Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem kaphattam meg az...

Miért nem kaphattam meg az áruhitelt? Cofidis

Figyelt kérdés

220.000 az átlag havi jövedelmem, van egy kb 18ezer ft-os törlesztőrészletű áruhitelem, szintén a cofidisnél (igaz itt éltem a moratóriummal, de rögzítették, hogy csak pár hónapról lenne szó) most amit szerettem volna igényelni annak még 3ezer sem lett volna havonta de elutasították, persze indoklást nem kaptam



Van ötlete valakinek,mi lehetett az ok?


2020. ápr. 27. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a másik áruhitel miatt. Nem hiszem, hogy számolgatnak, nézik, hogy éppen azt is ki tudnád fizetni, csak azt nézték, hogy van másik hiteled és kész. De csak tippelek. :)
2020. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Talán azért, mert most a másikat sem fizeted.
2020. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Elég logikus, hogy ahogyan a 2es is írja, nem fizeted az elsőt se, akkor miért adnának egy másikat?
2020. ápr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Te a bank helyében adtál volna magadnak?


Én az első adandó alkalommal jeleztem a bankomnak, hogy fizetem tovább a hitelemet, és ők kerestek meg a héten, hogy akarok-e felvenni egy újat.

2020. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Na jó, de nyilván 2021. 01. 01-étől ugyanúgy fizetni fogja a kérdező, ha akarja, ha nem. Én pont azokat nem értem, akik a moratórium ellenére is törlesztenek. Inkább arról van szó, hogy mivel alacsony a THM, ezért úgy általánosságban véve senkinek adnak hitelt, mert nem igazán éri meg nekik. Az én kérelmem is vissza lett utasítva, pedig nekem a diákhitelen kívül nincs más tartozásom, a nettóm meg majdnem ugyanennyi. Vállalkozó havernak minden alkalommal másra hivatkozva nem adott hitelt egyik bank se, vélhetően szintén a piszlicsáré THM miatt. Na majd amikor berobbannak a törlesztők, akkor mindenki kapni fog szerintem. Kivárásra játszanak, másra nem tudok gondolni.
2020. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Nyilván" fizetni fogja. Miért is nyilván? Ha felvesz még egy hitelt, akkor mi garantálja, hogy kettőt tud majd fizetni egyszerre? Mi garantálja, hogy nem vesz fel még egy vagy két hitelt máshol ugyanígy? Vagy hogy nem lesz munkanélküli januárig? És az miért jó a Cofodisnek, hogy hitelt ad, amiből egy fillért nem lát vissza januárig?
2020. ápr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz azon, ha valaki a moratórium ellenére fizeti a hitelét? Azt vágod, hogy ezalatt ugyanúgy kamatozik, és annyival hosszabb a futamidő?


És nincs olyan, hogy "nyilván" fizeti. Ha most nem fizeti, és még egyet akar felvenni, akkor inkább az nyilvánvaló, hogy nem túl hitelképes.

2020. ápr. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy jelenleg egyetlen bank sem ad semmilyen hitelt, mert nagyon alacsony thm-met enged az állam, és így nem éri meg nekik. Egy ismerősömnek a lakáshitelt dobták vissza, pedig a feleségével együtt közel 600.000 a fizetésük és nincs másik hitel. Nem indokolták nekik sem, de valószínű,hogy a THM miatt.
2020. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!