Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasságkötés miatt megváltozo...

Házasságkötés miatt megváltozott a nevem. Tegnap bementem egy OTP fiókba, hogy kicseréltessem a kártyámat, de az ügyintéző azt mondta, nem kell kicserélni. És ha egyszer fizetésnél kérik a személyimet is, és nem egyeznek a nevek?

Figyelt kérdés
Miért mondta, hogy ne cseréljem ki?
2008. dec. 2. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem a kártyát kell kicserélni, hanem először átvezettetni az OTP-nél lévő folyószámlán a személyes adatokban bekövetkezett változást.


Ezután már fix, hogy új kártyát kell adjanak az új névvel.

2008. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem adnak új kártyát akkor sem ha átíratja a számlát!Csak ha Te újat rendelsz 4000 ft-ért.És igen ez fizetésnél gond!Csak akkor kapsz ingyé új névre ha letelt a 2 éves kártyacsere időszak.Na Nekem ekkor sem az új névre küldték,megint bementem,megint momdták hogy csináltassak pénzért újat.Egy nagy francot csináltattam,aztán letelt az újabb 2 év,akkor már jó névre küldték,csak az volt a bibim,hogy közben elváltam,és újra férjhez mentem,így már más volt a férjes nevem!!Na ez az OTP!
2008. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták hogy ugye már idén levonták a kártyadíjat, ha újat csináltatok arra is levonják, tehát célszerű akkor megcsináltatni, amikor az éves forduló van hogy csak egyszer vonják le. Amúgy meg a személyidben ott a leánykori neved ami rajta van a kártyán. Nekem egyenlőre csak személyim van, se tbkártyám, se adókártya. Most váltottam munkahelyet, sehol nem szóltak a dolog miatt.
2008. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Na látjátok ezért nincs már az OTP-nél a folyószámlám.
2008. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam a napokban.Nekem is azt mondták várja meg míg le nem jár.De a számlalevél és egyébb levelek már a férjezett nevemre jön,csak a kártyát nem cserélték ki.
2008. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Felesleges dolog a kártyát kicserélni ! A vásárlót a PIN azonosítja !

Akkor kellene cserélni, ha ez hitelkártya lenne. Ha nincs PIN kódja néha elkérik a személyit, de ez is ritka.

Gondolom, ha majd lejár a kártya, az új kártyádon az új neved lesz.

De mondjuk a számlát át kellett volna írnia.

(Amúgy az OTP a dolgozóit egy 2 hetes tanfolyam után már a pultba ülteti, azért sötétek) :) :)


egy bankos

2008. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!