Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 3 hónap múlva tudnám...

Ha 3 hónap múlva tudnám végtörleszteni a hitelem, megéri addig felfüggeszteni a hiteltörlesztést?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen lehetőségek vannak. Mostani hitelmoratórium? Esetleg valamilyen ettől független törlesztési opció? Eddig mindig rendesen fizettem.


Ha most 3 hónapig még fizetném a törlesztőt, akkor a felét kidobnám kamatra... Ha 3 napig nem kellene fizessem, úgy, hogy a tőke nem emelkedik, akkor megnyerem a 3 havi kamatot. (ami kb a törlesztők fele)


Meg lehet ezt vajon oldani valahogy?


2020. máj. 28. 17:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"A "jövő kamatát" nem fizettethetik meg."


Ez igaz állítás. Attól, hogy moratórium van a kölcsön kamata nem lett befagyasztva, erről NINCS KORMÁNYRENDELET. Sőt pont az ellenkezőjét mondja a rendelet, hogy a KAMATOT utólag ki kel lfizetni.

Tehát a kölcsön jelen időben kamatozik folyamatosan, akkor is, ha moratórium van.


mivel az csak a "jövőben lett volna esedékes"


Ez nem így van. Az a kamat most esedékes, nem a jövőben lesz az.

Leírtam a konkrét példámat. 15-én levonták a szokásos törlesztőt, 25-én könyvelték az előtörlesztést, akkor az utolsó levonás óta eltelt időszak kamatát is számolták és kifizettették.

Teljesen mindegy, hogy az utolsó levonás óta 10 nap telik el vagy 200. Az elv ugyanaz.

2020. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Így viszont egyáltalán nem éri meg az, amivel sokan kalkulálnak. És akkor a kérdezőnek sincs jó hírünk. :D

Arról nem nagyon szóltak a hírek és a bankunk hírdetményében sem találtam róla semmit, hogy a moratóriumot igénybevevők kamata mikor esedékes. A végén egyben előtörlesztők megúszhatják-e. Ha előbb a kamatot fizettetik meg, akkor nem.

2020. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!