Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetési moratorium után újra...

Fizetési moratorium után újra fizetem a hitelemet...más is járt így? Emelkedett a törlesztő részletem a moratorium miatt?

Figyelt kérdés

n úgy értelmeztem annak idején, mikor lefagyasztották a bankoknál a törlesztéseket, hogy a moratorium lejárta után tovább kell majd fizetni a hitelt amíg le nem jár majd.

Nekem egy havi 15 ezer forintos áruhitelem volt.(kamatmentesen vettem fel 10 hónapra) Kértem novemberben a bankot, hogy szeretném tovább fizetni az áruhitelt.

Első körben levontak a számlámról hátralék beszedése címen 21.000 ft-ot, és havi törlesztő részletként levontak 22.485 Ft-ot. (a 15.000 ft helyett)

Ez most komoly? Más is járt így, hogy ennyivel többet fizetet. És mire fel? Ennyi lesz a törlesztésem?



#hátralék #moratorium után újra fizetés
2020. dec. 16. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, 10-es válaszomból kimaradt, hogy a kisembereken csak és kizárólag szavazás előtt segít, 10 kg krumplival.
2020. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem, most van pofánverős jó reggelt...de szerintem sokan leszünk így januártól... :(
2020. dec. 16. 12:18
 13/15 anonim ***** válasza:
79%
Teccett volna nem megszavazni a rablóbandát.
2020. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kotelezo elni a moratoriummal.


A masik meg hogy a bank hibazhatott hisz a jogszabalyban benne van hogy a törlesztőrészlet nem novekedhet, csupan a kamatok a futamidot novelik.

2020. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem a kormányt akarom védeni, hisz egy csomó olyan intézkedést hozott, amivel nem értek egyet, de mielőtt elkezdünk légből kapott milliós plusz kamatokról beszélni, azért jó lenne meggyőződni róla, hogy pontosan mi történt. Lehet, hogy csak a banknál volt valamilyen hiba. A jogszabály szerint a kamatok nem emelkedhetnek, ez szerintem elég világosan benne van. Ha ennek ellenére felszámítottak valamilyen egyéb költséget, arról a banknál lenne érdemes érdeklődni. Lehet, hogy csak egy félreértés, amíg ez ki nem derül, nem érdemes mérgelődni szerintem.
2020. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!