Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem fogadnak el Igazolt...

Miért nem fogadnak el Igazolt Csekket sehol sem Magyarországon ??

Figyelt kérdés
Citibanktól érkezne egy Igazolt Csekk, vagy 13 bankot felhívtam, 12 azt állítja hogy egyáltalán nem foglalkoznak csekkekkel, egyedül az OTP mondta hogy csak akkor tudják kezelni ha Kanadai dollárról van szó

2020. okt. 7. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

Nekem anno az OTP-ben (olyan fiókba menj, ahol devizával foglalkoznak) simán beváltották a csekket, mindössze alá kellett írnom a nyilatkozatot, hogy ha nem érkezik meg a fedezet, akkor visszafizetem. Le se vontak az összegből.


Mondjuk ennek már lassan 20 éve, nem tudom, most mi a gyakorlat.

2020. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazért, amiért a zálogházak nem foglalkoznak ezüsttel, csak arannyal. Nem éri meg nekik a szrakodás, meg a pluszmunka, hogy 10-ből esetleg kettő valós, a többiben meg át akarják verni őket hamis csekkekel, vagy az amcsi bank gondolja úgy, hogy ő nem teljesít, aztán mehetnének pereskedni Amerikába.

Hülye amcsi szokás ez a csekkezés, én teljesen megértem őket, hogy nem akarnak mindenféle fecnikre pénzt fizetni, amiknek a kibocsátóiról azt se tudják, kifélék-mifélék. A '60-as években, mikor itt Magyarországon még csak készpénz létezett, akkor ez ahhoz képest valóban nagy szám volt, de azóta annyi sokkal egyszerűbb, megbízhatóbb meg gyorsabb megoldás létezik, mint pl. a bankkártyás fizetés, az átutalás, vagy ilyenek mint a paypal, hogy nem éri meg nekik rohangálni külföldi bankokhoz, hogy ugyanmár fizessék ki nekik amit itt nálunk beváltott valami csóka.

2020. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dényey Zsolt válasza:
Komolyabb ezüsttel igenis foglalkoznak a zálogházak (egy vastagabb 30 cm-es ezüstláncért majdnem 10 rugót adtak)
2021. ápr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha 10ezer forint neked valami...

Nekem 18 karátos aranylánc, meg 14 karátos medál volt bent egy ideig, valami 150 ezer forint értékben. 40%-os kamatra, szóval ez volt az első, amit az adósságaim közül kiváltottam. Különben a zálogos picsa is egy ritka primitív bunkó volt, a zálogházat pedig bezárták, egy másik vette át végül, ott már nem láttam. Remélem, azóta felfordult már, bár az ilyenek nem szoktak.


Egyszer akartam ezüstérmét (ezek Érmegyűjtők Egyesületétől vásárolt cuccok, műanyagtokban, nem ezerszer összefogdosott, kopott szrok) beadni a BÁV zálogházba, fizetés előtt 2 nappal, hogy tudjak magamnak piát venni, amíg megjön a pénz. Nekem is jó lett volna akkor 10 ezer forint.

Egy szó után elhajtottak a zálogházból, hogy ezüsttel ők nem foglalkoznak, túl kicsi a haszon.

Bár egy kiskaput otthagyott az ügyintéző, hogy mondjuk attól függ, milyen ezüst. Biztos valami 5 kilós ezüst gyertyatartókat vizionált a képzeletében, hogy na azt esetleg mégis megnézi.

De én már mondtam, hogy kösz, akkor inkább átviszem a disznóknak. A tököm tele volt ezzel a típusú "ügyintézéssel".

Úgyhogy inkább bementem a munkahelyemre, és ott a szünetben kértem rongyos, nyamvadt 10ezer forintot tőle kölcsön 2 napra:P

2021. ápr. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!