Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elektromos autóra érdemes...

Elektromos autóra érdemes hitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, fontos az autó, mert agglomerációból járok a belvárosba.

Havi szinten 60-80 ezer ft körül költök parkolásra és üzemanyagra.

Napi max 100-120km-t megyek.


Jelenleg kb 1 millió ft-ot ér az autóm, van mellé még 2 millió ft-om.

Havi passzív jövedelmem nem sok, de az autót fenn tudtam tartani eddig is.


Arra gondoltam, veszek fel 1,5-2 millió ft-ot 2 évre, annak havi 70-80 körül van a törlesztője.


Így ugyan annyiba fog kerülni az autózás, de cserébe van egy 5 millió ft környéki zöld rendszámos autóm, amit valószínű szervízelnem sem kell annyit, mint bármilyen 8-10 éves robbanó motoros jarművet.


2 év után lejár a hitel és onnantól nincs költsége az utazásomnak.


2020. nov. 2. 06:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mert ahol lakom, csak átszállással tudok bemenni, és a busz éppen nem éri el a következőt, óránként egy megy. Illetve az első buszmegálló 25 perc séta.

Plusz pesten belül is van még egy átszállás, de ott ugye jön folyamatosan, szóval az nem számítana.

De a menetidő 2,5 óra. Plusz a 25 perc séta ugye.Oda vissza az 5-6 óra. Sokszor 8-ra kell mennem, nem akarok emiatt már 4:30 kor kelni, autóval 40 perc az út. Ráérek kényelmesen 7-kor indulni.


És hazafelé ugyan ez. Van amikor még 5-7 között is van órám. Így autóval hazaérek 8 előtt. Tömeggel 9:30-10 re.

2020. nov. 2. 11:43
 12/17 anonim ***** válasza:

Tehát havi szinten elköltesz saját bevallásod szerint 60-80 ezret csak benzinre és parkolásra.


Erre rakódik még a kötelező, az értékvesztés, a 2 évenkénti műszaki és a szervíz díja. Minimum havi 100-120 ezerbe, évi 1.2-1.4 millióba kerül neked az, hogy bekocsikázz az egyetemre.


Remélem nem közgazdásznak tanulsz :D


Ez neked megéri?

2020. nov. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

9. nekem is csak a kötelezők voltak, bár hozzáteszem, nekem Rex kellett, sima i3-ból talán lehet ennyiért jobbat találni.


vannak ebben az 1 millióban kényelmi részek is, carplay miatt kicseréltettem a fejegységet, ez volt 1000 euro.


gumijaim kukák voltak, így vettem egy szett téligumit 158ezerért, volt az említett porvédő csere, de ezzel egyúttal toronycsapágyat is megnéztük és az is szar volt, illetve elöl fékbetét is kopáshatár előtt járt. egy másik alkalommal kicseréltettem a 12 V akksit, mert az is nyűgös pontja, illetve klímagázból hiányzott nem kevés.

Ezen felül volt egy töltőcsatlakozó retesz csere is, mert már az is kopva volt, ez is jellemző ebben a korban. kb. ennyi, még nyári szettem sincs, tehát tavasszal még az is tervben van, ha kapok jó ajánlatot, valószínű kétszéles felnivel együtt, de az se kevesebb 300-350ezernél.

aztán ez már csak nekem opció, de elég sokat megyek vele a Rex-szel, így valószínű játszani fog egy olaj+szűrőcsere is.

2020. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#12


Az jutott eszembe, hogy ennyiből bérelhetne Pesten egy lakást és akkor egy diákbérlettel megoldaná a közlekedését. Ideje is több maradna. Hitelt se kellene felvennie....


:D

2020. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok.


És igen, ez lenne a legkézenfekvőbb.


A kérdezőnek Kiszámolót kellene olvasgatnia sűrűn :D

2020. nov. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

De most olvasom, hogy van lakása (feltételezem hogy Pesten).


Így még kevésbé nem értem :D

2020. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

#16


Asszem csak arról van szó, hogy akar egy i3-at, és indokokat keres, hogy meggyőzze magát az eladósodás értelméről... XD

2020. nov. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!