Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha netbankról utalok külföldre...

Ha netbankról utalok külföldre, azonnal sms-t kapok az utalás költségéről is? Levonják a számláról rögtön az utalt összeget és az utalás költségét is?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 02:31
 1/9 anonim ***** válasza:
igen
2020. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy mit tartalmaz az SMS-értesítésekre kötött szerződés.


Például, én, az utalás költségéről nem kapok SMS-t, csak a legközelebbi pénzmozgásról kapott SMS-ben közölt egyenlegből látom - ha megőrzöm az SMS-eket, vagy feljegyzem az egyenlegeket -, hogy mennyivel kevesebb, mint az adott fizetés alapján lennie kéne.

Ugyanígy, nem kapok SMS-t a számlavezetési díj, az SMS átalánydíj, a kártya éves díj levonásáról sem, csak a legközelebbi pénzmozgáskor – vásárlás, csoportos beszedés, pénzjóváírás, pénzkivétel – hiányzik az összeg az egyenlegből.

De, a lekötött betét kamatának kamatadójáról sem kapok SMS-t. Pl. jön SMS 4 Ft kamatjóváírásról, ennyivel növelt egyenleget látok az SMS-ben. Aztán, ha két nap múlva fizetek a boltban 3200 Ft-ot, akkor az arról kapott SMS-ben látható egyenlegcsökkenés 3201 Ft; ebből gondolhatom, hogy 1 Ft volt a levont kamatadó.

SMS-ekből ezekről csak akkor tudhatok, ha nyilvántartom és számolom az egyenlegeket.


Van teljes értesítésű SMS-csomag is a bankomnál, de azt csak kiemelt ügyfelek igényelhetik. Viszont, „nem olyan családból származom én”, hogy Bendegúzt idézzem, az Indul a bakterházból.

2020. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 1. voltam. Akkor lehet ez bankonként változik és nem egységes. Nekem utalás után közvetlen jön az sms hogy melyik számlaszámra mennyit utaltam. Ja és ez ingyenes, nincs köze az sms hírnöknek vagy mi a neve(nekem nincs olyan igényelve).
2020. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és az utolsó kérdésre válaszolva az utalás költséget nem vonják le rögtön de a felgyűlt tranzakciónál kírja mennyibe került. Hónap végén szojták.
2020. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
k
2020. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De az sms rögtön jön ugye,hogy mennyit és hova utaltam?
2020. ápr. 24. 21:10
 7/9 A kérdező kommentje:
A kedvezményezett országkódját és címét,valamint SWIFT kódot meg kell adni?
2020. ápr. 24. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ország kód sztem nem kell. Swift kell ami a kezdeményezett bankjának a kódja meg az IBAN. De ez union belülre van. Azon kívül lehet kell mást is. Ha pedig Sepa átutalást szeretnél arról nincs tapasztalatom. Az sms pedig csak a számlaszámot írja ki amire utaltál. Az ország nevét sztem nem.
2020. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha van olyan rublika persze oda írhatod az adott ország kódját.
2020. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!