Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire számítsak az otp faktorin...

Mire számítsak az otp faktoringgal?

Figyelt kérdés
Anno felvettem 1 millió ftot az otp-től amit tartós betegség miatt nem tudtam tovább fizetni átkerültem a faktoringhoz. Azon gondolkodom hogy férjem által veszünk fel hitelt neki már nincs hitele passziv khr-es lett és egy összegben kifizetem a faktoringot mivel a részleteket mire kifizetem több mint 4milliot fizetek vissza. A kérdésem az lenne hogy egy összegnél kb millióra számoljak mivel azért fizettem már belőle illetve ha a teljes alaptartozasom kifizetem akkor 1 vágy 5 évre kerülök passzív listára? Babavárót tervezzük jövőre igényelni. Köszönöm a segítséget
2020. máj. 20. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog menni a hitelfelvétel: "A Központi Hitelinformációs Rendszer (KHR) egy hitelnyilvántartó adatbázis, pozitív és negatív információkat egyaránt tartalmaz. A minimálbér összegét 90 napon túl meghaladó tartozások negatív információként kerülnek be a rendszerbe, aktív státuszban. Ha az ügyfél rendezi tartozását, akkor az aktív KHR státusz passzívvá válik.


Attól függően, hogy a tartozás milyen módon zárult, az adatok passzív státuszban további 1 vagy 5 évig szerepelnek a rendszerben. Teljesítéssel lezárult hitelügylet esetén 1 évig, megegyezéssel vagy veszteséggel zárt ügylet esetén további 5 évig látszik a negatív információ.


Passzív KHR státusz esetén a bankok többségénél nem lehetséges jelzáloghitel felvétele."

2020. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már utána jártunk passzív khr-el is kap hitelt. Ha mégse akkor jövőre ha lekerül. Elvileg ha én kifizetem a faktoringot 1 évre kerülök fel? Mert azt mondták 5 évre mivel könnyített fizetés lesz. Miért lenne könnyített rendezem a teljes hitelem persze a kamatoktól így buknak de kedvezményt nem kérek hanem az lap tartozásom szeretném rendezni
2020. máj. 20. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:

"megegyezéssel vagy veszteséggel zárt ügylet esetén további 5 évig látszik a negatív információ" Nyilván vagy a banknak vagy a Faktoringnak keletkezik vesztesége, de mi nem tudjuk, hogy mennyit fizettél eddig, mennyit kellene visszafizetni, ebből mennyit akarsz fizetni, miben állapodtatpok meg, stb.

Azt meg főleg nem értem, hogy ha már utánajártál, akkor mi a kérdés? Gyakorlatilag minden kérdésedre választ is adtál :-)


"Azon gondolkodom hogy férjem által veszünk fel hitelt neki már nincs hitele passziv khr-es lett..."

"Már utána jártunk passzív khr-el is kap hitelt. Ha mégse akkor jövőre ha lekerül."


"A kérdésem az lenne hogy egy összegnél kb millióra számoljak mivel azért fizettem már belőle illetve ha a teljes alaptartozasom kifizetem akkor 1 vágy 5 évre kerülök passzív listára?"

"Mert azt mondták 5 évre mivel könnyített fizetés lesz. Miért lenne könnyített rendezem a teljes hitelem persze a kamatoktól így buknak ..."



Mire számíts a Faktoringnál? Arra, hogy ráteszik ők is a költségeiket - lehet, hogy épp eztért "számítják" veszteségesnek, mert pl. a követelt kamatokat nem fogod kifizetni, stb.

De így látatlanban, pontos összegek nélkül hogyan válaszoljunk?

2020. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem az 1 illetve az 5 év lett volna illegve hogy kb mennyit kérnek 1 összegben? Mikor átvették 1100.000 volt abból fizettem több mint 200.000et már. Az átvett tartózást szeretném megfizetni ez nekik már akkor veszteség és 5 évre tesznek fel? Ezt szeretném megtudni csak
2020. máj. 20. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor a legegyszerűbb, ha felhívod őket.

Én a szüneteltetésről érdeklődtem, hogy mennyivel kéne többet visszafizetni, erre vártam 2-3 hetet, és küldtek egy sablonlevelet, amiben minden volt, csak a kérdésemre a válasz nem.

Így felhívtam őket, és az ügyintéző 1-2 perc alatt kiszámolta pontosan, mondott összeget is, meg hogy hán yhónappal nőne meg a törlesztőm.

Egy névtelen fórumon senki sem fogja tudni megmondani neked, hogy mennyit kell visszafizetned. Nem tudjuk, mi van a szerződésedben, nem minden szerződés ugyanolyan kamatozásaú, THM, stb.

Csak a Faktoring tud választ adni a kérdéseidre, ez az oldal nem erre való.

2020. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!