Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes felvenni házra...

Hol érdemes felvenni házra hitelt?

Figyelt kérdés
Szeretnék párommal jövőre házat venni. Kb 10 millióért. Kettőnk keresete 1 hónapra. 480 ezer. Friss házasok vagyunk két hónapja. Én 5 éve dolgozom a munkahelyem. Párom 1 éve. Önerőnk még nincs összegyűjtve. Mennyi önerőt kell összegyűjtenünk, hogy hitelt tudjunk felvenni házra? 2 milliót? Ha jövő májusára nem gyűlne össze elegendő összeg, akkor ti milyen lehetőségeket ajánlanátok?
2020. nov. 16. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megvárnám a vírus végét. Nem lehet tudni, hogy mekkora válság lesz belőle.
2020. nov. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

elsőnek igaza van, ez most nem a nagy hitelfelvételek ideje, május sem lesz az. várjatok legalább egy-másfél évet. addig amúgy meg biztos összejön az önerő (ha addig sem, akkor pláne jobb volt várni).

én mondjuk személy szerint 480ezres fizetéssel semmiképp nem ugranék bele ingatlanvásárlásba, de ti tudjátok.

a válság egyébként úgy tűnik jó nagy lesz, de valóban nem lehet tudni, hogy mekkora.

2020. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xswerdy ***** válasza:
a törvényi minimum önerő 20% (ha nem tudtok másik ingatlant fedezetként bevonni), de a bankok mostanában ritkán mennek el eddig, inkább 30%-ot gyűjtsetek össze (plusz az illeték, ügyvéd, felújítás, berendezkedés...)
2020. nov. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ketten 480 az nem is rossz, #2 nem tudom, miért fél, mi ettől kevesebbel vágtunk bele és kösz, rendben vagyunk.

Egyébként 10 milláért csak valami kis faluban kapsz házat, ott meg a bank nem lesz túl lelkes, szóval kelleni fog az a 30% önerő.

2020. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért nem veszitek fel (majd) a babavárót? Abból pont tudtok majd 10 millióért venni.

Arra kell figyelni, hogy ne kapjatok vérszemet, hogy ott a zsebetekben 10 milla, akkor most már még 20 milla hitellel ti már 30 millióért is tudtok venni.

Kamatmentes hitel. Évente 400ezret nyertek rajta, ha állampapírba teszitek, amíg nem akarjátok elkölteni.

2020. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!