Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyivel érte meg jobban...

Mennyivel érte meg jobban (első ránézésre) deviza/svájci frankhitelt felvenni, mint forintalapút?

Figyelt kérdés
Természetesen tudom, mekkora bukta volt az ügy, családom egyik-másik tagja érintett volt. Az érdekelne, hogy mekkora volt a kétfajta hitel kamata közti különbség?
2020. júl. 13. 07:33
 1/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Forint alapút nem adtak, minden bank a Frankhitelt erőltette!
2020. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2002-ben vettünk fel lakáshitelt 20 évre. Mi választhattunk a forintalapú és a devizalapú hitel között (OTP). 1,5%-kal drágább volt a forintalapú hitel. Szerencsére mi a forintalapú hitelt választottuk.

A törlesztőrészlet vállalható és nemsokára miénk a lakás. A 18 év tavlatában azt mondom, hogy életem egyik legjobb pénzügyi döntése volt ez a lakáshitel.

2020. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
40%

emlékeim szerint 5% körül volt a devizahitel kamata, és kicsivel 10 fölött a Ft. Ha 5, és 10-el számolunk, akkor a havi törlesztőben (10 millió 10 év esetén) ez 106.000, illetve 132.000.


Lehetett ft hitelt is felvenni, kivéve, ha valakinek a fizetése (a példánál maradva) a 106.000 törlesztőt elbírta, a 132-t nem. Neki csak devizahitelt kínáltak.

2020. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyám is felvette 2007-ben, bár azon kevesek közé tartozunk, akik tudják fizetni és nem b*ták őket utcára. Egyébként tényleg nem adtak anno forint hitelt. Minden bank harsogva hirdette a devizahitelt és kutatva is alig lehetett találni bankot, aki forint hitelt kínált volna. Ha mégis talált az ember, rögtön jött az óra hosszú marketingszöveg, hogy ez nem éri meg, a deviza alapúra próbálták rábeszélni az embert, előre meg ugye senki se lát (a bankokon kívül persze, akik most meg kinyomják azok szemét és utcára verik őket, akik anyagilag tönkrementek a válságban és képtelenek fizetni az esetenként négy- ötszörösére emelkedett törlesztőrészletet...). Utólag persze megy az áldozathibáztatás, hogy "nEm vOlT muSzÁJ FelVenNi!!!, Nyilván mindenki hibás, csak a bankok és a hátukat védő állam nem.
2020. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy nem adtak? Abban igazatok, hogy nagyon nyomatták, de nem igaz hogy nem adtak forint hitelt, csak azt nem említették nagyon.


A kérdésre válaszolva elég nagy volt a különbség, így érthető hogy a laikus ember azt vette fel. Én végül megoldottam baráti kölcsönnel inkább anno.

2020. szept. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!