Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik Angliában a...

Hogyan működik Angliában a banki hitelképesség?

Figyelt kérdés

Angliában dolgozok és a HSBC banknál vagyok ahol van 500 fontos overdraftom. Minden héten amikor jöna fizetésem lenullázódik de legtöbbször minuszba vagyok azaz azt jelenti hogy + és - között ingázok hetente. Nincs tartozásom sehova és nincs is előfizetésem hitelem semmi.


1 Éve vagyok itt kint és dolgozok rendesen egyszóval a bank látja azt a kb heti 400-500 fontos rendszeres fizetést amit kapok.



Hogyan működik itt kint a kreditrendszer? Minek számitok én itt kint?


Hogy működik ez pontosan és mire figyeljek oda?



2021. febr. 15. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

"de legtöbbször minuszba vagyok...


Minek számitok én itt kint?"


Bocs, hogy ezt mondom, de szegénynek.

Mínuszban itthon is tudnál lenni a bankodnál - ahhoz nem kell külföldre menni:-)

Ha egy éve kint vagy és nem félreteszel, hanem éppen hogy csak elvagy egyik hónapról a másikra, inkább mínuszban, akkor mi értelme kint lenned?

Az emberek általában azért mennek ki, hogy jobban keressenek, jobban éljenek, félretegyenek és abból hazajőve (már ha egyáltalán haza akar jönni) lakást vegyen, megalapozza az életét.


Az jó, hogy dolgozol rendesen, de nem ártana, ha valami értelme is lenne.

2021. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden “Credit Score” alapján megy.

Ha hitelt kérsz valahonnan, ha telefont veszel előfizetéssel és hasonlók, akkor az adott cég lekéri egy központi rendszerből hogy mennyire vagy hitelképes, és az alapján eldöntik kapsz e.

Sok dologtól függ: van e tartozasod, kapsz e rendszeres fizetést, voltál e csődben, használsz e hitelkártyát és hogy a hitelkereted hány 100%át. Hányszor kértek hitelt, azt elfogadtak e vagy sem. Sőt attól is, hogy regisztrálva vagy e a választási rendszerben.

Ezt egyébként te is meg tudod nézni.

Equifax, ClearScore, Experian pl.

2021. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a hitekereted hány %-át.
2021. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!