Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csesztet a bankom hogy...

Miért csesztet a bankom hogy kezdjek valamit a folyószámlámmal?

Figyelt kérdés
Minden héten felhívnak személyes találkozóra a bankfiókba, hogy befektessem a folyószámlán lévő pénzemet. De nekem jó okom van rá hogy jelenleg ott legyen. Elég rámenősek, ilyet mondanak hogy az a pénz "úgy nem maradhat" "a héten muszáj lesz bemennem átbeszélni a dolgokat" "nem tűr halasztást". Ma felhívtak és azt mondta a hölgy hogy holnap péntek 9 órára beírt engem, akkor ott leszek-e, mondtam hogy nem. Miért ekkora bűn hogy a folyószámlámon van a pénz?
2020. nov. 19. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez érdekes engem sose hívtak még ezért. Ki venném az összes pénzt és meg szuntetném a számlát az biztos. Melyik bank ez?
2020. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Közöld velük, hogy mostantól nem járulsz hozzá marketing és befektetési tanácsadás céljára a személyes adataid kezelését, ha mégegyszer felhívnak ilyesmivel, akkor fel fogod venni a beszélgetést és a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fogsz fordulni panasszal.

Mondjuk ehhez már alapból se kellett volna hozzájárulni.

Én sehol nem járulok hozzá ilyenekhez, nem teszem be az x-et ilyen kérdéseknél, akárhogy győzködnek. Pont ezért.

Másik megoldá, hogy blokkolod a telefonszámot a mobilodon amiről hívnak, vagy ha rejtett szám, akkor ezeket.

2020. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez roppant érdekes. Mekkora az összeg, hogy ennyire zavarja őket?
2020. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Én 2 dolgot tapasztaltam okként eddig.

1. Meg akarják szüntetni azt a fajta folyószámlacsomagot, amibe pl éppen tartozol, ehhez át kell vezetni a pénzt- ez sürgős nekik, zaklathatnak..

2.Túl sok pénz van nem lekötve- ezt időnként felajánljak, hogy " befektesd, atvezesd" de nem zaklatnak érte.

2020. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen törvényes az eljárásuk, még ha nem is tetszik.


Ha nem tetszik lehet tenni ellene, minden ilyen marketing célú megkeresést le kell tiltani és onnantól fogva nem fognak keresni.


Az pedig hogy ha hagyod magad rábeszélni (amíg nem tájékoztat szándékosan tévesen az ügyintéző) addig semmi jogszabályba ütköző nincsen benne.

Ha valamibe beleegyezel, az azt jelenti, hogy a felek megállapodtak abban, nem pedig, hogy erőszakkal belevittek.


Nem azt mondom, hogy nekem tetszenek az ilyenek, ne értsd félre! De nagyon rossz az a hozzáállás, hogy bank hogy mer ilyet megtenni vagy hogy van joga ehhez?

2020. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BeefEater ***** válasza:
100%
Engem is hívtak. Megköszöntem és mondtam nekik, hogy majd megnézem (lejárt a befektetés). Még nem néztem meg, de nem is hívtak azóta. A zaklatástól azért messze van ez.
2020. nov. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!