Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismeretlen levonás a kártyáról?

Ismeretlen levonás a kártyáról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! En voltam hülye tudom tudom kaptam egy smst hogy nyertem egy telefont az Euronics altal. En hülye meg adtam a kartya adtatot levontak 300ft-ot.oke.De azóta kaptam már 2 smst egyszer egy vásárlás stornot most pedig egy olyat hogy sikertelen kartyas vásárlás:-75,00 Eur. Holnap megyek a bankba (otp) levettem az osszes pénzem a kartyarol. Viszont lehetseges az, hogyha majd utalnak rá, akkor levonják ezt az osszeget amit akartak? A bank eltudja intézni hogy ne legyen baj úgymond? Mi lehet ebbol? Köszönöm előre is

2020. júl. 7. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, a bankkártya csak egy eszköz a bankszámládhoz, amivel "készpénzesíteni" tudod a számládon lévő virtuális pénzt. Emiatt a számláról levenni az összes pénzt nem volt túl észszerű.

AZONNAL tiltsd le a bankkártyád. Ez egy EGYETLEN megoldás! Új kártyaadatokkal nem férnek hozzá a későbbiekben a számládon lévő pénzhez, a régi adataid így érvénytelenek lesznek.

Szóval azonnal tiltsd a kártyát a bankodnál, ezt online vagy telefonon is meg tudod tenni. Utána kérhetsz kárpótlást a banktól, hogy illetéktelenek fizettek a kártyáddal, de ha jól értelmezem, egyelőre amúgy sem sikerült fizetniük vele.


Soha, senkinek, semmilyen körülmények között nem szabad megadnod a kártyád adataid!

2020. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
2020. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha nem tudtak vele vásárolni akkor a következő fizetésem utalasakor nem fogják levonni azt az osszeget amennyiert fizetni akartak?
2020. júl. 7. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem azt, amit írtál, akkor most még van pénz a számládon, mivel csak holnap mész levenni az összeset a bankba, de a tranzakciók így is meghiúsultak már.

Figyelj, inkább nyeld be a kártya letiltásának költségét, mivel a jelenlegi kártyaadataid birtokában bármikor fizethet vele az illető.

Javaslatom: tiltasd le a kártyát azonnal (segítség a linken), így megspórolod a holnapi utat, nem szükséges lepucolnod a számlád, maradhat rajta a pénz. A gyanús tranzakciókról pedig értesítsd a bankod, hogy illetéktelenek élnek vissza az adataiddal, mivel a bank látja az utaláskor a vevő által rögzített adatokat is, amivel rendőrségi ügyet is lehet belőle csinálni.

2020. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincsen rajta pénz levettem

Ez egy állítólagos nyeremenyjatek volt es ma kaptam egy olyan smst hogy sikertelen kartyas vásárlás 75,00 eur

2020. júl. 7. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A sikertelen azt jelenti, hogy nem teljesült a tranzakció, és önmagától nem is fog, csak ha újra próbálkoznak. Márpedig fognak, úgyhogy tiltasd le a kártyád, azonnal.
2020. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kártyát tiltsd le. Utána menj be a bankba, és igényelj egy új kártyát helyette. Pár ezer forintba bele fog kerülni, de legalább senki nem tudja utána elkölteni a pénzed a számládról... hacsak megint meg nem adod a bankkártya adataidat illetékteleneknek.
2020. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!