Un. Legal Group KFT-től kaptam tegnap egy fizetési felszólító levelet, tudtommal nem tartozok senkinek, ez mégis mi lehet? Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

A levélben ez áll: "Társaságunk a Legal Rest Zrt. megvásárolta a Raifeissen Bank Zrt, hitelkártya jogcímen, Önnel szemben fennáló követelését.

Azt írják 150ezer Forintot kell, hogy utalljak nekik, a tartozást részletfizetéssel is ki kehet fizetni.

Ez mi lehet? Nem tartozok senkinek. A Raifeisen Bankhoz semmi közöm nincs, sőt még hitelkártyám sincsen, milyen hitelkártya jogcímről beszélnek ezek meg milyen 150ezer Forintról? Én nem értem ezt az egész

Ja és ha 15 napon belul nem fizetek akkor megtobbet kamatozik..nagyon fel vagyok háborodva, ezt mégis mire véljem szerintetek? Mi ilyenkor a teendő?



2020. szept. 5. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivd fel oket, de ne azon a szamon ami a levelben van (az lehet kamu is...), hanem itt keresd meg: [link]


Valoszinuleg tevedes tortent, es ha az, gyorsan tisztazhato. Ha ragaszkodnak hozza, kerd toluk az eredeti tartozasrol szolo szerzodes masolatat, valoszinuleg nem lesz ilyen.


Baaar... kezesseget se vallaltal senkinek?

2020. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van, hívd fel őket!
2020. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek nyilván csalók. Ha nem volt sosem az adott banknál hitelkártyád, akkor ne foglalkozz velük.


Esetleg menj be a rendőrségre és tegyél feljelentést.

2020. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tévedés vagy csalás. Hívd fel őket.
2020. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

Közben látom, h nem kamu cég, szóval a feljelentés nem érdekes. Igazából ne kell velük foglalkozni, ha biztos vagy a dolgodban.

Ha nagyon aggódsz, akkor írj nekik egy tértivevényes levelet, amiben kifejted, hogy sosem volt hitelkártyád.

2020. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdemes most felvenned velük a kapcsolatot. Követelés nem felejtődik el.


Ha tévedés akkor most még könnyen tisztázhatod.

2020. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!