Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire érdemes előre felkész...

Mennyire érdemes előre felkészülni elektromos mellszívóval?

Figyelt kérdés

Nagyon vacillálok, mert a Brendonban most van ez a termék: [link]

Akciós is, jó, igen, nem sokkal olcsóbb így sem..de, hogy egyáltalán vegyek előre vagy inkább ne? Mert ugye persze, nem lehet tudni, hogy mennyi tejem lesz, lesz-e, kell-e ilyen fajta segítség, stb.

Egyébként a 34 héten járok, és még nem tapasztaltam, hogy jött volna előtej. Ez jelent bármit is a jövőre nézve?



2020. okt. 26. 13:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt néztem, hogy pl a kézi mellszívó is 6000 ft-tól indul a Brendonban, ez az elektromos Momert, ahhoz képest nem drága talán.
2020. okt. 26. 13:06
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Én megvettem előre, egyszer sem kellett.

Nagyon kevés tejem volt, 4 hónapig tudtam szoptatni, de végig kellett mellé tápszeres pótlás.

Az előtejből nem lehet semmire következtetni.

Már nem vennék előre.

2020. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Medela, Lansinoh, Avent... másban nem gondolkodnék helyedben. Ezek közül is szerintem a Lansinoh a legjobb. Elsővel Medela volt (de nem a legdrágább), csalódás volt.

Egyébként ha kevés, azért kell. Ha sok, azért.

2020. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát én nem vettem. Alapból utálok fejni, szóval nem is rendezkedtem be arra, hogy a szoptatáson túl fejjek is. De amikor kellett, mert a harmadik babám 2 hétig a PIC-en volt, akkor simán fejtem kézzel.

Nézz körbe, milyenek vannak, válassz, de ne vedd meg, majd ha szükség lesz rá, a pontos márka ismeretében elküldöd a férjedet.

2020. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Ja igen, az előtej. Soha egy csepp se volt, és mégis full anyatejesek voltak mindhárman fél évig, és egy éves koruk utánig szoptattam őket. semmi jelentősége.
2020. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 26. 14:03
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem csak 2x kellett használnom de akkor "életmentő" volt. A mellemhez nem tudtam hozzáérni, ha levegőt vettem is annyira fájt tejbelövellésnél hogy azt hittem végem. Nem tudtam volna kézzel fejni..
2020. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem kézi Avent volt, a baba születése után vettem úgy két héttel. Akkor a szoptatásért küzdöttem, úgy gondoltam szükség van rá. Elindult a tejem, nem is kicsit, de a gyerek nem evett rendesen, így először bedurrant a mellem majdnem gyulladásig, utána meg apadni kezdett rohamosan. Szóval akkor hasznos volt a szívó, mert áttértünk a cumisüvegre és szaporítottam. Viszont így utólag visszanézve nem kezdeném újra, a belefeccölt idő ellenére is időszakosan jelentős mennyiségű pótlás kellett, szopni meg továbbra sem volt hajlandó a gyerek.


Én előre nem vennék, csak ha szükséges és nagyon ragaszkodsz hozzá.

2020. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Én vettem, eddig összesen ha háromszor használtam. Egyszer sikerült rendesen fejnem vele, amikor a másik mellemen szopizott normálisan a babám és az kiváltotta a tejleadó reflexet. Egyébként a gép nekem nem váltja, pont nemrég próbáltam segíteni magamon, amikor egy majdnem teljesen átaludt éjszaka után iszonyatosan fájt és tele volt, és reggel nem akart még szopizni a lányom, de nem, egy csepp sem jött. Kézzel sem tudok fejni. Nekem eleve eléggé szürreális érzés ez a fejőgép amúgy is, kicsit morbid. Talán ez is közrejátszik.

Viszont utólag egy tejgyűjtő kagylót már beszereznék. Mert amikor meg megindul a tej, akkor jön mindkét mellemből, nem válogat :D De ez is olyan dolog, hogy majd meglátod. Lehet hasznos is és felesleges is a cuccos, de én várnék ezzel amíg meglátod, valójában van-e szükséged rá. Azért az 1500 vagy mennyi forintért szerintem felesleges most hamarjában beszerezned, ha nem használod, akciósan is csak kidobott pénz. Nekem amúgy Avent van, az még kicsit drágább is ennél. A dobozait viszont majd használhatom amikor nasit csomagolok a gyereknek, azok miatt nem adom el :D

2020. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se vennék előre. Az interneten mindig akciós valamelyik, a fotelből is rendelhetsz ha mégis szükségét érzed. ;)
2020. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!