Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes a moratórium alatt...

Érdemes a moratórium alatt tovább fizetnem a törlesztőrészleteket az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

-10 éves futamidejű, szabadfelhasználású jelzáloghitel (5 évig fix kamatozású)

-Kb fél éve vettem fel, tahát a tőketartozás még alig csökkent, jelenleg valamivel több, mint 9 M Ft

-Várhatóan 2-2,5 év múlva végtörlesztenék.


Az egyik hitelközvetítéssel foglalkozó weboldalon található kalkulátorba beírva az adatokat az jött ki, hogy a moratórium ideje alatt majdnem félmillió Ft kamat keletkezne, amit ha jól értelmezem, akkor a végtörlesztés során bevasalnának. Tehát ha valaki hozzám hasonlóan nemrég vett fel hitelt, de a futamidő kb 1/4-énél végtörleszteni akar, annak érdemesebb inkább fizetni a részleteket, aki pedig nem akar / nem tud várhatóan végtörleszteni, annak éri meg kihasználni a moratóriumot, mert 5-10-15 évre elosztva fizeti meg a plusz kamatot, ami akkor már szotyi lesz.


És amit még olvastam több helyen (kiszámoló blog, meg asszem portfolió), hogy a bankoknál fekete pontot kapsz ha élsz a moratóriummal. Nem vagyok notorikus hitelfelvevő, csak sose lehet tudni, mikor kellhet a jövőben.



2020. ápr. 13. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban akkor jársz, ha fizeted eredeti módon és nem élsz a moratóriummal. Az mellékes, hogy évek múlva végtörleszteni akarod-e vagy sem. A moratóriumot azoknak találták ki, akik elvesztették a munkájukat és átmenetileg nem tudják miből fizetni a hitelt. Ha van elegendő bevételed a hitel fizetéséhez, akkor fizesd vagy pluszt kell fizetned a banknak.
2020. ápr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Én simán tudnám fizetni, de élek a moratóriummal.

A törlesztőrészletet inkább MÁP+-ba teszem, a tőkerészen nyerek évi 1%-ot, a kamatrészen pedig évi 6%-ot, összességében kb. 150.000,- Ft-ot számításaim szerint.

2020. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Inflációt vedd figyelembe + amit a hiteltörlesztésed elhalasztása miatt pluszba beszed a bank.
2020. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván az a 150.000 Ft majd 5 év múlva kevesebbet fog érni , mint ma az infláció miatt, de ez mindegy, mert akkor is több lesz, mint a nulla.
2020. ápr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!