Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyám meg halt.Kezes...

Édesanyám meg halt.Kezes voltam egy hitelben nála ha vísszautasitom az örökséget akkor a kezességröl is lemondok vagy elévül vagy megszünik? Vagy meg marad utánna is?

Figyelt kérdés

2021. jan. 23. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Először is fogadd őszinte részvétem.

Másodszor: Lakás, ház van?

Mert csak úgy lehet lemondani az örökségről, ha a pozitív és negatív dolgokról is lemondasz.

Ha van lakás, ház akkor nem érdemes lemondani az örökségről, mert azzal "eldobod" a lakást is:jó eséllyel azért a hitel kisebb, mint a lakás értéke.

2021. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Először is, a meghalt egy szó. Tudod ha az igekötő az ige előtt áll, mindig egybeírjuk. Ha kezes voltál anyukád hitelénél tök mindegy, hogy lemondasz-e az örökségről, a tartozás akkor is marad.
2021. jan. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem a hitel az nem az örökség része.

A kezest azért kérik, ha az adós nem tud fizetni, a kezesnek kell.

2021. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

"a kezes és adóstárs felelőssége ugyanúgy megmarad az adós elhalálozása esetén is, azaz vagyonával felelős a hitel visszafizetéséért."

[link]


Tartozás, hitel nem öröklődik ha lemondasz az örökségről, de a kezesség pont arról szól, hogy ha a hitel felvevője nem tud fizetni (mindegy miért), akkor a kezesnek kell.

2021. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Mivel kezes vagy, azt a hitelt valaki örökölni fogja. Ha fizeti a hitelt akkor semmi dolgod. Ha nem fizeti akkor neked kell.

A kezesség:

-nem évül el

-nem szűnik meg (csak ha lejárt a hitel)

-nem tudsz róla lemondani

2021. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megmarad
2021. jan. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha nem mondok le az örökségröl ilyen esetben egyenlően osztja szét a közjegyző az adósságot? Van egy testvérem meg apám is él.
2021. jan. 24. 07:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem osztja szét
2021. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7

Ha te vagy a kezes te fizetsz. Pont ez a lényege az egésznek.

2021. jan. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az örökség és a kezesség két teljesen különálló ügy.

ha nem lenne a kezesség és édesanyádnak tartozása lenne akkor valóban egyenlően oszlana szét.

Igy azonban a te adosságod lesz 100%-ban.

Az persze jó kérdés, mi van ha rajtad nem hajható be.

Ha jól értem, rendesen van fizetve s innentől neked kell fizetned. Tehát nem lejárt tartozás.

És mondjuk eladod mindenedet felmondasz s feketén dolgozol tovább.

Szerintem - de nem vagyok jogász - mivel édesanyád rendesen fizette élete végéig a törlesztőreészleteket (legalábbis én igy gondolom) nem lejárt a tartozás. A halála után azonban a kezes adossága lett. A banknak pedig joga van ujabb hitelvizsgálatra s ha a kezes hitelvizsgálata nem megfelelő akkor elidegenitési tilalmat rakatni a fedezetekre - a kezes tulajdonaira és az örökségre - a helyzet tisztázásáig. Az örökségből pedig csak akkor vonodik le az adosság ha a kezes nem fizet nem lesz behajtható rajta. De addig nem lehet aladni semmit amig ki nem fizette vagy a bank a kezest elbirált adóssá nem nyilvánitotta. De ismétlem, nem vagyok jogász, ezt csak laikusként gondolom igy.

2021. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!