Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges önrész hiányában...

Lehetséges önrész hiányában személyi kölcsönből lakást vásárolni, majd a személyi kölcsönt kiváltani kedvezőbb kamatú, szabad felhasználású jelzáloghitellel? Csinált már valaki hasonlót? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az adott lakás kivételesen kedvező, 6 millió forint, amelyhez, ha lakáshitelt szeretnék felvenni, kb. 1,8-2 millió forint önrészre lenne szükségem. Azonban jelenleg csak 1 millió forint önrészre szánható összeg áll rendelkezésre. Azonban ezt a lehetőséget kár lenne fél-1 évnyi gyűjtés miatt elszalasztani. Így személyi kölcsön lehetősége merült fel, azonban mivel annak kamata elég magas, így lehetőség szerint érdemes lenne kiváltani egy kedvezőbb kamatú jelzáloghitelre, amire elviekben a lakás tulajdonosaként lenne lehetőség. Kalkulátorok szerint a havi nettó bevétel (350.000Ft) lehetővé tenné a személyi kölcsön törlesztő részlete (80.000Ft) mellett a jelzáloghitel felvételét.


Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom, ha mégsem, szívesen korrigálok.


Köszönöm előre is a segítőkészséget!



2021. jan. 29. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán.


Mert a terv, hogy felveszel olyan kevés személyi kölcsönt, ami még éppen kell. Amellé olyan sok jelzáloghitelt amennyit csak adnak.

Ezek után nem tudod kiváltani a személyi kölcsön jelzáloghitelre, mert maximálisan be van már terhelve az ingatlan.


Akkor tudnád kiváltani, ha 3-4 év alatt felmegy az ingatlan ára, akkor leesik a terhelési % és lehet rá több jelzáloghitelt rakni.

2021. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen jól mondja előző. Viszont ha van egy másik ingatlanod vagy valaki (család) hagyja beterhelni az ingatlanát, akkor nem kell személyi kölcsönt fölvenni, hanem önerő címén beterhelik a masik ingatlant is. Arra kell figyelni hogy ilyenkor mindkét ingatlanra ráteszik a teljes jelzálogot, tehát mindkét ingatlanra keletkezik esetedben 5 millió forintos jelzálog. Így mindkét ingatlant kockára teszed ha nem tudsz fizetni. Ezt tehát csak akkor szabad választani ha biztos vagy benne hogy tudsz fizetni. Ha elérted azt hogy kifizettél annyi pénzt amennyi kiadja az önerőt amennyit kérne a bank akkor újra felbecsültetheted és leszedik a jelzálogot a másik ingatlanról, ha kéred.

Ha ilyenbe vágnál bele, akkor azért kérdezz rá még egyszer a bankodnál.

2021. jan. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első válasszal kapcsolatban azt nem teljesen értem, hogy az ingatlan hogyan lenne terhelve, ha a személyi kölcsön nem terheli az ingatlant? Csak a jelzáloghitel terhelné, amelyből a személyi kölcsönt szeretném kifizetni, hogy kedvezőbb kamatú hitelt kelljen hosszú távon fizetnem. Kérlek, el tudnátok magyarázni, mit értek esetleg félre? Köszönöm a segítséget!
2021. jan. 30. 18:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Mert ugyanazt az ingatlant nem tudod 2x beterhelni ha előszörre már maximálisan beterhelted. Pl 10milliós lakásra max 8millió kölcsönt kapsz. Ha ezt fölvetted mind a 8 millát akkor nem tudsz ugyanarra az ingatlanra még 2 milliót felvenni mert 100% értékre nem adnak jelzálogot.
2021. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot. De ebben az esetben nem terhelném be kétszer az én értelmezésem szerint. A szabad felhasználású személyi kölcsönhöz nem szükséges ingatlan fedezet, így ez nem terhelné az ingatlant. Csak a jelzáloghitel, amelyet már ingatlan fedezettel vennék fel, és amelyből a teljes személyi kölcsönt kifizetném. Így tovább a jelzáloghitelt kellene csak fizetni. Remélem érthető a gondolatmenetem. Esetleg erről a megoldásról van egyéb gondolat, tapasztalat? Köszönöm.
2021. jan. 30. 19:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen ingatlanfedezettel ha az ingatlan nincs kifizetve? A maximálisan eladósított ingatlant nem tudod fedezetként használni.A banknak rajta van a széljegyzete az ingatlanon, nem tudod ugyanazt az ingatlant semmiféle kölcsönnel tovább terhelni amin már van egy 80%os jelzálog. Én nem tudom ennél jobban elmagyarázni, remélem,másnak sikerül.
2021. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, úgy érzem nem sikerült átadnom, amire gondolok. Szóval megpróbálom még egyszer elmagyarázni én hogyan értelmezem.

