Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes Transferwise számlán...

Érdemes Transferwise számlán pénzt gyüjteni?

Figyelt kérdés

Angliában dolgozok hivatalosan, számlára kapom a fizetésem (HSBC UK bank).


A kérdésem az lenne hogy szeretném TW számlán gyüjteni a pénzt magyar zsebben/forintban.


kb 800.000ft körül keresek havonta átváltva azaz kb heti 500font.


Véleményt szeretnék kérni hogy biztonságos e? nem fognak ilyen olyan okok miatt letiltani? ( nyilván semmit sem csinálok)


TW vált a legjobban magyar forintra és mivel pár napja a TW hivatalosan is megjelent magyarországon ( direkt számlájuk is van) igy itt kezdenék el gyüjteni csak nem akarom hogy egyszercsak eltünjön a pénzem mert letiltottak valamilyen hihetettlen indokkal.



2020. szept. 27. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
A TW-nek nincs semmilyen garanciaja, ha ok csodbe mennek, veszik a penzed is. Hasznald a TW-t a valtasra/atutalasra, mert szerintem is (pillanatnyilag) ok a legjobbak, de a megtakaritasaidat inkabb egy valos es garancias bankban tarold (ami esetleg meg kamatot is ad?)
2020. szept. 28. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

"What is safeguarding?


Safeguarding means that, by law, we have to keep all of your money in accounts that are completely separate from the ones we use to run our business. So, if anything were to happen to TransferWise, your money would be safe."

2020. szept. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem a TransferWise-nál van nyilván a pénzed, hanem JPMorgan Chase-nél, Deutsche Bank-nál stb.

Tehát biztonságosnak biztonságos, csak kevésbé éri meg.

2020. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Biztonságos, ha elküldöd a szükséges dokumentumokat és megnyitják a számlát, nem küldözgetsz milliókat ide-oda, akkor nem lesz gond. Én már évek óta használom gond nélkül. A 3-as "kevésbé éri" meg kommentjét nem értem, mihez képest éri meg kevésbé? Rendszeres használatra, a rezsi és egyebek onnan fizetésére nem éri meg, mert (ha jól emlékszem) 340Ft az utalás díja, de ezen kívül semmi költsége nincs.
2020. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 penzgyujtesrol van szo, gondolom ahhoz kepest eri meg kevesbe, hogy lekotheted, vehetsz allampapirt belole, befektetheted stb. es ezaltal jobban jarsz, mintha allna a TransferWise szamladon.
2020. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: Így már értem és ez igaz. És most látom, hogy a kérdező fontot akar átváltani forintra, ami megintcsak nem biztos, hogy a legjobb ötlet... Bár a brexit miatt nem tudni hogyan alakul a font árfolyama a forinthoz képest.
2020. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kamatokra nem igazán akarom használni de digitális formában shzeretném tartani és ami fontos nekem ( nem itt akarom tartani pl egy angliai bankba) hanem közvetlenül át is akarom váltani HUF ba ebből pedig a TW a legjobb


Amig egy sima change a legjobb helysen is most 392 ért vált addig a tw kb 400-401 ft ért.


Durván heti 200.000ft menne rá a magyar zsebbe és kb fél évig gyüjteném szóval több millióról beszélünk.


Utána hazajövök mert ennyi van még itt kint nekem és majd egy magyar számlára utalom cakk pakk az egésszet.

2020. szept. 28. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy kíváncsiságból: miért akarod forintra váltani? Az 1 évvel ezelőtti árfolyamához képest ma 5%-kal ér kevesebbet a forint a fonthoz képest. Az 5 évvel ezelőttihez képest meg 10%-kal többet, de az más, mert a brexit miatt esett a font. 2017 óta folyamatosan gyengül a forint a fonthoz képest. Én a helyedben nem váltanám át. Van font számlája is a TW-nak.
2020. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
teljesen jogos. Nem muszáj és igazad is van. A lényseg hogy a TWn tartott pénzemhez hozzá tudjak férni tarthatom font zsebben is, ha majd hazamegyek akkor váltom át és küldöm a fix magyar bankszámlára.
2020. szept. 28. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!