Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs feljelentése? Vagy...

Adóstárs feljelentése? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A volt vőlegényemmel vettünk egy lakást hitelre, majd szétmentünk, eladta a házat és kifizette a tartozást. Közben én elmentem Győrbe tovább tanulni,akkor kezdődött pont a suli,Debrecenből. Nem volt állandó lakcímem az ő családjához voltam bejelentve. Úgy tudtam lezárult minden, nem is kerestek. Utána már be lettem ott jelentve albérletbe. Majd 4 év múlva visszatértem Debrecenbe a jelenlegi párommal, lakást szerettünk volna venni amikor is kiderült, hogy az a hitel tartozás nem lett rendezve. Megkerestem a volt vőlegényet aki közölte, hogy kevesebbért tudta eladni a házat maradt fenn tartozása, de nem tudtam fizetni. Az évek alatt kb duplája lett a tartozás, ami az én nevemen is van. Kiderült az is, hogy oda mentek a felszólító levelek hozzájuk de ők átirányították az exem nagymamája lakására, aki rendszeresen át is vette ezeket a leveleket. Emiatt nem találtak meg engem. Mert ha visszaküldték volna, akkor nyilván valóan az én ideiglenesen bejelentett címemre ment volna. És ő sem írt volna nekem soha egy sort sem, hogy figyelj már ez meg ez van.

És most van egy csomó tartozás rajtunk, nem tudjuk megvenni a házat amit már le is előlegeztünk. Nagyon dühös vagyok. Fel tudom jelenteni az exemet? Megvannak a befotózott levelek amiket tértivevényesen átvett a nagyi... Vagy ilyenkor mi van?


2020. okt. 1. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

:( Nagyon sajnálom ezt a helyzetet! Sajnos csak akkor szabad egy hitelt rendezettnek vélni, ha minden dokumentum és papír ott van róla a kezedbe, FŐLEG ilyen esetben, amikor válás van!! Bemondásra ilyet nem szabad elhinni :(


Szerintem feljelentést nem tudsz tenni, de kérdezz meg egy jogászt, vagy keresd fel a jogi fórumot, ott szerintem tudnak neked segíteni.

2020. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Ügyvédet keress meg ezzel. Egy per esetleg szóba jöhet a bukott foglaló miatt, így azt, plusz némi kártérítést jogosan követelhetsz.
2020. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egyébként előleg vagy foglaló? Mert az előleget nem bukod el!
2020. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Előleg. Tudom, hogy nem, csak annyi hogy nincs tovább, mert nem kapok hitelt.
2020. okt. 1. 11:56
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy kérdés.

A bank keres vagy a végrehajtó?

2020. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy senki nem keresett. Elmentünk a hitelt intézni, ott megnézték a bankba hogy van e valami tartozás részünkről akkor derült ki. Egyébként már a végrehajtó alatt van az ügy július óta. Ez pedig ma derült ki reggel.
2020. okt. 1. 12:45
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó levizsgálja a címedet hivatalból, tehát nem a megadott címre küldi a felszólítást.

Adóstárs voltál, hiába jelented fel.

2020. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
2 éve van állandó lakcímem, azelőtt ideiglenesbe voltam, egy levél sem jött egyik helyre sem, csak az átirányított címre folyamatosan
2020. okt. 1. 13:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Az senkit sem erdekel hol laktal, mi volt a bejelentett lakcimed vagy hogy megkaptad e a leveleket. Adóstars voltal, vagyis te is felelsz a hitelert.


Ha Ausztraliaba költöztel volna akkor is ugyanez lenne a szitu. Az adósság nem evult el igy ki kell fizetnetek a volt paroddal. Azt hogy ezt hogy oldjatok meg maganugy, de igy nem leszel hitelekepes.



Kocsogseg volt az extol hogy nem szolt, de hat Istenem. Te meg naiv voltal hogy elhitted nincs hitel.

2020. okt. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit tehetsz, hogy részletet kérsz rá, akár a végrehajtás kérőtől akár a végrehajtótól.
2020. okt. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!