1. Felveszek 5 millió forint szabad felhasználású személyi kölcsönt. Ebből (és saját tőkéből) vásárolok egy lakást. => Itt én úgy értem, hogy nincs a lakáson jelzálog, mert a kölcsön szabad felhasználású, a bank nem ellenőrzi, mire költöm. (Lehetne felújítás is.)

2. Miután a lakás a tulajdonomban van (és nincs rajta jelzálog, mert szabad felhasználású személyi kölcsönből és saját tőkéből vásároltam), felveszek a lakásra egy szabad felhasználású jelzáloghitelt.

3. Ebből a jelzáloghitelből elő/végtörlesztem a személyi kölcsönt.

4. A jelzáloghitelt fizetem tovább (így kedvezőbb kamathoz jutok, mintha a személyi kölcsönt fizetném végig).


Így esetleg érthetőbb, mire gondoltam? Van ilyenre lehetőség? Köszönöm a válaszokat.

2021. jan. 30. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Értem. Érdekes gondolat de szerintem jobban jársz eleve lakáskölcsön plusz maradék önrészre személyi kölcsön kombinacióval. Ez egy bejaratott verzió, nekem könnyebbnek és olcsóbbnak tűnik. Személyi kölcsönt még nem vettem föl, de nekem kétes hogy puszira adnak öt millát hacsak a fizud nem túl jó. De kérdezd meg a bankot, csináltass hitel előbírálatot, biztosra ők fogják megmondani neked a tutit.
2021. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 6 NFt értékú ingatlanra ugyanúgy nem kapsz 5 MFt szabad felhasználású jelzáloghitelt, ahogy lakásvásárlási hitelt sem. Sőt sok bankban a szab.fel. hitel esetében még alacsonyabb is a finanszírozási arány, mint a lakásvásárlásnál. 5 MFt a 6 MFt-os ingatlanérték 83%-a, ennyit egyetlen bank sem fog adni. Az elméleti maximum 4,8 MFt lehet, de nem megy el minden bank 80%-ig. De pont ennyit a vásárlásra is odaadnak, semmivel sem vagy előbbre egy személyi kölcsön közbeiktatásával.

Nyilván az ingatlan értéke mellett a másik korlát a terhelhető jövedelem, de ezt most hagyjuk figyelmen kívül.

Nyilván az elképzelhető, hogy felveszed az 5 MFt személyi kölcsönt és elkezded törleszteni mindaddig, amíg nem megy a kiváltásához szükséges összeg a szab. fel. jelzáloghitel maximuma alá. De azzal is számolni kell, hogy adott esetben a szabad felhasználású hitel drágább lehet a lakáshitelnél.

Összességében jóval többe kerülhet ez a dupla hitelfelvétel. Nem lehetne valahonnan kipótolni a hiányzó saját erőt?

20% alapvetően elfogadható bankok számára, nem szükséges feltétlenül 1,8 - 2 MFt-ig elmenni a saját erővel...

2021. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy lehet hogy a bank nem hat millára becsüli föl hanem többre/kevesebbre és annak adják max a 80% át amire ők felbecsülik, nem pedig a tényleges eladási ár 80%-át.

De az jarható út amit írtam hogy a lakashitel mellé az önerőhöz személyi kölcsönt vegyél föl, ezt viszont beszéld meg a bankoddal hogy mennyire tart hitelképesnek.

2021. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!