Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lehet most eurót venni?

Érdemes lehet most eurót venni?

Figyelt kérdés
Van egy kevéske forintban tárolt megtakarításom, és nem szeretném, ha most a koronavírus helyzet miatt csökkenne a reálértéke egy esetleges infláció miatt. Szerintetek mehet még feljebb az euró árfolyam akár egészen 400 Ft fölé (sok idő múlva persze biztos), vagy a járvány végével visszaállhat a 340 Ft körüli árfolyamra, és középtávon bukó lenne abba átrakni a forintmegtakarításomat?

2020. ápr. 5. 20:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

4,7


Először is egy ember nem tud lepontozni 0-ára - ahhoz min. 3-4 ember kell.

Aztán: én ugyan nem pontoztalak le, de gondolom az euró bedőlése miatt húztak le. Csak emlékeztetlek rá, hogy ezelőtt kb. 15 évvel a dollár "meghalását" vizionálták és engem totál hülének néztek, hogy én akkor veszek dollárt (ekkor 200 ft volt), aztán most meg lehet nézni, hol tart? Ott lohol az euró nyakában, néha már-már majdnem utoléri.

2020. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"Az viszont számít, ha rekord gyorsan 10%-ot esik a deviza ára a korábbihoz képest, mert ez azt jelenti, hogy az összes megtakarításunk, vagyonunk leéprtékelődött ennyivel."


Igen, én ezt értem, hiszen mindenki menekült tőzsdéről és keményvalutát kért érte. Eurót, svájci frankot, dollárt. Az összes többi hozzánk hasonló deviza árfolyama esett.

Nálunk még annyi jött pluszban a "jóból", hogy a drága kormányunk diktatúrákat mímelő intézkedései egy jó nagyot belerúgtak a befektetői bizalomba.


És igen, én is mérges vagyok, mert ég el a megtakarításom, de egyelőre össze-vissza ugrál az árfolyam, korai lenne még hosszú távú következtetést levonni... később meg mondjuk már késő lesz :)

Annyit tehetsz, hogy nem realizálod a veszteséget: nem most mész külföldre nyaralni (amúgy se mennél), nem most veszel külföldön ingatlant (amúgy se vennél), nem most veszel új autót (amúgy se vennél), nem most veszel drága, importált termékeket, amiket nem muszáj (500 ezres okostelefont és társait).


Mindenképpen rossz ami történik, de azért sokkal megnyugtatóbb a helyzet (ebből a szempontból) mint 2008-ban. Nem devizában van eladósodva az állam és a magánszektor. Senkinek sem fogják vinni a házát az árfolyam ingadozása miatt.

2020. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Nem devizában van eladósodva az állam és a magánszektor. Senkinek sem fogják vinni a házát az árfolyam ingadozása miatt."


A hitel, attól még hitel... Dec. 31-ig van "befagyasztva" a hitelfizetés, de addig is kamatozik a tartozás. Aztán majd csodálkoznak a hiteléfelvevők, ha kiderül, mennyivel többet kell visszafizetni.

Tényleg, szerinted mennyivel jobb, ha valaki ft-ban adósodott el, de elveszti a munkáját és nem tudja fizetni a hitelt?

2020. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

11. nem az zavar egyáltalán, hogy valaki vagy valakik lepontoztak, ez nem érdekel, hanem hogy ezek az emberek miért gondolják úgy, hogy lehetetlen az euró bedőlése. nagyon is valós veszély.

sosem mondtam, hogy biztosan így lesz, nem vagyok jós.

de ha a világgazdaság (és konkrétan az európai gazdaság) olyan irányba megy, mint amit most felvett, és azt olyan módon igyekeznek kezelni, mint ahogy most teszik, akkor ez nagyon is valós veszély.

pláne, hogy nem a dollár lohol az euró nyakában, hanem az euró gyengült annyit, hogy sok év után ismét látótérbe került a paritás.

2020. ápr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"A hitel, attól még hitel... Dec. 31-ig van "befagyasztva" a hitelfizetés, de addig is kamatozik a tartozás. Aztán majd csodálkoznak a hiteléfelvevők, ha kiderül, mennyivel többet kell visszafizetni."


Ennek semmi köze sincs a devizák árfolyamához.

Egyébként eléggé sok helyen terjedt a hír arról a kis trükkről, hogy ne törlessz, mert nem számolhatnak kamatos kamatot (?) a bankok, helyette kösd le a pénzedet vagy képezz tartalékot és majd ebből törlessz elő, mert ilyenkor egyből a tőkéből törlesztesz, nem a hitel kamatát fizeted.

No meg ha valakinek fix kamatos hitele van, akkor nyugodtan ne fizessen semmit, hiszen a tartozása reálértéke is inflálódik. (Persze ez nem azt jelenti, hogy verje el baromságra a törlesztője díját.)


