Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lehet most eurót venni?

Érdemes lehet most eurót venni?

Figyelt kérdés
Van egy kevéske forintban tárolt megtakarításom, és nem szeretném, ha most a koronavírus helyzet miatt csökkenne a reálértéke egy esetleges infláció miatt. Szerintetek mehet még feljebb az euró árfolyam akár egészen 400 Ft fölé (sok idő múlva persze biztos), vagy a járvány végével visszaállhat a 340 Ft körüli árfolyamra, és középtávon bukó lenne abba átrakni a forintmegtakarításomat?

2020. ápr. 5. 20:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Az istennek se akarom leszólni az ismerősödet, de sokszor hallok ilyen panaszkodásokat, hogy "jaj nekem csak 60 ezer a nyugdíjam, hogy éljek meg belőle". Általában azok panaszkodnak emiatt, akik a fél életükben nem dolgoztak, vagy részmunkaidőben voltak, esetleg feketén voltak, mert úgy több marad zsebben. Na meg akik lehúztak portásként 24 évet, aztán elmentek rokkant nyugdíjba 50 éves koruk előtt..."


Annyira tudtam, hogy valaki ezzel a közhellyel fog jönni...


Na, akkor 20-as, csak hogy reálisan láss:


DIREKT nem akartam saját példámat hozni: 32 év munkaviszony, ebből 13 év metróvezetés (BKV), majd a gyerek születése után apa lelépett, nem tudtam visszamenni a munkahelyemre (visszavártak, de reggel 6-kor kellett volna kezdeni) így, mivel egyedül neveltem a gyerekem, pár év megbízási szerződéssel (2 év után tudtam meg, hogy ez nem számít munkaviszonynak) és alkalmi munkával telt...

Az utóbbi 7 évben vállalkozó voltam, majd mivel nem tudtam megélni belőle + a gyereket iskoláztatni, ezért mellé elmentem még 8 órás alkalmazottnak.

csakhogy 60 évesen nem díjazza az ember szervezete a napi 10-12 órai fizikai munkát, így 1 év hajsza után lerokkantam.


Hiába volt jó keresetem a vállalkozó + alkalmazott kombóval), hiába van 32 év munkaviszonyom, hiába van a metró miatt korengedményem, betettek egy olyan kategóriába, ahol MAXIMUM 45 ezer ft-ot lehet kapni!!!

Ennyi a plafon ebben a kategóriában.

Szóval jelenleg ennyiből kéne megélnem...


És tudod, nem csak én vagyok így, rajtam kívül még vannak sokan ebben a kategóriában.

2020. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
52%

"pár év megbízási szerződéssel (2 év után tudtam meg, hogy ez nem számít munkaviszonynak) és alkalmi munkával telt...


Az utóbbi 7 évben vállalkozó voltam, majd mivel nem tudtam megélni belőle + a gyereket iskoláztatni, ezért mellé elmentem még 8 órás alkalmazottnak."



Magyarán az életed egy jelentős részét vállalkozóként töltötted (gondolom minimálbér, meg 4 órás foglalkoztatás), egy másik részében sem a TB fizetésben jeleskedtél (megbízási szerződés).



Rengeteg ember sír, hogy alacsony a nyugdíja egy élet munkája után.


Azt mind elfelejti hozzátenni, hogy "vállalkozó" (és itt nem a nagymenő 100 alkalmazottas KFT tulajra kell gondolni, hanem a kőművesre, a fordászra, az autószerelőre) volt, jatt ment, számla nélküli meló ment, aztán a mikor nyugdíjba vonult, akkor kiderült, hogy nyugdíj bizony nem sok jár a minimálbér után.


Az igazán "okos" vállalkozó amúgy még minimálbért sem fizet, bejelenti magát hivatalosan 4 órásra, aztán csodálkozik, mikor a nyugdíj megállapításnál azt mondják, hogy ka 50 forintot, és még örüljön.


Vannak az országban nagyon alacsony nyugdíjak, ők azok, akik jellemzően mostmár bőven 80 felett járnak, mert kimaradtak abból, amikor a politika elkezdett a nyugdíjakon keresztül szavazatokat vásárolni. Aki az utóbbi 20 évben ment nyugdíjba, az ilyen alacsony összegeket csak akkor lát, ha trükkök százain van túl, a korkedvezménytől, a minimálbért (se) kereső módokig.

2020. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt fantáziálnál, azért kérdezhetnél is :D


Katas vállalkozó voltam (nem 4 órás) becsületesen fizettem a havi 50 ezret és amikor mellé még 8 órás alkalmazotti melóban is voltam, akkor kb 50-60 ezret levontak a főállásban a fizetésemből, mellette mellékfoglalkozású vállalkozóként még 25 ezret fizettem, + iparűzésit, kamarai regisztrációt, stb.


A megbízási szerződés korábban volt, 2 év és abból is vontak mindent (nnyugdíjjárulékot is!)


És nem, nem voltak fiktív számláim, fekete bevételeim, stb- mindent legálisan csináltam.

De nem foglak győzködni tovább, mert úgy látom, neked teljesen mindegy, mit ír az ember, nem lehet meggyőzni, mert Ítélkezel látatlanban, sablonokban gondolkodsz.

2020. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Ja, és könyvelőm is volt, képzeld el, azt is fizettem :D :D
2020. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A KATA-nál milliószor megmondták, hogy nem lesz nyugdíjad.


50 ezret fizettél??? HŰŰŰŰHAAAA! Nézd már meg kérlek, hogy mennyit fizet valaki, aki bér adózni és fizeti a járulékokat.

2020. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

74 %-os, mit nem értesz azon, hogy NEM NYUGDÍJAS VAGYOK??

Te tényleg nem bírod felfogni, amit írok.

Le vagyok százalékolva, 45 ezret kapok. NEM AZÉRT, MERT NEM VOLT ALAPOM, nem azért, mert KATA-s voltam, hanem azért, mert ennek a kategóriának EZ A MAXIMUMA!!

Ha 500 ezret kerestem volna és havi 200 ezret fizettem volna be az államkasszába, akkor is csak ennyit kaphatnék ebben a kategóriában.


De mindegy is, mert már nagyon eltértünk a kérdéstől (bár már válaszoltam a kérdezőnek) és nem ez a téma.

2020. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Jaj istenem, tehát KATA-s voltál és csodálkozol, hogy nincs nyugdíjad? Én is KATA-val csinálok vállalkozást és nem is számítok nyugíjra. Ez bizony olyan biznisz, hogy magadnak kell megoldani, a nyugdíj könyöradomány lesz. Könyörgöm, a havi 50 ezer forintos befizetésből milyen nyugdíjat akarsz? Egy részmunkaidős takarítónő többet adózik, mint te (meg én).


Volt a rokonságban is ilyen, a fél életében traktorral maszekolt (java részt feketén) aztán megdöbbent, hogy hoppá, nyugdíj az meg kb semmi.

2020. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!