. Vagyis havi törlesztőrészleteket fizetek, jelenleg 22 ezer ft-ot, ami azért nem kevés fizetésnélküliség mellett (segély). Érted? Na az a kérdés, hogy erre is vonatkozik-e, hogy nem kell havi szinten törleszteni, ami megkönnyebbülés lenne, mert mire véget ér a moratórium, talán már lesz megint munkám rendes fizetéssel és egy összegben kirendezem az egészet. Csak most megterhelő. Úgy is mondhatnám, a legjobbkor jött ez a szabályozás.
2020. márc. 27. 02:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, a 18.-i záróegyenleget veszik alapul folyószámlahitelnél.

A legújabb tájékoztató anyagunk szerint minden fel nem mondott lakossági hitel érintett a moratóriummal.

A részletfizetésed alapján akkor Neked nem felmondott a szerződésed, hanem módosították az adósvédelmi program keretében, ugye? Mert így rendben vagy a moratórium szempontjából.

2020. márc. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!