Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel kalkulációnál nettó...

Hitel kalkulációnál nettó jövedelemnél mennyi összeget kell megadni az esetemben? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kizárólag kíváncsiságból szeretnék utánanézni a lakáshiteleknek és a bank360.hu oldalán. A kalkuláció során kéri a nettó jövedelmem, viszont a fizetésemet én úgy kapom, hogy van egy fix nettó bér (160.000,-Ft), illetve mellé kapok havonta jutalékokat, amely teljesítmény alapján van meghatározva. Ennek értelmében a fizetésem mindig változó. Ilyen esetben egy évi fizetésem átlagát kell megadni, vagy kizárólag csak a saját fix béremet, amely nettó 160.000,- Ft? Köszönöm szépen a segítséget!

2020. máj. 3. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bankja válogatja. Nekem a K&H az utolsó 3 hónap átlagával számolt ebben az esetben.
2020. máj. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Írj be 160-at. Ha abba kényelmesen nem férsz bele, akkor túl sok hitelt akarsz.
2020. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válasz nem releváns, mert nem így működik.


Az első viszont jól írja, átlagfizetést néznek, jellemzően az utolsó 3 havit.


Ha volt 200, 220, 240 a nettód, akkor 220-at írj be.

És ha ez a jutalék mindig van, akkor nagyon nem mindegy, hogy 160-nal vagy 220-szal számolsz, mert a hitelösszegnél milliókat jelent. Márpedig ha én 200 és 240 között keresek, akkor nem fogom azt mondani, hogy 160-at keresek.


Az én alapbérem is 200 egyébként, de jön rá egy csomó minden fixen, csak mindet máshogy hívják. És a legtöbb helyen így van a versenyszférában. Ennek gazdasági okai vannak, hosszú lenne kifejteni, meg nem is kapcsolódik a hitel-témához, így ugorjunk. A lényeg, hogy írj átlagot!

2020. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!