Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel! Mindkét félt...

Babaváró hitel! Mindkét félt átvizsgálják vagy csak az egyiket? Passzív KHR lista kizáró ok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal szeretnénk felvenni a babaváró hitelt.

Több kérdésünk is lenne, hátha tudtok segíteni.

1. Párom évek óta fix munkahellyel rendelkezik, magas bejelentett munkaviszonnyal.

Nekem viszont mint műkörmös hol bevoltam jelentve, hol nem. (ez nem rajtam múlt sajnos) Utóbbi 1 évben a munkáltatóm csak napi bejelentéssel foglalkoztat.

Ebben a felállásban megkapnánk a babavárót ha a Férjem nevén vennénk fel?

2. Ha a munkaviszonyom probléma, a Katás vállakozás kizáró ok vagy megoldás lehet?

(sokan mesélték hogy ha a két fél közül ha csak az egyik fél vállalkozó már nem kapják meg a babaváró hitelt.)


3. Ha én 2020 Júliustól rendezem a munkaviszonyom és vállalkozó lennék, legkorábban mikor kaphatnánk meg a hitelt? (mennyi időre néznek vissza a bankok esetleg az én munkaviszonyomban is hogy megkaphassuk?)


4. Illetve a párom önhibáján kívül passzív KHR listás. Több oldalon azt olvastuk az nem kizáró ok a rendelet szerint csak az aktív KHR lista a gáz.

Tehát a tartozását már rendezte, csak várjuk hogy le szedjék a listáról. Olvastuk hogy néhány bank megengedőbb és megadja passzív KHR listásként is a támogatást.

Tudtok esetleg név szerint ilyen bankot mondani? Hol érdemes melyik banknál próbálkozni?

Köszönjük előre is ha segítesz

N/24

F/32



2020. máj. 21. 20:08
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
És havi 400ból akartok 90 ezret törlesztésre költeni meg szülni még egy gyereket? Hatalmas ötlet.
2022. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Igen,ìgy ahogy mondod!Ùgy gondolom,hogy mèg ìgy is jobban jàrunk,mint havi 80-100ezret utalni a főbèrlőnek.
2022. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
20.06-os, hitelközvetítő vagyok, tudnék róla, ha az MKB adna babavárót passzív KHR-re, de tudom, hogy nem ad. Jelzáloghitelt azt viszont ad bizonyos feltételekkel.
2022. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Mi tavaly januárban vettük fel a k&h-nál úgy, hogy csak utána következő novemberben kerültem le a passzív khr-ről.
2022. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
13.56-as, ez kizárt. A K&H soha nem adott passzív KHR-rel senkinek semmilyen hitelt.
2022. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim válasza:
25/25 Miért mondaná, hogy kaptak ha nem igaz? Tehát akkor csak adott nekik a bank!!
2022. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
16.15 lehet, hogy összetévesztette a bank nevét, vagy nem tudja, mit jelent a passzív KHR státusz (találkoztam már ilyennel), de az egészen biztos, hogy a K&H nem ad így hitelt.
2022. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Akkor biztos álmodtam... Azt is, hogy abból foglalóztuk le a megvett házunkat...
2022. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Nem, nem tévesztettem össze a bank nevét, mivel ott van párom számlája és hamarosan az enyém is ott lesz. Nyugodjatok bele, hogy tavaly januárban mi úgy vettük fel a babavárót, hogy előtte novemberben fizettem ki a teljes tartozásomat, és ezért csak következő novemberben kerültem le a passzív khr-ről. Felőlem mondhatjátok, hogy kizárt, de a véleményetek nem változtat semmin.
2022. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
Én el hiszem, és örülök is neki. Mert akkor ezek szerint nekem is van esély a k&h-nál. Hétfőn próbáljuk kb. ilyesmi esélyekkel ami nektek volt.
2022. jún. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!