Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp folyószámlahitel kamat?

Otp folyószámlahitel kamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, otp-s vagyok,az lenne a kèrdèsem hogy van jelenleg egy ilyen folyószámlahitelem amivel le tudok menni minusz 50ezer ft-ig, ez nagyjából elèg rendszeresen meg is törtènik ugyanis egy fèl ève elèggè megszorúltam, akkor le is mentem ès azóta sem tudtam kiegyenlíteni tartósan, tehát fizukor kiegyenlítődött mindig, de úgyanúgy kènytelen voltam kihasználni,ez most februárban màr viszont korrigálni tudom, viszont hülye voltam ès a kamatra nem gondoltam, illetve nem teljesen egyèrtelmű mert minden hónapban vonja le, illetve kellene, de az az összeg amit levon szerintem irreálisan kevès, a banktól kapott papírjaim ezzel a folyószámla hitelel kapcsolatban nem találom így nem tudom mennyi lehet a kamat összege, kiszámolni sem tudom, elèg keveset tudok a tèmáról, akivel beszèltem erről mindenki mást mond így nem egyszerű, az utóbbi napokban elèggè pánikba estem hogy majd nagyon sokat kell fizetnem,pontosan nem egèszen èrtem, minden hónapban vonogat le, az alábbi kèpernyőmentèsen látni:

[link]



Jól gondolom hogy ez mèg nem a törlesztès, vagy csak rèszben, ès lennie kell majd egy nagyobb összegnek?


Bemennèk megkèrdezni a bankot, vagy betelefonálni de beteg vagyok ès így nem valami kellemes, gondoltam előbb itt megkèrdezem hatha valaki fel tud világosítani, tehát nagyjából a kèrdèsem arra írányulna hogy várhatok egy többszázezer forintos levonást, vagy a kèpen lèvő összegek maga a törlesztès cakkpakk?



2021. febr. 4. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Igen. Amikor megerkezett a fizud, a bank azt nem torlesztesnek fogta fel hanem abbol vonta a buntetokamatot, emiatt a maradek nem lett eleg a torlesztesre, igy az ujabb buntetest generalt. Es igy tovabb a kut fenekeig. Ezert nem szabad ilyet felvenni.
2021. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ó hogy rohadnának meg, mondjuk èn is hülye voltam..akkor legalább nem fog váratlanul èrni,köszi...fincsi lesz akkor...
2021. febr. 4. 08:28
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, hogy nehéz, de mindenkinek azt javaslom, hogy a beruházási-, illetve a lakáshitelen kívül ha lehet, próbáljon mindent elkerülni. Ilyen szutykokat, mint a folyószámlahitel, vagy áruhitel pedig az első körben kell lenullázni. Azért persze nem kell rosszul érezned magad, kedves kérdező, sajnos elég sok emberrel előfordul ez. Végy egy nagy levegőt, és igyekezz magad mögött hagyni az egészet!
2021. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kamat összege az, ami ott van a számládon.

Az adott mínusz összeg kamatát terhelik havonta.

Nem lesz több százezres levonásod, nyugi!

2021. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,most felhívtam a bankot, már annyira kètsègbe estem hogy nem bírtam ki bár hangom nem sok van, de megerősítette hogy ezen felül semmilyen plusz levonás nem törtènik, tehát ezen felül nem vonnak egyèb költsèget, kamatot, köszönöm a segítséget... :)
2021. febr. 4. 09:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Amint tudom megszűntetem, sajnos tènyleg soha nem lehet tudni, soha nem volt semmilyen tartozásom, mindig is próbáltam elkerülni, ezèrt is vagyok ilyen hülye az ilyen banki dolgokhoz..
2021. febr. 4. 09:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért egy folyószámlahitel keret nem baj, ha van. Persze nem abból kell élni, de ha néhány havonta 1-2x előfordul, hogy mínusz pár ezer forintba kerülsz, mert pl. nincs nálad kp csak bankkártya, viszont be kéne vásárolni holnapra, akkor jól jön egy ilyen. Nyilván minél hamarabb ki kell egyenlíteni a számlát.
2021. febr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es: hát nem tudom de én mindig úgy osztottam be a pénzem, hogy ha kevés volt akkor is kijöttem belőle.

Pedig még 6 éve nettó 100 ezret kerestem.

Nem a kérdezőt bántom de tényleg érdemes spórolni és annyit költeni amennyi van.


3-assal egyetértek.

2021. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én arra értettem, ha amúgy lenne pénzed, csak épp nincs nálad, viszont van bankkártya hitelkerettel, akkor jól jön egy ilyen, mert nem kell haza szaladnod pénzért, hanem fizetsz kártyáról, mínuszba mész, majd befizeted kp-ból az összeget másnap a bankfiókban és ugyanott vagy. 1 napra kb 20 ft kamatot számolnak fel, az még nem a világ :D
2021. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt tavalyelottig fhk-em, en is 50kig mentem le es minden honapban ezeken a koltsegeken kivul meg kb 3000 koltsegem volt, szal minden honapot - 4kval kezdtem.


Ezert szuntettem meg.

2021. febr. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!