Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kártyás fizetés nem utasítha...

A kártyás fizetés nem utasítható vissza jan 1-től semmilyen boltban semmilyen kis tétel esetén?

Figyelt kérdés

Tehát hogy értsem.

Jan 1-től nincs olyan hogy valahol nem lehet kártyával fizetni, sem olyan hogy lehet de csak 1000 ft felett stb?


Vagyis ha én

- a pékhez leugrok 2 zsömléért

- az újságoshoz egy napilapért

- a zöldségeshez 1 kiló krumpliért

- a sarki kisboltba 1 kóláért

- a kínai 1 pár zokniért


Akkor egyik sem mondhatja azt hogy itt nincs kártya, sem azt hogy 2 zsömléért 1 kóláért 1 pár zokniért nem fogadják el a kártyát?


2021. jan. 1. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem teljesen. Az online fizetést kötelező lehetővé tenni. Vagyis ha a zöldséges kiírja a bankszámlaszámát, máris biztosította ezt. Te meg vagy utalsz a telefonodról, vagy marad a készpénz.
2021. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na de olyan akkor sincs hogy "két zsömléért nem"?
2021. jan. 1. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Én sehol nem találkoztam még ilyennel. oké szóbeszédből hallottam de az ilyet simán fel kell jelenteni.

Ha van bankkártyás fizetés akkor nem mondhatja, hogy azzal nem lehet fizetni.

Ha nekem valaki nem engedné kifizetni a kiló kenyeret meg a pár kiflit akkor biztos balhéznék. Nagyon sokszor úgy ugrok le a boltba, hogy csak a kártya van nálam.

2021. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"akkor biztos balhéznék"


És akkor mi lenne? A semmin kívül? Kivágna a boltos mint a macskát szarni és akkor se fizetnél ott kártyával ha ő nem akar.


De van ahol még ki is van írva hogy 1000 ft alatt nincs kártya.


A kedvenc trükk hogy "épp elromlott " a terminal.

2021. jan. 1. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Elkérem a panaszkönyvet és természetesen menne a bejelentés a megfelelő szerveknek. Hidd el, hogy utána rögtön engedné a kártyás fizetést.
2021. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg nincs olyan, hogy 2 zsömléért nem. Az egy másik kérdés, hogy hogy fogod érvényesíteni a jogodat.
2021. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na ez az ! ott áll a sor reggel és és én azon balhézok mi az hogy nincs kártya---hát nem is a boltos a többi vevő lincsel meg!
2021. jan. 1. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

És mit foglalkozol vele, hogy a többi vevő mit pattog?

Pont emiatt fogja engedi a boltos inkább csak haladjon a sor.

Az a baj, hogy mindenki ráhagyja a boltokra és nem képes érvényesíteni a jogait. Néha kicsit erényesebbnek kell lenni nem a füled farkad behúzni. Garanciális ügyintézésnél is volt már, hogy barátnőmet elhajtották aztán visszamentem én, kicsit hangosabban, erényesebben léptem fel aztán csak nekem volt igazam. Nem kell finomkodni velük, mert főleg a nagy boltok szeretnek b*ziskodni.

2021. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
Az egyes válaszomból kifelejtettem, hivatalosan eddig sem lehetett azt mondani, hogy 2 zsemlét nem. Szóval aki eddig bátor volt és kiírta ezt, az valszeg ezután is ki fogja.
2021. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"visszamentem én, kicsit hangosabban, erényesebben léptem fel aztán csak nekem volt igazam. Nem kell finomkodni velük."


Az ilyen fajta emberek nem szokták felfogni, hogy általában egy bizonyos helyen dolgozó emberek nem a tulajdonosok. Pont az ilyen emberek ugatnak a postásnak,ha rossz termék van a csomagoláson belül.

2021. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!