"Tényleg, szerinted mennyivel jobb, ha valaki ft-ban adósodott el, de elveszti a munkáját és nem tudja fizetni a hitelt?"


Ha valaki elveszti a munkáját, nincs tartaléka és emiatt nem tudja fizetni a hitelt, akkor totál tök mindegy, hogy milyen devizában van a hitel, mindenképp megszívta.

2020. ápr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha az EUR bedől, akkor nem kell azon filóznunk, hogy jobb lett volna HUF-ot tartani. A magyar gazdaság EU kitettsége alapján annak az esélye, hogy az EUR bedől, de a HUF nem morzsányi
2020. ápr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Ha valaki elveszti a munkáját, nincs tartaléka és emiatt nem tudja fizetni a hitelt, akkor totál tök mindegy, hogy milyen devizában van a hitel, mindenképp megszívta."


Hát én is épp ezt mondom - csak arra reagáltam, aki szerint a mostani hitelesek kedvezőbb helyzetben vannak, mert nem devizahitel.


Kérdező, lett volna egy pillanatnyi esélyed, ha beerősödik a bejelentésre a ft, de ez nem történt meg - nem véletlenül:

[link]

2020. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Hát én is épp ezt mondom - csak arra reagáltam, aki szerint a mostani hitelesek kedvezőbb helyzetben vannak, mert nem devizahitel."


Igen, egy korábbi hozzászólásban én is ezt írtam... lehet hogy akkor más emberrel vitatkoztam, nem veled :D


Ez a nagy gazdaságmegmentő csomag pedig megint egy hatalmas lózung volt... legalább lesz 4 év alatt 13. havi nyugdíj, erre aztán nagyon nagy szükség van. Mondjuk igazából a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy évente lesz kevesebb mint két százaléknyi emelés, ez már mindjárt nem hangzik olyan jól :D

2020. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Ez a nagy gazdaságmegmentő csomag pedig megint egy hatalmas lózung volt... legalább lesz 4 év alatt 13. havi nyugdíj, erre aztán nagyon nagy szükség van. "


Nos, ez magyarra lefordítva így hangzik:

"Kedves" Nyugdíjasok (és rokkantak)! Válság ide vagy oda, idén nem kaptok semmit, de majd következő év februárjában, 2021-ben, HA MÉG KIHÚZZÁTOK ADDIG, akkor kaptok 1 heti nyugdíjat! pluszban.

Akinek 320 ezer ft a nyugdíja, az kap 80 ezret (ők lesznek kevesebben), akinek meg 80 ezer, az kap 20 ezret. Roppant "igazságos" rendszer.


Csak mondom: ismerősömnek nem tudom én hány év munka után 78 ezer ft a nyugdíja, egyedül él, 40 ezer ft a rezsije. marad 38 ezer ft-ja gyógyszerre, kajára, tisztítószerekre, stb.

pont az idősebb korosztálynak lenne most szüksége arra, hogy vitaminokkal nyomja magát: méz (1.600 ft egy üveg), citrom (800-1.000 ft egy kg9 és a gyömbér, ami 1.500 ft-ról 3500 ft-ra ugrott!!!

Egy maszkot nem tud venni magának, mert az is 3500 ft, még a gyógyszertárban is. (ne gyertek a varrjon magának, mert a textilmaszk nem véd)


Szóval nesze semmi fogd meg jól gazdasági csomag.


KKV-kat segítik majd. Khm.... ahogy eddig, gondolom:

[link]

2020. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Na, emelték az alapkamatot, tehát aki eurót vett a 370-es pánikra reagálva, az most elég nagyot szívott, mert most erősödött emiatt a forint. Semmi értelme nincs játszani a brókert, meg a pénzügyi zsenit.


"Csak mondom: ismerősömnek nem tudom én hány év munka után 78 ezer ft a nyugdíja, egyedül él, 40 ezer ft a rezsije. marad 38 ezer ft-ja gyógyszerre, kajára, tisztítószerekre, stb."


Az istennek se akarom leszólni az ismerősödet, de sokszor hallok ilyen panaszkodásokat, hogy "jaj nekem csak 60 ezer a nyugdíjam, hogy éljek meg belőle". Általában azok panaszkodnak emiatt, akik a fél életükben nem dolgoztak, vagy részmunkaidőben voltak, esetleg feketén voltak, mert úgy több marad zsebben. Na meg akik lehúztak portásként 24 évet, aztán elmentek rokkant nyugdíjba 50 éves koruk előtt...

Érdekes módon a nagymamám világ életében CSIRKEGONDOZÓ volt, végig dolgozott egész életében és mégis 130 ezer a nyugdíja. Pedig ez aztán enyhén szólva sem egy jövedelmező, presztízs szakma volt.

2020. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!