Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elektromos autóra érdemes...

Elektromos autóra érdemes hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, fontos az autó, mert agglomerációból járok a belvárosba.

Havi szinten 60-80 ezer ft körül költök parkolásra és üzemanyagra.

Napi max 100-120km-t megyek.


Jelenleg kb 1 millió ft-ot ér az autóm, van mellé még 2 millió ft-om.

Havi passzív jövedelmem nem sok, de az autót fenn tudtam tartani eddig is.


Arra gondoltam, veszek fel 1,5-2 millió ft-ot 2 évre, annak havi 70-80 körül van a törlesztője.


Így ugyan annyiba fog kerülni az autózás, de cserébe van egy 5 millió ft környéki zöld rendszámos autóm, amit valószínű szervízelnem sem kell annyit, mint bármilyen 8-10 éves robbanó motoros jarművet.


2 év után lejár a hitel és onnantól nincs költsége az utazásomnak.


2020. nov. 2. 06:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

ez így eléggé le van egyszerűsítve. nagyon nagy kérdés, hogy milyen autóban gondolkodsz, meg hogyan tudnád tölteni.


5-6 millió környékén vagy olyan autót veszel, ami rizikós, hogy tökéletes állapotú-e, vagy olyat, ami nem tudja minden körülmények között a 100-120 km-t(például télen).


én például most egy bmw i3-at vettem 5 millióért, de egy olyan példányt, ami így a kínálat alja volt, tehát sejtettem, kell még hozzá pénz, és igen, még egy milliót ráköltöttem, mostmár majdnem tökéletes.


előtte Opel Amperám volt. na arra 2 évig én tényleg csak éves kötelező szervízre költöttem 30-30ezret, viszont arra meg kitudja, meddig lesz érvényes az ingyenes parkolás. pletykák vannak róla, évek óta tervezetben van a szigorítás Budapesten.

2020. nov. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
jah, és ugye a töltés. jelen pillanatban pár hét, és kizárólag otthon fogod úgy tölteni, hogy jobban jössz ki, mindenhol máshol nyáron, jó időben minimálisan lesz olcsóbb a benzinnél, téli üzemben viszont már többe fog kerülni 100 km, mintha tankolnál...érdemes beleszámolni ezt is.
2020. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%

Autóra hitelt felvenni az egyik legrosszabb pénzügyi döntés.

A pénzedből tudsz venni elektromos autót most is, és akkor holnaptól havonta meg tudsz spórolni 70-80.000Ft.ot!


[link]

[link]

[link]

2020. nov. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Vállalkozásokat is támogatnak most ezzel.


Érdemesebb lenne afelé gondolkodni fenntartásban, ha már úgyis van "passzív jövedelmed " is. Töltéshez meg előbb jobb lenne egy napelemes rendszer.


Futároknak néztem volna most e-robogót, de még mindig az jött ki, hogy olcsóbb és hatékonyabb 2-3 db 50ccm-est venni az önerőből, mint egy elektromosat támogatással.

2020. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem is kapnál hitelt, ergó teljesen felesleges ezen gondolkodnod.
2020. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Jövedelem nélkül nem igazán adnak csak úgy 1-2 misit a jelenlegi helyzetben vagy kedvezőtlen feltételekkel (ahogy én láttam), szóval így ilyen formában nem éri meg elektromos autót venni, esetleg egy zöldrendszámos hibrid autóban gondolkodnék.
2020. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Diáknak semmilyen esetben nem adnak hitelt.
2020. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

"Havi szinten 60-80 ezer ft körül költök parkolásra és üzemanyagra."


Atyaisten....

2020. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

I3-on gondolkodom en is. Mire kellett meg plusz 1 milliot kolteni? Az nagyon sok szerintem.


Passziv jovedelmem onnan van, hogy ki van adva a lakasom es visszakoltoztem a szuleimhez.


Hitelt nem en vennek fel, hanem a szuleim segitenenek ezzel. Viszont en fizetnem a torlesztot.


Zold rendszamos hibridektol epp most veszik el a zold rendszamot...


Es a leaf nagyon nem is tetszik, illetve nem is megy el ennyi km-t mar egy elso generacio, plusz azt olvastam rola nagyon sok helyen, hogy ezeket mar nem szabad megvenni, mert sokkal van gond.


Ellenben az i3 rol nagyon sokat olvastam mar, vagy 1-2 tipus hiba, amit vasarlaskor csekkolnek, hogy mukodik e, porvedo, ulesfutes, ilyesmi.

Es a rejtett menu irja az akksi allapotat is.

A legrosszabb akksik is 90% korul tudnak meg, es ez telen is 120 km-t jelent.

Legtobb esetben 70-80 at megyek egy nap, es max heti 1x ezt a 120 at, de ezido alatt megallok egyszer es legfeljebb ratoltok egy keveset valahol.


Hitelre autot venni tudom, hogy nem eri meg. De szerintem ez mas teszta, hogyha redukalom vele a koltsegeimet.

Lesz ertekvesztes, de ha ujabb benzineset vennek, az is esne, plusz itt szerviz is van, ki tudja mennyi, plusz megmarad a koltsege a parkolasnak, tankolasnak.


Csak a parkolsom 30.000ft parkolohazat berelve. Ha utcan allnek, 3 orankent kene vennem jegyet, plusz dragabbra jonne ki a honap.

Es legrosszabb esetben is 40 ert tankolok, pedig csak 6-7 litert fogyaszt az autom.

2020. nov. 2. 11:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Miért nem jársz tömegközlekedéssel?
2020. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!