Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kezdjek az otp faktoringgal?

Mit kezdjek az otp faktoringgal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mit javasoltok merre kihez forduljak? Otp faktoring tavaly Orell Zsoltnak adta át a követelést ami tavaly volt 250.000. Orell Zsolttal megállóidba 12 részletben megfizettük a hitelt amiről meg is kaptuk a levelet hogy teljesült. Lezárta. Hívtam a faktoringot hogy mikor lesz nálunk is elkönyvelve hogy ki van fizetve és azt mondták mai nap meg van több mint 500.000 tartozás mert a késedelmi kamat nem lett bele számolva és keveset fizettünk meg. Nem értem ha tavaly ők 250.000et adtak át hogy annyival tartozom abból hogy lett ennyi. Mivel nem én gibaztam mondták hogy probaljak kedvezményt kérni de ha kérek és kapok 5 évre kerülök a khrben passzív státuszra. Ami azért baj mert a babavárót szerettük volna megigényelni ha letelik az 1 év passzív. Hova forduljak még ezt így nem tartom jogosnak palén hogy így a terveinknek annyi önhibánkon kívül. Hat ha vkivel történt hasonló aki tud segíteni hol érdemes próbálkozni vagy mit érdemes megpróbálni? Köszönöm
2020. jún. 15. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit kaptál a végrehajtótól ami lezárta az ügyet?

Onnantól ha ezt megkaptad ,már nincs mit tennie az otp-nek mivel a végrehajtó csak a végrehajtás kérő altali megszuntetesre zárja le az ugyet.

A khr-rel sok mindent nem lehet tenni sajnos.

2020. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt kaptuk Orell Zsolttól hogy megállapítja hogy a végrehajtás befejezésre került további teendő vele nincs. És hívtam az otpt hogy mikor válik náluk is rendezetté a hitel mire közölték hogy rosszul számolt Orell Zsolt és a késedelmi kamatot nem számolta tehát meg van 560.000 tartozás. Csak azért nem értem mert a 250.000 amit Orell Zsolt megküldött hogy a faktoring átadta neki az véleményem szerint azt jelenti hogy a faktoring tavaly ezt az összeget küldte meg neki hogy annyival tartozom azt hajtotta be. Tehát nem tartom jogosnak hogy még ennyit követelnek nem az én hibám hogy kevesebbet hajtattak be nem tudom jó e a gondolatmenetem
2020. jún. 15. 19:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és mondta a faktoring is hogy megküldte nekik Orell hogy nála teljesült a követelés csak hogy az nekik nem elég összegben
2020. jún. 15. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Meg kell tudni,hogy mi volt a közjegyző általi(ami elindította a vh-) fizetési meghagyásban,mármint milyen osszeg. Azt adta át a faktoring,annyi volt a kovetelese.

Ez az első.

A második,hogy a vegrehajtoval egyeztetni kell,hogy mi alapján zárta le az ugyet?!

Kapott-e megszüntető nyilatkozatot a végrehajtás kérőtől?!

2020. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Ez azért hülyeség,mert a teljes összegre kotottel részletet.

Nem a végrehajtó koltsegeire.

2020. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A végrehajtó a 250.000 ftrol küldött anno levelet arra kértük a részletfizetést amit kifizettünk.a mai levélben is fokoveteleskent szerepel az összeg ez megfizetve lett végrehajtónak ezért zárta le hogy teljesült a végrehajtás befejezésre került. Amikor orell zsolt küldte a levelet tavaly abban az áll hogy fennálló tartozás a ami napig 233.650. Erre 12 hónapnyi részletfizetést kértünk. Tehát azt jelenti hogy a faktoring ezt az összeget adta át neki hogy ennyi a tartozás. Akkor mire kér még 560.000et
2020. jún. 15. 20:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért írtam a fentieket,mert ezeket kell megtudnod.

A végrehajtó abból dolgozik amit megkap a kozjegyzotol+vh költség

Ha a végrehajtó kapott az otp-tol megszüntető jegyzőkönyvet,akkor nincs követelése és vh lezárja az ügyet,ha a költségei is megterultek.

Ellenben ha ilyet nem kapott a vh akkor bajos az ügy lezárása

2020. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kapott szerintem ilyet. A végrehajtó küldte meg a faktoringnak hogy teljesült a követelés. De nem értem ha tavaly mondták x összeget a végrehajtónak és az teljesült akkor miért is kérnek meg dupla annyit mint az eredeti összeg amit végrehajtásra adták?
2020. jún. 15. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te magad sem tudod mire kotottel részletet.

Ha csak a vh költségeire kotottel részletet (mert van ilyen),akkor jó magas volt tartozasod amit átadtak.

Ha az egészre kototted, akkor viszont a vh nem jelezheti,hogy megtérült ,mivel a beérkező befizetes nem teljes egészében a vegrehajtot illeti meg.

Tehát meg kell érdeklődni ,hogy mi történt ,így vakon nem fogja senki tudni,hogy meg mivel tartozol a faktoringnak.

2020. jún. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mire kötöttem meg is írtam hogy a végrehajtott kapott papiron mi szerepelt hogy otp faktoring adta át neki és tartozás a mai napon 235000 ft. Ez állt a levélben amire a részlet kérve lett. A faktoring pedig azt mondta tegnap hogy a végrehajtó nem számolt a késedelmi kamatokkal azért van még tartozás mert ő az akkor fennálló tartozásra számolta ki a részleteket.
2020. jún. 16. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!